Akcesoria przydatne każdemu majsterkowiczowi

Akcesoria przydatne każdemu majsterkowiczowi
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sprawianie prezentów to co prawda ogromna przyjemność, lecz także odpowiedzialność – tylko od nas zależy to, czy obdarowany będzie zadowolony z otrzymanego podarunku. Jak się okazuje, z wyborem odpowiedniego prezentu większość z nas ma spory problem. Jak sobie ten proces nieco ułatwić? W poniższym artykule przekazujemy kilka najciekawszych prezentów dla majsterkowicza, które z całą pewnością okażą się trafione. Są uniwersalne, ponadczasowe, a przy tym także ich zakup nie wiąże się z dużym kosztem, dlatego podarowanie ich majsterkowiczowi z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę.

Dalmierz laserowy – pomocny, użyteczny i uniwersalny

Współczesna technologia lubi zaskakiwać. Majsterkowicze z reguły lubią używać sprawdzonych od lat produktów i akcesoriów, takich jak typowa, stalowa miarka taśmowa, czasami sprzed kilkudziesięciu lat. To przestarzałe rozwiązanie – obecnie warto postawić na elektroniczny dalmierz laserowy, który jest wbrew pozorom równie dokładny, lecz szybszy w obsłudze i znacznie bardziej praktyczny – niektóre modele mogą mierzyć nawet na odległość kilkudziesięciu metrów i to z dokładnością sięgającą 1 mm!

Bity do wkrętarki – ich nigdy zbyt wiele

Wkrętarki używa się bardzo często. Czasami do odkręcenia wkrętów w meblach, a czasami do ich skręcania – tak czy inaczej stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych śrubokrętów. Bity oczywiście się zużywają, szczególnie w sytuacji, gdy za ich pomocą chcemy wkręcić lub wykręcić śrubę zużytą bądź lekko uszkodzoną. Są także stosunkowo delikatne, dlatego bardzo często ciężko je ochronić przed zniszczeniem na skutek standardowego użytkowania. Z reguły w opakowaniu znajduje się ich kilkadziesiąt, po jednym w każdym najpopularniejszym rozmiarze.

Pojemna skrzynka na narzędzia – bardzo istotna, lecz często pomijana

Większość majsterkowiczów przechowuje swoje narzędzia oraz urządzenia elektrotechniczne na wierzchu, na stole warsztatowym lub w warsztatowych szafkach. To niestety spory błąd, który z całą pewnością spowoduje utrudnione poszukiwania konkretnego produktu, lecz także może spowodować ich zniszczenie, np. po upadku na twardą posadzkę. Skrzynki narzędziowe stanowią uniwersalne miejsce do przechowywania różnych akcesoriów i narzędzi, a modele wyposażone w kółka można w dodatku z łatwością przewozić w obrębie swojej działki.

Szczotka druciana do wiertarki – niezbędna do wielu prac

Doskonale jako prezent sprawdzi się także szczotka druciana do wiertarki, za pomocą której można z łatwością dokładnie wyczyścić nawet najgrubsze warstwy rdzy czy starego lakieru lub szczególnie uporczywych zabrudzeń z różnych materiałów. Można za ich pomocą nawet usunąć starą powłokę malarską, aby uzyskać czystą powierzchnię, idealną do przeprowadzenia kolejnego malowania. Niewielu majsterkowiczów myśli o zakupie szczotki jeszcze przed rozpoczęciem prac, dlatego warto ją kupić i podarować swojej bliskiej osobie. Pamiętaj – na rynku znajduje się minimum kilka przeróżnych wariantów, które służą do przeprowadzenia różnych, zupełnie niepowiązanych ze sobą prac.

Lampy warsztatowe – czasami warto popracować także nocą

Czasami niektóre prace trzeba przeprowadzić dopiero po zmroku, np. w okresie zimowym, kiedy to słońce zachodzi bardzo szybko. Wówczas znakomicie sprawdzą się mocne lampy warsztatowe, które generują intensywny snop światła w wybranym kierunku. Urządzenia te mogą być zasilane za pomocą akumulatora lub podłączane do prądu.

Fot.: Katie Rodriguez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najczęściej popełniane błędy podczas malowania domu
Najczęściej popełniane błędy podczas malowania domu
Jak malować ściany i sufit w domu? Tych błędów zdecydowanie się wystrzegaj!
Poradnik na temat wyboru odpowiednich produktów higienicznych dla twojej firmy
Poradnik na temat wyboru odpowiednich produktów higienicznych dla twojej firmy
Zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami, które pomogą Ci wybrać odpowiednie produkty higieniczne dla Twojej firmy. Poznaj ważne czynniki, na które warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji.
Jak urządzić jadalnię?
Jak urządzić jadalnię?
Szukasz inspiracji na aranżację jadalni? Sprawdź, jak odnajdziesz się w tradycyjnym wystroju wnętrz, a jak w nowoczesnym. Wybierz styl, który najlepiej pasuje do Twojego domu i gustu. Spraw, by Twoi domownicy kochali pomieszczenia, w których przebywają.
Ostatnie wpisy