Właściwości ekogroszku i pelletu

Wyremontowane!
Właściwości ekogroszku i pelletu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybór najlepszej metody i surowca do ogrzewania domu pozwala ograniczyć straty ciepła oraz zmniejszyć koszty eksploatacji urządzenia grzewczego. Zapoznaj się z właściwościami ekogroszku oraz pelletu i wybierz surowiec dostosowany do Twoich potrzeb.

Zalety pelletu

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się surowce takie jak ekogroszek oraz pellet. Jest to spowodowane niską ceną oraz dostępnością tych materiałów opałowych. Przy wyborze paliwa do domowego systemu grzewczego należy wziąć pod uwagę kilka aspektów: nie tylko cenę, ale również komfort użytkowania surowca, jego jakość, emisyjność oraz koszty związane z eksploatacją. Kiepskiej jakości opał szybko się wypali, co będzie nas kosztowało podwójnie, a do tego w kotle pozostanie później wiele popiołu do samodzielnego usunięcia. Dobrej jakości pellet Białystok, wyprodukowany z trociny drewna iglastego wolnej od zanieczyszczeń organicznych, jest wydajny, bezproblemowy przy spalaniu i nie pozostawia po sobie spieków. 

Warto zwrócić uwagę na kaloryczność surowca oraz niską zawartość wilgoci, dzięki czemu piec nie będzie niepotrzebnie narażony na korodowanie, które mogłoby przyczynić się do powstania awarii. Warto wybierać profesjonalne hurtownie pelletu drzewnego objęte certyfikatem EN Plus A1. Wyselekcjonowany surowiec to taki, który odznacza się wysoką wartością energetyczną i emitowaniem podczas spalania minimalnej ilości gazów, które mogłyby być niebezpieczne dla środowiska naturalnego. Dobrym przykładem może być pellet Ełk, który stanowi bezpieczny wybór na sezon grzewczy w Polsce.

Właściwości ekogroszku

Do ogrzania domu należy wybierać paliwo węglowe zgodne z normami i wymogami stawianymi przez Rozporządzenia o Normach Jakości Paliw Stałych. Nowoczesny ekogroszek Bytom nie tylko przewyższa ustalone parametry, ale przy tym jest również ekonomiczny, ekologiczny, łatwy w stosowaniu i bezpieczny dla kotłów oraz kominów. Ten rodzaj paliwa stałego może być stosowany we wszystkich kotłach z automatycznym podajnikiem. Stosowanie tego surowca opałowego generuje niewielkie ilości spalin i popiołu, dzięki czemu czyszczenie wkładu kominowego staje się prostsze dla użytkowników i wymaga  mniejszej częstotliwości. Najlepszym sposobem na oszczędność jest kupienie większej ilości paliwa oraz zaopatrzenie się w zapasy w sezonie letnim, kiedy ceny są niższe.

Fot.: Michal Křenovský/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać akcesoria do biura, które podkreślą styl i zwiększą funkcjonalność miejsca pracy
Jak wybrać akcesoria do biura, które podkreślą styl i zwiększą funkcjonalność miejsca pracy
Odkryj, jak dobrze dobrane akcesoria do biura mogą podkreślić twój indywidualny styl i zwiększyć funkcjonalność twojego miejsca pracy. Porady ekspertów, ciekawe pomysły i praktyczne wskazówki.
Jak działa polska agencja pracy w Szwecji? Wszystko co musisz wiedzieć
Jak działa polska agencja pracy w Szwecji? Wszystko co musisz wiedzieć
Szwedzki rynek pracy oferuje szerokie możliwości rozwoju zawodowego dla specjalistów z różnorodnych branż.
Czyszczenie pieca ze smoły – jak to zrobić?
Czyszczenie pieca ze smoły – jak to zrobić?
Piecyk z płaszczem wodnym to urządzenie, które jest często stosowane do ogrzewania wody użytkowej i pomieszczeń. W trakcie użytkowania piecyk z płaszczem wodnym wydziela sadzę, smołę i inne zanieczyszczenia, które z czasem mogą osadzić się w przewodach, komorze spalania i innych elementach pieca. Dlatego ważne jest regularne czyszczenie pieca ze smoły, aby zapewnić jego sprawne i bezpieczne działanie.
Ostatnie wpisy