Renowacja drewnianego stropu

Renowacja drewnianego stropu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stare budownictwo opierało się przede wszystkim na drewnianych konstrukcjach. Takie właśnie były również i stropy. Po wielu latach czasem jednak konieczna jest ich renowacja. Jak ją przeprowadzić? Na co zwrócić uwagę?

Renowacja drewnianego stropu krok po kroku

Na początku musimy usunąć warstwę wierzchnią, czyli podłogę. Następnie wybieramy stare wypełnienie (polepę, gruz, żużel) i dokładnie oczyszczamy — w tym celu najlepiej sprawdzi się odkurzacz przemysłowy. Usuwamy deski ślepego pułapu, czyścimy belki i podsufitkę Wtedy też oceniamy ich kondycję, np. w miejscu, gdzie opierają się na murach. Pamiętaj, żeby na tym etapie zacząć poruszać się po pomostach roboczych (poprzecznie ułożonych deskach), które uchronią nas przed zapadnięciem się. Po wstępnym przeglądzie możemy zająć się impregnacją oraz ewentualną naprawą czy uzupełnieniem ubytków i wzmocnieniem belek. Kiedy impregnat wyschnie, możemy zająć się uzupełnieniem powierzchni nowym wypełnieniem. W tym celu świetnie sprawdzi się wata mineralna. Następnie układamy deski ślepego pułapu. Później możemy położyć warstwę izolacyjną np. z keramzytu, który będzie świetnie izolować m.in. dźwięki. Na koniec możemy zająć się już posadzką naszej podłogi. I gotowe. 

Cały proces jest dość czasochłonny i wymaga sporego nakładu pracy, na kilkadziesiąt lat jest on jednak konieczny, jeśli nie chcemy dopuścić do zarwania się stropu i katastrofy budowlanej. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co wziąć pod uwagę przy planowaniu budowy basenu?
Co wziąć pod uwagę przy planowaniu budowy basenu?
Przeczytaj, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przy planowaniu budowy basenu, aby otrzymać satysfakcjonującą i bezpieczną realizację projektu.
Jak wybrać odpowiedni system wentylacji dla twojego domu: poradnik krok po kroku
Jak wybrać odpowiedni system wentylacji dla twojego domu: poradnik krok po kroku
Rozważasz instalację systemu wentylacji w swoim domu? Poznaj kroki na drodze do wyboru odpowiedniego urządzenia tak, aby zapewnić sobie komfort i zdrowe powietrze w czterech ścianach.
Oświetlenie jako element dekoracyjny – jak dobrać lampy do wystroju salonu?
Oświetlenie jako element dekoracyjny – jak dobrać lampy do wystroju salonu?
I stała się światłość, czyli słowo o doborze lamp podczas aranżowania salonu. Interesuje Cię ten temat? Zapraszamy do lektury!
Ostatnie wpisy