Jak się pozbyć mrówek z domu?

Jak się pozbyć mrówek z domu?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W sezonie letnim, zwłaszcza jeśli mamy dom z ogrodem bardzo trudno jest ustrzec się przed niechcianymi gośćmi w postaci mrówek w domu. Często pojawiają się nie wiadomo skąd i uprzykrzają nam życie. Co zrobić, żeby się ich pozbyć?

Jak się pozbyć mrówek? 

Oczywiście możemy postawić na środki owadobójcze, które w szybki i skuteczny sposób powinny poradzić sobie z małymi nieprzyjaciółmi. Czasem jednak to wyjście nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż może zaszkodzić nam oraz jest niebezpieczne dla mieszkających w domu zwierząt. Dlatego warto sprawdzić domowe sposoby takie jak chociażby woda z sokiem z cytryny rozpylona w miejscu, gdzie często przebywają mrówki. Podobny efekt otrzymasz łącząc wodę z drobno zmielonym pieprzem i spryskasz powierzchnię, a także framugi drzwi i okien. Pożądane efekty osiągniesz również w przypadku starcia na tarce skórki z pomarańczy i rozsypania w miejscu, gdzie się pojawiają owady. Sprawdzonym sposobem jest również rozsypanie w miejscach mrówczych wędrówek sody oczyszczonej. Jeśli nie masz sody, możesz też użyć cynamonu lub proszku do pieczenia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego może być używany laser?
Do czego może być używany laser?
Laser ma bardzo wiele zastosowań w różnych dziedzinach życia. Podpowiadamy, do czego można używać laserów.
Inteligentne zamki tedee – przewodnik po bezpiecznym i nowoczesnym domu
Inteligentne zamki tedee – przewodnik po bezpiecznym i nowoczesnym domu
Poznaj zalety inteligentnych zamków tedee - klucza do Twojego bezpiecznego i nowoczesnego domu. Zrozum, jak technologia może zrewolucjonizować Twoją codzienność.
Łazienka z wanną i prysznicem w bloku – jak urządzić?
Łazienka z wanną i prysznicem w bloku – jak urządzić?
Aranżacja małej łazienki nie jest łatwym zadaniem nawet dla profesjonalnego dekoratora. Umieszczenie w niej zarówno wanny, jak i prysznica graniczy czasem z cudem. Podpowiadamy, jak zaaranżować takie rozwiązanie w łazience w swoim mieszkaniu.
Ostatnie wpisy