Wybieramy drzwi wewnętrzne – kilka porad, które Ci to ułatwią

Wybieramy drzwi wewnętrzne – kilka porad, które Ci to ułatwią
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Drzwi mają niemały wpływ na wygląd naszych pomieszczeń. Do tego oddziałują na akustykę we wnętrzach, a także zapewniają domownikom intymność, dlatego wybierając je, dobrze jest przyjrzeć się nie tylko temu, jak się prezentują, ale w jaki sposób zostały wykonane. Zobacz, jakie masz możliwości, kupując skrzydła do swoich pomieszczeń.

Jakie drzwi wybrać do pomieszczeń w domu?

Drzwi wewnętrzne wyznaczają zazwyczaj początek danego pomieszczenia, więc można zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie od nich wszystko się zaczyna. Skrzydła można wybrać spośród wielu rozmiarów – zazwyczaj od 50, do 90 cm szerokości, a także kilku odmian: pełnych, a także ramowych, z których ostatnie to nowocześnie prezentujące się konstrukcje, wypełnione innym tworzywem – najczęściej szybą, tworzywem sztucznym lub sklejką. W sprzedaży spotkać można setki odcieni! Oprócz klasycznych kolekcji inspirowanych drewnem wiele osób decyduje się na nowoczesną biel, czy wyróżniające się kolory, z czernią i szarością na czele.

Na rynku spotkać można wiele propozycji, różniących się także pod względem zastosowanego materiału oraz wypełnienia. Oprócz serii w całości zrealizowanych z drewna sporym zainteresowaniem cieszą się skrzydła z wypełnieniem z płyt wiórowych, czy tzw. plastrem miodu, czyli stabilną konstrukcją, która wpływa na lekkość drzwi.

Swoje drzwi pokojowe można znaleźć wśród kilku wariantów otwierania. Najbardziej uniwersalne są te rozwierane, czyli otwierane na lewą lub prawą stronę, chyba że mówimy o modelu dwuskrzydłowym. Kolejną opcją są też drzwi przesuwne, które wspaniale współgrają z aranżacjami w stylu rustykalnym i industrialnym. Rozwiązaniem do pokoju mogą też być drzwi łamane lub harmonijkowe, jednak w ich przypadku należy liczyć się z tym, że nie będą tak szczelne, jak poprzednio wspomniane propozycje.

Niezbędne elementy do Twoich drzwi

Same drzwi to jednak nie wszystko. Aby móc korzystać z tych rozwieralnych, niezbędne są m.in. ościeżnice wewnętrzne , które są potrzebne do osadzenia drzwi. Tradycyjne ościeżnice są realizowane z drewna lub stali i to właśnie do nich montuje się zawiasy. Istnieją ościeżnice o konkretny wymiarach lub tzw. regulowane, które dostosowuje się do danego otworu drzwiowego. Na rynku coraz większe zainteresowanie wzbudzają również ościeżnice do drzwi bezprzylgowych, których montaż wykonuje się w ścianach, dzięki czemu da się ukryć skrzydło i sprawić, że stanie się prawie niewidoczne. Jeśli zdecydowaliśmy się na model przesuwny, zamiast ościeżnicy trzeba będzie zaopatrzyć się w system umożliwiający przesuwanie. Na mechanizm składają się takie części jak prowadnice, zaciski, czy odbojniki.

Kolejnymi elementami, o których nie można zapomnieć, kupując drzwi, są klamki. Te można znaleźć wśród wielu kształtów: prostych, zaokrąglonych, ale także w formie uchwytów lub gałek. Odcień można dopasować do barwy skrzydła, uzyskując tym samym spójną całość lub postawić na kontrast i sięgnąć po model czarny, imitujący miedź lub złoty, który z pewnością będzie się wyróżniać. Jeśli planujemy mieć możliwość zamykania, nie pomińmy także kwestii zamka, który po przekręceniu pozwoli na poczucie odrobiny swobody.

Fot.: Phil/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Te koszty remontu mieszkania w 2022 z pewnością Cię zaskoczą!
Te koszty remontu mieszkania w 2022 z pewnością Cię zaskoczą!
Planujesz odświeżyć swoje mieszkanie na wiosnę? Sprawdź, jak wyglądają ceny na rynku
Kiedy wybrać firany, a kiedy rolety?
Kiedy wybrać firany, a kiedy rolety?
Rolety czy firany? Co powinno znaleźć się w Twoim mieszkaniu? Przeczytaj artykuł, żeby poznać wady i zalety obu tych rozwiązań.
Jak wybrać idealne biuro dla swojej firmy – praktyczny poradnik
Jak wybrać idealne biuro dla swojej firmy – praktyczny poradnik
Odkryj praktyczne porady i wskazówki które pomogą Ci wybrać biuro idealnie pasujące do potrzeb i oczekiwań Twojej firmy.
Ostatnie wpisy