Planujesz generalny remont domu? O tym pamiętaj!

Remont domu
Planujesz generalny remont domu? O tym pamiętaj!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zwyczajne, rutynowe odświeżenie domy czy wystroju mieszkania, można przeprowadzić właściwie w jeden weekend. Generalny remont to już przedsięwzięcie na wiele tygodni i wymaga bardzo dokładnego zaplanowania. Renowacja domu lub mieszkania może wydawać się błaha, jednak zazwyczaj ten proces trwa dłużej, niż to przewidziane, a wiele prac remontowych mocno utrudnia funkcjonowanie w domostwie. Zobacz, o co musisz zadbać z wyprzedzeniem przy generalnym remoncie.   

Rozplanuj kolejność pomieszczeń do renowacji podłóg 

Najbardziej uciążliwe przy remoncie generalnym jest odnawianie podłóg. Zrywanie paneli lub kucie płytek podłogowych jest niestety dość czasochłonne i często generuje bardzo duży bałagan wokół. Po zerwaniu starej nawierzchni z podłogi, najczęściej trzeba wyrównać podstawę podłoża, robiąc betonową wylewkę. Zanim taka warstwa betonu dobrze wyschnie i utwardzi się ostatecznie, mija kilka dni, w ciągu których nie można chodzić po zalanej mokrym betonem przestrzeni. W przypadku pomieszczeń takich, jak kuchnia czy łazienka, wykluczenie ich z użycia na więcej niż 24 godziny często nie wchodzi w grę. Żeby przyspieszyć proces utwardzania się betonu możesz wypożyczyć urządzenia do suszenia wylewki, które znajdziesz na https://www.doosuszenia.pl/

Po prawidłowym wysuszeniu wylewki betonowej często trzeba ją jeszcze wyrównać i wygładzić, by podłoga była prosta i wytrzymywała wysokie obciążenie. Polerowanie betonu specjalną frezarką to usługa oferowana przez wiele firm. Na stronie https://www.obrobka-betonu.pl/ znajdziesz więcej informacji na temat tego kroku. Przy planowanej renowacji podłóg warto wziąć pod uwagę, że frezowanie może być konieczne i znaleźć z wyprzedzeniem firmę, która się tym zajmuje. 

Zakup kilka swoich narzędzi   

Podczas pracy lepiej nie wtrącać się i nie “pomagać” specjalistom na siłę. Jeśli jednak masz jakieś pojęcie na temat prac remontowych, możesz dorzucić swoje trzy grosze i na przykład poprawić drobne niedociągnięcia pozostawione przez ekipę. Za pomocą prostych narzędzi Delko Tools możesz samodzielnie wykonać drobne prace lub bardziej precyzyjnie wykończyć niektóre niedopracowane elementy. 

Znajdź miejsce na składowanie mebli   

Gipsowanie, gruntowanie i malowanie ścian oraz sufitów w domu to czynności, które bardzo niszczą meble w pomieszczeniu. Pył ze szlifowania tynku osadzi się na tekstyliach i zniszczy je, z kolei krople z farby trwale poplamią meble. Nawet najdokładniejsze zakrycie wszystkiego folią malarską nie daje całkowitej gwarancji, że nic się nie zniszczy. Zaplanuj prace w poszczególnych pomieszczeniach w taki sposób, żeby można było przenosić meble do kolejnych pokojów w domu. Dzięki temu unikniesz wynoszenia ich do garażu czy przetrzymywania mebli na dworze. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Polina Tankilevitch

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kable mają znaczenie – nowoczesne przewody elektryczne do zastosowania w domu
Kable mają znaczenie – nowoczesne przewody elektryczne do zastosowania w domu
Sprawdź, jakie kable elektryczne zapewnią Ci bezpieczeństwo domu i spokojny sen.
Co przyda się do wymiany elektryki?
Co przyda się do wymiany elektryki?
Samodzielne naprawy urządzeń i instalacji elektrycznych to nie przelewki i należy podchodzić do nich poważnie. Zobacz, jakie narzędzia są potrzebne do podstawowych prac z prądem oraz jak wykonywać je w bezpieczny sposób.
Inteligentne zamki tedee – przewodnik po bezpiecznym i nowoczesnym domu
Inteligentne zamki tedee – przewodnik po bezpiecznym i nowoczesnym domu
Poznaj zalety inteligentnych zamków tedee - klucza do Twojego bezpiecznego i nowoczesnego domu. Zrozum, jak technologia może zrewolucjonizować Twoją codzienność.
Ostatnie wpisy