Montażowe rzepy samoprzylepne to prawdziwa rewolucja! Wieszanie zdjęć i obrazów nigdy nie było tak proste.  Nie potrzebujemy wiertarki ani wkrętów a wdzięczność sąsiadów za ten “cichy montaż” z pewnością będzie ogromna. 

Zalety montażu na rzepach

Samoprzylepne rzepy to świetny sposób na szybkie mocowanie lekkich elementów. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Możemy skorzystać z nich wszędzie: w domu, w garażu czy w biurze. Doskonale zastępują gwoździe, wkręty i śruby. Dzięki nim szybko i bez wiercenia powiesimy dekoracje na ścianie. Co najważniejsze, są bardzo wytrzymałe, o ile dopasujemy ciężar dekoracji do wagi sugerowanej na opakowaniu. Jeśli natomiast zdecydujemy się na przeniesienie zdjęcia lub obrazu nic prostszego, ponieważ rzepy odklejają się bardzo łatwo i nie pozostawiają śladu na ścianie, w przeciwieństwie do dziur czy pęknięć pozostałych po wierceniu. Montaż na rzepach jest dziecinnie prosty!

>> Zobacz też: Triki optyczne na powiększenie salonu

dziewczynka wiesza obraz na ścianie
Photo by freepik from Freepik.com

Jak to działa?

Montaż na rzepach samoprzylepnych jest niezwykle szybki i prosty: 

  • powierzchnię, na której planujemy powiesić element, odtłuszczamy najlepiej alkoholem izopropylowym,
  • wybieramy rzepy z odpowiednim limitem ciężaru,
  • paski z rzepami oddzielamy od siebie, a następnie dociskamy do momentu aż usłyszymy “kliknięcie”;
  • usuwamy papierek ochronny i dociskamy mocno do ramy zdjęcia lub obrazu (dla pewności i bezpieczeństwa warto przyczepić rzepy w dwóch lub 4 miejscach),
  • dolne rzepy, najlepiej przykleić na wysokości ⅔ od wierzchołka ramy,
  • usuwamy pozostałe papierki ochronne i dociskamy ramę mocno do ściany przez ok. 30 sek.,
  • aby mieć pewność, że klej rzepów będzie dobrze trzymał, należy zdjąć ramę, chwytając ją od dołu, odczekać godzinę i ponownie ją przykleić naciskając na rzepy do momentu usłyszenia charakterystycznego kliknięcia i gotowe!
Tagi: , ,
Od lat związana z branżą wnętrzarską. Przygodę ze światem pięknych wnętrz rozpoczęła zaraz po studiach jako redaktor prowadząca magazynów o urządzaniu. Lubi zmieniać wystrój swojego domu w zależności od okazji. Wyznaje zasadę, że odpowiednie narzędzia i kreatywne spojrzenie mogą zmienić domową przestrzeń w coś niebywałego, nawet w jeden weekend.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz