Łazienka z wanną i prysznicem w bloku – jak urządzić?

Remont domu
Łazienka z wanną i prysznicem w bloku – jak urządzić?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkania w bloku mają swoje plusy i minusy. Na korzyść bloków przemawia ogromna wygoda, jaką zapewnia spółdzielnia mieszkaniowa oraz administracja budynku.

Cieniem życia w mieszkaniu jest z kolei niewielka powierzchnia, na jakiej zmieścić się musi całe życie rodziny. Najbardziej problematycznym pomieszczeniem jest przeważnie łazienka, która, w porównaniu do domów jednorodzinnych, jest mikroskopijnych rozmiarów. Modne obecnie łazienki z wanną i prysznicem nie są jednak poza zasięgiem mieszkańców bloków. Przekonaj się, jak urządzić modną, wygodną i funkcjonalną łazienkę w mieszkaniu.  

Wanna połączona z prysznicem  

Popularne za czasów PRL-u prysznice montowane nad wanną nie są zazwyczaj kojarzone z modnym wystrojem ani współczesnymi standardami w dekoratorstwie. Obecnie patent ten nadal jest wykorzystywany, jednak w nieco odmienionej formie. Wanna, zamiast pstrokatą zasłonką, przegrodzona jest szkłem, które przypomina nowoczesne kabiny prysznicowe.

Jest to podwójnie funkcjonalne rozwiązanie – nie tylko podczas prysznica woda nie będzie pryskać na całą łazienkę, lecz także przy kąpieli w takiej kabinie przez dłuższy czas utrzymuje się ciepło. Taka wanna to doskonały sposób na to, by w małej łazience nie rezygnować ani z komfortu, jaki daje kąpiel w wannie, ani z oszczędności czasu, jaką zapewnia prysznic. Ten patent sprawdzi się nawet na naprawdę niewielkiej powierzchni łazienki w bloku z płyty. 

Prysznic bez brodzika i wanna narożna  

Innym sposobem na zaoszczędzenie miejsca i zmieszczenie zarówno wanny, jak i prysznica w łazience, jest rezygnacja z brodzika i montaż wanny narożnej. Brodzik zawsze zabiera sporo przestrzeni, zwłaszcza jeśli jest obudowany płytkami. Jeśli zdecydujesz się na prysznic podłogowy z kabiną z cienkiego szkła, możesz zyskać nawet 20 do 30 cm dodatkowego miejsca. Takie rozwiązanie można połączyć z wanną narożną i umieścić ją w jednym rogu łazienki, a prysznic i ściankę zamontować na przeciwległej ścianie. Jeśli masz długą, ale wąską łazienkę, w ten sposób możesz bez problemu zmieścić oba elementy. Takie nietypowe ułożenie sprzętów oraz ich zaskakujące formy dodadzą wystrojowi ekstrawagancji i wywołają naprawdę ciekawy efekt.

Aranżacja dużej łazienki

Jeśli masz szczęście i łazienka w Twoim mieszkaniu jest duża lub jeśli udało Ci się przesunąć ściany w taki sposób, by powiększyć łazienkę, możesz pozwolić sobie na luksus urządzenia bez kompromisów. Na dużej powierzchni możesz bez problemu skomponować wystrój rodem z katalogu. Możesz zaszaleć z dodatkami bez ryzyka, że pomieszczenie stanie się zagracone czy klaustrofobiczne. Wanna może być więc duża, z półkami i wygodnym oparciem, a prysznic przestronny, jak w hotelu.

W przypadku, kiedy metraż łazienki na to pozwala, nie bój się eksperymentować ze stylem wnętrza oraz z dodatkami. Ciekawym gadżetem do dużej wanny jest nakładka, służąca za stolik podczas kąpieli. Na szerokich rantach wanny można ustawić świeczki i wazon ze sztucznymi kwiatami, który nada łazience bardziej ekskluzywny charakter. Z kolei prysznic będzie wyglądał świetnie wydzielony dużymi, glazurowanymi płytami, które będą wyglądać dobrze tylko w większej przestrzeni.

Zdj. główne: Point3D Commercial Imaging Ltd./unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny grzejnik do twojego domu?
Jak wybrać idealny grzejnik do twojego domu?
Szukasz odpowiedniego grzejnika do swojego domu? Nasz poradnik pomoże Ci podjąć tę ważną decyzję, zwracając uwagę na wszystkie kluczowe aspekty.
Jak dobrać oświetlenie do salonu?
Jak dobrać oświetlenie do salonu?
Jak stworzyć przytulny kącik domowy przy pomocy światła? Czego nie można pomijać przy wyborze odpowiedniej lampy podłogowej? Sprawdźmy!
Dlaczego warto zdecydować się na zakup kinkietów?
Dlaczego warto zdecydować się na zakup kinkietów?
Kinkiety industrialne są obecnie jednym z najgorętszych trendów w dziedzinie oświetlenia wnętrz.
Ostatnie wpisy