Skąd czerpać pomysły na aranżacje wnętrz?

Skąd czerpać pomysły na aranżacje wnętrz?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chcesz odświeżyć wnętrza, w których mieszkasz? Szukasz pomysłów na modne malowanie ścian? Inspiracje znajdziesz dzisiaj w wielu miejscach. Opierając się na przykładowych aranżacjach, łatwiej dobierzesz kolory farb, meble, dodatki i wiele innych elementów wystroju wnętrza. Podpowiemy Ci, gdzie możesz znaleźć najlepsze pomysły oraz mnóstwo inspiracji.

Klasyka i nowoczesność – katalogi lub internet

Szukanie inspiracji do malowania wnętrz jest bardzo przyjemnym zajęciem. Możesz zacząć od oglądania różnych czasopism i katalogów wnętrzarskich, które często zawierają wiele ciekawych pomysłów oraz inspirujących zdjęć. To klasyczne rozwiązanie w ostatnich latach traci jednak nieco na popularności na rzeczy internetowych katalogów, stron www, blogów, a także mediów społecznościowych.

Dziś znajdziesz w sieci mnóstwo miejsc poświęconych tematyce wnętrz i aranżacji, gdzie prezentowane są liczne porady czy pomysły. Internet ma istotną przewagę nad klasycznymi czasopismami – na jednej stronie możesz nie tylko zobaczyć przykładowe wystroje wnętrz, ale także skorzystać z linków, które będą kierować bezpośrednio do np. farb, przy pomocy których przeprowadzono w danej aranżacji malowanie ścian. Inspiracje możesz więc od razu połączyć z zakupami.

Nie tylko cyfrowy świat – inspiracje offline

Innym sposobem na znalezienie pomysłów np. na malowanie ścian jest odwiedzenie sklepów z wyposażeniem wnętrz, w których często można zobaczyć różnego rodzaju próbki kolorów oraz gotowe wystroje. Warto też zwrócić uwagę na to, co dzieje się w świecie designu – wystawy, targi, konkursy – wszystko to może być źródłem ciekawych inspiracji.

Jeśli lubisz podróżować, warto wybrać się w miejsca, w których znajdują się zabytkowe lub po prostu popularne w świecie turystyki budynki i zainspirować się ich wystrojem wnętrz. Możesz też przyjrzeć się aranżacjom w różnych krajach i kulturach, będących źródłem ciekawych, nieszablonowych pomysłów.

Co więcej, na pewno masz w swoim otoczeniu znajomych lub rodzinę, którzy lubią dekorować wnętrza – warto porozmawiać z nimi o pomysłach i sposobach na aranżację. Możesz też poprosić o pomoc projektanta wnętrz, który na pewno będzie w stanie doradzić ciekawe rozwiązania i pomóc w stworzeniu wyjątkowego wystroju.

Moodboard – wsparcie w gromadzeniu inspiracji

Zebrane pomysły na malowanie ścian i inspiracje związane z aranżowaniem wnętrz warto od samego początku organizować w łatwy do przeglądania zbiór. W takim przypadku świetnie sprawdzi się moodboard. To narzędzie wykorzystywane w branży projektowej, które służy do zbierania i prezentowania wizualnych inspiracji w formie graficznej. Może zawierać zdjęcia, kolaże, kolorowe schematy, teksty i inne elementy, które pomagają zdefiniować konkretny klimat lub styl.

Dzięki moodboardowi łatwo określisz, jaki rodzaj aranżacji jest Twoim ulubionym i nigdy nie zgubisz zgromadzonych pomysłów. Taka tablica inspiracji może również służyć jako punkt wyjścia do dalszych etapów projektowania wystroju wnętrza.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Montaż elektryki w domu
Montaż elektryki w domu
O czym należy pamiętać przy montażu elektryki w domu? Sprawdźmy!
Ergonomia w miejscu pracy – jak wybierać meble biurowe dla komfortu i efektywności?
Ergonomia w miejscu pracy – jak wybierać meble biurowe dla komfortu i efektywności?
Odkryj jak ergonomia wpływa na komfort i wydajność w biurze. Porady jak dobrać odpowiednie meble biurowe i stworzyć idealne miejsce do pracy.
Układanie paneli podłogowych krok po kroku?
Układanie paneli podłogowych krok po kroku?
Twoje mieszkanie jest na wykończeniu, a Ty zastanawiasz się, jak samodzielnie położyć panele? Podpowiadamy, jak wygląda ich montaż krok po kroku. Przeczytaj koniecznie!
Ostatnie wpisy