Renowacja drewnianego stropu

Renowacja drewnianego stropu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stare budownictwo opierało się przede wszystkim na drewnianych konstrukcjach. Takie właśnie były również i stropy. Po wielu latach czasem jednak konieczna jest ich renowacja. Jak ją przeprowadzić? Na co zwrócić uwagę?

Renowacja drewnianego stropu krok po kroku

Na początku musimy usunąć warstwę wierzchnią, czyli podłogę. Następnie wybieramy stare wypełnienie (polepę, gruz, żużel) i dokładnie oczyszczamy — w tym celu najlepiej sprawdzi się odkurzacz przemysłowy. Usuwamy deski ślepego pułapu, czyścimy belki i podsufitkę Wtedy też oceniamy ich kondycję, np. w miejscu, gdzie opierają się na murach. Pamiętaj, żeby na tym etapie zacząć poruszać się po pomostach roboczych (poprzecznie ułożonych deskach), które uchronią nas przed zapadnięciem się. Po wstępnym przeglądzie możemy zająć się impregnacją oraz ewentualną naprawą czy uzupełnieniem ubytków i wzmocnieniem belek. Kiedy impregnat wyschnie, możemy zająć się uzupełnieniem powierzchni nowym wypełnieniem. W tym celu świetnie sprawdzi się wata mineralna. Następnie układamy deski ślepego pułapu. Później możemy położyć warstwę izolacyjną np. z keramzytu, który będzie świetnie izolować m.in. dźwięki. Na koniec możemy zająć się już posadzką naszej podłogi. I gotowe. 

Cały proces jest dość czasochłonny i wymaga sporego nakładu pracy, na kilkadziesiąt lat jest on jednak konieczny, jeśli nie chcemy dopuścić do zarwania się stropu i katastrofy budowlanej. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sposoby na to, jak ukryć rury w mieszkaniu
Sposoby na to, jak ukryć rury w mieszkaniu
Rury centralnego ogrzewania poprowadzone po ścianie szpecą pomieszczenie i utrudniają aranżację wnętrza. Dowiedz się, jak zamaskować rury w mieszkaniu lub domu i zastosuj nasze triki!
Samodzielne malowanie ścian. Ile można zaoszczędzić?
Samodzielne malowanie ścian. Ile można zaoszczędzić?
Czy samodzielne malowanie ścian się opłaca? Ile można zaoszczędzić, rezygnując z usług malarza?
Roztopy w ogrodzie – jakie prace należy wykonać?
Roztopy w ogrodzie – jakie prace należy wykonać?
Zima to czas odpoczynku roślin ogrodowych, ale niekoniecznie ogrodnika. Sprawdź, jakie zabiegi pielęgnacyjne powinieneś wykonać zimą i wczesną wiosną, by cieszyć się pięknym ogrodem!
Ostatnie wpisy