Remont kuchni – jak do tego podejść?

Remont kuchni – jak do tego podejść?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Remont kuchni dla wielu osób wiąże się ze sporym stresem. Wcale nie musi tak być! Dzięki dobrze rozplanowanemu planowi działania oraz odpowiednio wcześnie przygotowanemu projektowi remont będzie czystą przyjemnością. Podpowiadamy, jak podejść do remontu bez stresu!

Remont kuchni często wymaga złożonych prac. Wiąże się to nierzadko ze sporym stresem… Kiedy warto zacząć remont kuchni? Jakie meble wybrać? Jak samodzielnie wykonać remont? Na jaki wydatek należy się przygotować? Wszystkie odpowiedzi na trapiące Cię pytania znajdziesz w tym artykule!

Od czego zacząć remont kuchni?

Twoja kuchnia jest mało komfortowa albo po prostu Ci się znudziła? Najwyższy czas na remont! Jednak od czego go zacząć?

Pierwszym krokiem jest oczywiście projekt. Zastanów się, co dokładnie nie odpowiada Ci w Twojej obecnej kuchni oraz czego potrzebujesz, aby czuć się w tym wnętrzu w pełni komfortowo. Pamiętaj, że aby przygotować dobry projekt kuchni, musisz znać dokładne wymiary pomieszczenia, wiedzieć, w których miejscach są gniazdka elektryczne oraz zastanowić się, w jakim stylu powinna być urządzona Twoja kuchnia. Możesz zdecydować się na wykonanie projektu samodzielnie lub zatrudnić do tego sprawdzonego projektanta wnętrz.

Trójkąt roboczy

Absolutnie najważniejszą zasadą, której należy przestrzegać podczas projektowania kuchni, jest tak zwany trójkąt roboczy. Zasada ta mówi, że najważniejsze elementy wyposażenia kuchni, czyli lodówka, zlewozmywak (który znajdziesz na przykład na stronie https://granitan.pl/zlewozmywaki-granitowe/dwukomorowe/) oraz kuchenka, czy ewentualnie płyta indukcyjna lub grzewcza powinny tworzyć trójkąt. Dzięki temu poruszanie się po kuchni oraz przygotowywanie posiłków, co jest przecież podstawową czynnością w tym pomieszczeniu, będzie znacznie bardziej intuicyjne. 

Inne ważne zasady, o których należy pamiętać to:

  • lodówka oraz kuchenka nie powinny znajdować się zbyt blisko okna
  •  kuchenka powinna być położona przy instalacji wentylacyjnej
  • zlewozmywak musi znajdować się w pionie kanalizacyjnym
  • należy zamontować większą liczbę gniazdek na wysokości blatu, aby móc bez problemu podłączyć sprzęty kuchenne takie jak blender, ekspres do kawy, czajnik elektryczny itd. 
  • zadbaj o odpowiednią wentylację pomieszczenia, na przykład dzięki oczyszczaczowi powietrza https://mediasklep24.pl/149-oczyszczacze-powietrza-z-jonizatorem 

Pamiętaj o szczegółach

Rozważając remont kuchni oraz projektując to wnętrze, należ pamiętać też o szczegółach, które mogą mieć ogromny wpływ na całokształt. Dlatego też tak ważne jest, aby na samym początku określić stylistykę kuchni. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie uchwyty meblowe kuchenne, akcesoria do gotowania lub oświetlenie wybrać, a Twoja kuchnia będzie estetyczna i spójna.

Fot.: Polina Tankilevitch/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nornica w ogrodzie. Jak się jej pozbyć?
Nornica w ogrodzie. Jak się jej pozbyć?
Twój ogród zaatakowały nornice ogrodowe? Dowiedz się, jak się ich pozbyć!
Schody metalowe wewnętrzne – do jakiego stylu pasują?
Schody metalowe wewnętrzne – do jakiego stylu pasują?
Nowoczesne wnętrza z charakterem wymagają odważnych rozwiązań. Jednym z nich z pewnością będą metalowe schody. Sprawdź do jakiego stylu pasują idealnie!
Klimatyzacja do mieszkania. Kiedy warto się zdecydować?
Klimatyzacja do mieszkania. Kiedy warto się zdecydować?
Lata stają się coraz bardziej upalne, a ściany bloku nagrzewają się i oddają ciepło. Kiedy warto zdecydować się na klimatyzację w mieszkaniu? I jakie są to koszty? Sprawdź!
Ostatnie wpisy