Szklane drzwi w domu lub mieszkaniu – czy warto zainwestować w ten rodzaj skrzydeł?

Szklane drzwi w domu lub mieszkaniu – czy warto zainwestować w ten rodzaj skrzydeł?

Materiał Partnera

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Drzwi szklane doskonale wpasowują się w klimat nowoczesnych wnętrz. Ich obecność pozwala uzyskać lepszy dopływ światła naturalnego, jednocześnie wciąż zapewniając wszystkim domownikom całkowitą prywatność. Różnorodność skrzydeł ze szkła na rynku jest spora – z pewnością każdemu inwestorowi uda się dobrać rodzaj produktu zdolny sprostać oczekiwaniom. 

Wykończenie wnętrz w domu lub mieszkaniu nigdy nie należało do prostych czynności. Niemniej jednak, to właśnie wtedy inwestor może zacząć samodzielnie decydować o swoich zamiarach, nie zważając już na projekt i zalecenia architektów. Wyposażenie pomieszczeń w szklane drzwi okaże się więc bardzo praktyczne, a o konkretnych korzyściach wynikających z tego rozwiązania postaramy się opowiedzieć poniżej.

Rodzaje drzwi szklanych – czy stosujemy je we wszystkich pomieszczeniach?

Drzwi wewnętrzne w domu służą głównie rozgraniczeniu poszczególnych pomieszczeń. Choć obecnie we wnętrzach pokroju kuchni, jadalni czy salonu nie używa się już skrzydeł, to ich obecność w łazience, toalecie, biurze czy sypialni bywa niezastąpiona. Większość osób kojarzy szklane drzwi wyłącznie z przezroczystą taflą. Z tego też powodu, w internecie możemy natrafić na masę pytań dotyczących ich montażu w pomieszczeniach prywatnych. Uspokajamy, że drzwi z tafli szklanej przeznaczone do domów jednorodzinnych lub mieszkań są wykonane ze szkła mlecznego. Skrzydła szklanych drzwi występują natomiast w wielu wariantach konstrukcyjnych. Należą do nich chociażby:

  • rozwierane drzwi szklane,
  • przesuwne drzwi szklane,
  • dwuskrzydłowe drzwi szklane,
  • harmonijkowe drzwi szklane,
  • drzwi szklane bez ościeżnicy.

O czym pamiętać przy wyborze szklanych drzwi?

Chcąc funkcjonalnie zamontować taflę na ościeznicy bądź prowadnicy, każdy inwestor powinien zadbać o okucia do drzwi szklanych. Należą do nich bez wątpienia zawiasy, zamki do drzwi szklanych, pochwyty oraz klamki. Wszystkie te akcesoria powinniśmy dobrać w sposób, który nie tylko zapewni skrzydłom funkcjonalność, ale też w pełni uatrakcyjni ich wygląd.

Szklane drzwi są u większości producentów dostępne w różnych rozmiarach. Standardem w tej kwestii jest 80/200 cm. Niemniej, zakres szerokości tafli może w zależności od zamówienia klienta wynieść od 60 do nawet 130 cm. Drzwi wyższe niż 2 metry przeznaczane są zazwyczaj do wariantów przesuwnych. Oczywiście, wraz ze wzrostem wielkości tafli rośnie również cena zakupu.

Jak montujemy zamki w szklanych drzwiach?

Zamki do drzwi szklanych najlepiej jest montować przy użyciu jak najmniejszej liczby otworów. Ciężko jednak całkowicie uniknąć ich wiercenia, a samą czynność należy wykonywać w dokładnie wyznaczonych do tego miejscach na tafli. Wszystkie elementy montażowe powinny znaleźć się na wyposażeniu konkretnego zamka do drzwi szklanych. Wystarczy wkręcić śruby we wcześniej wywiercone otwory, przy wcześniejszym uzupełnieniu ich nakładkami. Później pozostaje już tylko kwestia regulacji. Nie będąc jednak pewnym swoich umiejętności, warto zlecić wykonanie tego zadania osobom doświadczonym i na co dzień zajmującym się tego typu sprawami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Porównanie różnych systemów ogrzewania podłogowego: dlaczego warto zainwestować w maty podłogowe?
Porównanie różnych systemów ogrzewania podłogowego: dlaczego warto zainwestować w maty podłogowe?
Rozważasz ogrzewanie podłogowe? Odkryj zalety i różnice między różnymi systemami w naszym porównawczym artykule. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w maty podłogowe.
Instalacja grzewcza w domu – o czym warto pamiętać?
Instalacja grzewcza w domu – o czym warto pamiętać?
Przeczytaj, o jakich elementach musisz pamiętać przy planowaniu centralnego ogrzewania.
Jak wykorzystać szablony malarskie do transformacji twojej sypialni – kreatywne pomysły i praktyczne porady
Jak wykorzystać szablony malarskie do transformacji twojej sypialni – kreatywne pomysły i praktyczne porady
Odkryj kreatywne strategie i praktyczne wskazówki, jak za pomocą szablonów malarskich przekształcić wygląd swojej sypialni.
Ostatnie wpisy