Bezprzewodowy mop parowy. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Bezprzewodowy mop parowy. Co warto wiedzieć przed zakupem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Porządki – to słowo, które u wielu wzbudza dreszcz niepokoju. Niezależnie od tego, jak duży masz dom i czy lubisz sprzątać, warto wspomóc się odpowiednim sprzętem. Mop parowy to doskonałe rozwiązanie, aby przyspieszyć porządki i przy tym się nie zmęczyć. 

Czym różni się od standardowego?

Zasada działania mopa parowego jest zawsze taka sama. Dzięki destylowanej wodzie wlanej do odpowiedniego zbiornika w urządzeniu mop dokładnie czyści podłogi (i nie tylko!). Umieszczone w mopie bojlery podgrzewają wodę, dzięki czemu jest on tak skutecznym urządzeniem. Dlaczego warto się na niego zdecydować? Oczywiście ze względów praktycznych. Urządzenia bezprzewodowe są znacznie łatwiejsze w użytkowaniu, ponieważ działają dzięki wbudowanemu akumulatorowi i nie trzeba podłączać ich do gniazdka. Dodatkowo za pomocą mopa parowego o wiele szybciej umyjesz duże pomieszczenia, a także niestandardowe miejsca, takie jak schody czy taras. 

Czas działania baterii

Skoro bezprzewodowego mopa nie podłączysz do gniazdka, musisz być przygotowany na to, że po pewnym czasie się on rozładuje. Właśnie dlatego tak istotne jest sprawdzenie, czy wybrany przez Ciebie model ma wystarczający czas działania baterii, by umyć wszystkie powierzchnie, które zaplanowałeś. Jeżeli nie – będziesz zmuszony przerwać sprzątanie i naładować go w specjalnej stacji dokującej.

Czas ładowania baterii

Podłączyłeś swój mop parowy i czekasz, aż będziesz mógł znowu go użyć. Czekasz i czekasz, i czekasz. Czasem czas ładownia jest dość długi. To kolejna bardzo istotna kwestia. Wybierając mop parowy, zwróć uwagę na to, ile czasu potrzebuje on do pełnego naładowania baterii. Ma to duże znaczenie, gdy zabierasz się za porządki w całym domu. Warto zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że nie będziesz musiał robić kilkugodzinnej przerwy w trakcie sprzątania.  

Rodzaj głowicy

Dobry mop parowy ma ułatwić Ci pracę. Głowice występują w formie stałej i obrotowej, przy czym zdecydowanie bardziej polecamy te obrotowe. Dlaczego? Obrotowa głowica z łatwością dotrze do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Nie będziesz musiał się więcej schylać i myć podłogi szmatką, ponieważ standardowy mop nie sprostał zadaniu. 

Dodatkowe funkcje

Producenci wszelkiego rodzaju sprzętów wręcz prześcigają się w wymyślaniu dodatkowych możliwości swoich urządzeń. To, jakie Ty wybierzesz, jest kwestią indywidualną. Warto jednak dokładnie sprawdzić, jakie funkcje oferują poszczególne modele i upewnić się, że sprostają naszym oczekiwaniom. Bez problemu znajdziesz mop parowy o kilku trybach pracy i taki, który ma regulację strumienia pary, co pomoże Ci dostosować urządzenie do czyszczonej powierzchni i konkretnego rodzaju zabrudzeń. Zwróć również uwagę na oferowane w zestawie nakładki i końcówki. Dostępne są takie do mycia okien, trudno dostępnych zakamarków i wiele, wiele innych. 

Zdjęcie główne: Tima Miroshnichenko/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Idealne oświetlenie do ogrodu – jak wybrać odpowiednie?
Idealne oświetlenie do ogrodu – jak wybrać odpowiednie?
Odkryj sposoby na wybór najlepszego oświetlenia do ogrodu, które nada Twojemu zielonemu zakątkowi wyjątkowy klimat. Porady, rodzaje świateł i najnowsze trendy, aby działka stała się miejscem wyjątkowych wieczorów.
Jakie wzory i kolory ręczników najbardziej polubią Twoje dzieci?
Jakie wzory i kolory ręczników najbardziej polubią Twoje dzieci?
Przeczytaj, jakie wzory i barwy ręczników pokochają Twoje pociechy. Inspirujące pomysły na ręczniki, które przyciągną uwagę i sprawią, że kąpiel stanie się przyjemnością.
Renowacja dachówki: Odnowa i ochrona dla trwałego dachu
Renowacja dachówki: Odnowa i ochrona dla trwałego dachu
Renowacja dachówki jest kluczowym procesem przywracania blasku i trwałości starej dachówki.
Ostatnie wpisy