Skąd czerpać pomysły na aranżacje wnętrz?

Skąd czerpać pomysły na aranżacje wnętrz?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chcesz odświeżyć wnętrza, w których mieszkasz? Szukasz pomysłów na modne malowanie ścian? Inspiracje znajdziesz dzisiaj w wielu miejscach. Opierając się na przykładowych aranżacjach, łatwiej dobierzesz kolory farb, meble, dodatki i wiele innych elementów wystroju wnętrza. Podpowiemy Ci, gdzie możesz znaleźć najlepsze pomysły oraz mnóstwo inspiracji.

Klasyka i nowoczesność – katalogi lub internet

Szukanie inspiracji do malowania wnętrz jest bardzo przyjemnym zajęciem. Możesz zacząć od oglądania różnych czasopism i katalogów wnętrzarskich, które często zawierają wiele ciekawych pomysłów oraz inspirujących zdjęć. To klasyczne rozwiązanie w ostatnich latach traci jednak nieco na popularności na rzeczy internetowych katalogów, stron www, blogów, a także mediów społecznościowych.

Dziś znajdziesz w sieci mnóstwo miejsc poświęconych tematyce wnętrz i aranżacji, gdzie prezentowane są liczne porady czy pomysły. Internet ma istotną przewagę nad klasycznymi czasopismami – na jednej stronie możesz nie tylko zobaczyć przykładowe wystroje wnętrz, ale także skorzystać z linków, które będą kierować bezpośrednio do np. farb, przy pomocy których przeprowadzono w danej aranżacji malowanie ścian. Inspiracje możesz więc od razu połączyć z zakupami.

Nie tylko cyfrowy świat – inspiracje offline

Innym sposobem na znalezienie pomysłów np. na malowanie ścian jest odwiedzenie sklepów z wyposażeniem wnętrz, w których często można zobaczyć różnego rodzaju próbki kolorów oraz gotowe wystroje. Warto też zwrócić uwagę na to, co dzieje się w świecie designu – wystawy, targi, konkursy – wszystko to może być źródłem ciekawych inspiracji.

Jeśli lubisz podróżować, warto wybrać się w miejsca, w których znajdują się zabytkowe lub po prostu popularne w świecie turystyki budynki i zainspirować się ich wystrojem wnętrz. Możesz też przyjrzeć się aranżacjom w różnych krajach i kulturach, będących źródłem ciekawych, nieszablonowych pomysłów.

Co więcej, na pewno masz w swoim otoczeniu znajomych lub rodzinę, którzy lubią dekorować wnętrza – warto porozmawiać z nimi o pomysłach i sposobach na aranżację. Możesz też poprosić o pomoc projektanta wnętrz, który na pewno będzie w stanie doradzić ciekawe rozwiązania i pomóc w stworzeniu wyjątkowego wystroju.

Moodboard – wsparcie w gromadzeniu inspiracji

Zebrane pomysły na malowanie ścian i inspiracje związane z aranżowaniem wnętrz warto od samego początku organizować w łatwy do przeglądania zbiór. W takim przypadku świetnie sprawdzi się moodboard. To narzędzie wykorzystywane w branży projektowej, które służy do zbierania i prezentowania wizualnych inspiracji w formie graficznej. Może zawierać zdjęcia, kolaże, kolorowe schematy, teksty i inne elementy, które pomagają zdefiniować konkretny klimat lub styl.

Dzięki moodboardowi łatwo określisz, jaki rodzaj aranżacji jest Twoim ulubionym i nigdy nie zgubisz zgromadzonych pomysłów. Taka tablica inspiracji może również służyć jako punkt wyjścia do dalszych etapów projektowania wystroju wnętrza.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lampy w kształcie stożka – dlaczego są tak piękne?
Lampy w kształcie stożka – dlaczego są tak piękne?
Lampy stożkowe mogą być niezwykle piękne z kilku powodów. Ich elegancki design harmonizuje z wieloma stylami wnętrzarskimi.
Poradnik wyboru odpowiednich klejów i mas do prac z podłogami drewnianymi
Poradnik wyboru odpowiednich klejów i mas do prac z podłogami drewnianymi
Odkryj nasz poradnik dotyczący wyboru odpowiednich klejów i mas do prac z podłogami drewnianymi. Poznaj różne rodzaje produktów i dowiedz się, jak właściwie je stosować, by cieszyć się piękną i trwałą podłogą.
Chcesz, aby Twój trawnik miał intensywnie zielony trawnik? Dowiedz się, jak to osiągnąć!
Chcesz, aby Twój trawnik miał intensywnie zielony trawnik? Dowiedz się, jak to osiągnąć!
Każdy posiadacz trawnika marzy o intensywnie zielonym trawniku, jednak z jakiegoś powodu nie zawsze jest to możliwe.
Ostatnie wpisy