Jak urządzić jadalnię?

Remont domu
Jak urządzić jadalnię?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeżeli posiadasz w domu przestrzeń, którą możesz przeznaczyć na jadalnię, z pewnością zastanawiasz się, jak ją urządzić. Aranżacja tego wnętrza powinna być reprezentacyjna, a jednocześnie funkcjonalna. Wiele osób uważa też, że jadalnia czy salon to miejsca, w których wyjątkowo potrzeba przytulności i domowego klimatu. Urządzając jadalnię, warto również zakładać, że posłuży Ci przez lata. Jak więc się do tego zabrać?

Romantyczny, wiejski styl…

Nawet jeśli w przestrzeniach bardziej prywatnych, takich jak pokój, sypialnia czy gabinet, preferujesz ekstrawagancki styl glamour albo minimalistyczny styl nowoczesny, z pewnością powinieneś chociaż rozważyć alternatywy dla tych wyborów, kiedy aranżujesz jadalnię czy salon. Urządzając dzienne pomieszczenie, w którym będziesz spotykać się z rodziną i przyjaciółmi, warto brać pod uwagę potrzeby wszystkich domowników, a także wrażenie, jakie chcesz wywrzeć na gościach. Idealne do budowania rodzinnego, sielskiego klimatu są meble prowansalskie w ciepłych kolorach (na przykład białym i kremowym). Idealnymi dodatkami w tym stylu będą wrzody i lawenda, liliowe i fioletowe materiały (między innymi poszewki na poduszki czy zasłony) oraz wiklinowe fotele. Innym przykładem estetyki, która może sprawdzić się w jadalni jest styl rustykalny, bazujący na naturalnych materiałach, odwołaniach do wiejskiego klimatu i dużej ilości brązu oraz bieli.

Krok w stronę nowoczesności

Mimo popularności przytulnych wnętrz, może uważać, że do Twojej jadalni zupełnie nie pasuje wiejski i romantyczny styl. Być może chcesz czegoś nowego, świeżego i modnego. W tym wypadku powinieneś zdecydować się na aranżację w stylu minimalistycznym lub skandynawskim. Wnętrza w tych estetykach są zazwyczaj jasne i przestronne, meble ogranicza się do niezbędnego minimum, a ozdoby redukuje do, na przykład, jednego lub dwóch obrazów. Tego typu dekoracje mogą być również przełamaniem konwencji kolorystycznej pomieszczenia. Na touchofart.eu znajdziesz szeroką ofertę nowoczesnych dzieł sztuki, które dobrze wpasowują się w klimat nowoczesnego wnętrza. Poza ozdobami ważne będą również niezbędne przedmioty, takie jak chlebaki drewniane, solniczka i pieprzniczka, przyrządy kuchenne czy ekspres do kawy. Aby zachować wybraną stylistykę, koniecznie zwracaj uwagę na wykończenie tych rzeczy – powinno być proste i monochromatyczne.

Dbałość o szczegóły

Niezwykle istotną kwestią aranżacyjną są drobiazgi, na które mogłeś nigdy nie zwrócić świadomie uwagi, ale które mają niebagatelny wpływ na ostateczny efekt. Należą do nich światło oraz funkcjonalność pomieszczenia. Wybór odpowiedniego oświetlenia może zadecydować o tym, jak będą prezentować się Twoje wnętrza. Ciepłe, żółte światło płynące z żyrandola i kinkietów może nadal pomieszczeniu przytulności i stworzyć wrażenie rodzinnego ciepła. Z kolei chłodne, białe światło wprowadza atmosferę sterylności i stresu. Jeśli natomiast chodzi o funkcjonalność, najważniejsze jest zadbanie o to, by powierzchnia ścian oraz mebli była łatwa do czyszczenia – zacieki po jedzeniu i napojach, których nie dasz rady domyć, bez wątpienia zrujnują nawet najpiękniejszą aranżację.

Zdjęcie główne: pexels.com/Jonathan Borba

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym są punkty asekuracyjne?
Czym są punkty asekuracyjne?
Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się czym są punkty asekuracyjne, jakie są ich rodzaje oraz jak ważną rolę odgrywają w ochronie przed upadkiem.
Naprawa komina. Jak prawidłowo zamontować wkład kominowy?
Naprawa komina. Jak prawidłowo zamontować wkład kominowy?
Komin musi być sprawny – inaczej może stanowić duże zagrożenie dla osób, które przebywają w budynku. Czy możliwe jest samodzielne dokonanie naprawy i zamontowanie wkładu kominowego? Jak to zrobić?
Czy nośność rusztowania ma znaczenie?
Czy nośność rusztowania ma znaczenie?
Rusztowania są nieodzownym elementem w budownictwie, zapewniającym bezpieczne i stabilne wsparcie dla prac na wysokości. Nośność rusztowania, czyli jego zdolność […]
Ostatnie wpisy