Daszku o większej powierzchni używa się jako osłony balkonów czy tarasów. Nie musisz korzystać z pomocy fachowców, aby go przytwierdzić. Sprawdź, jak możesz zrobić to samodzielnie.

Po ustaleniu, jakie powinien mieć wymiary oraz jaki model Cię interesuje, zwróć uwagę na to, z jakiego materiału zrobiono ścianę, na której go zamontujesz. Może się cechować różnymi parametrami wytrzymałości w zależności od tego, czy jest ze zwykłego niezarysowanego betonu, ceramicznych pustaków, betonu komórkowego czy ceramicznych cegieł pełnych. W każdym przypadku należy zadbać o to, aby podłoże było gładkie, równe i pozbawione zanieczyszczeń.

Sam montaż daszku przebiega następująco – element szklany mocujemy na załączonej podstawie, a całość przykręcamy do konstrukcji mocującej przy użyciu łączników rozporowych. Ważne jest, aby materiał, z którego zostały wykonane, posiadał aktualne aprobaty techniczne (europejskie lub krajowe), to znaczy odpowiadał masie daszku i obciążenia, które może się na nim zebrać (choćby śniegu). Producenci rekomendują stosowanie minimum trzech łączników wklejanych lub rozporowych.

>> Przeczytaj także: Dach dwuspadowy krok po kroku

Tagi: , ,
Studiuje filologię polską na specjalności edytorstwo i redakcja tekstu. W przyszłości chciałaby pracować w zawodzie korektorki lub copywriterki. Interesuje się psychologią i literaturą oraz aranżacją wnętrz.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz