Artykuł sponsorowany
Elektronarzędzia sprawdzają się w wielu zastosowaniach. Można je używać zarówno w pracy, profesjonalnym zakładzie, ale także w domu, chociażby w przydomowym warsztacie. Przydatne elektronarzędzia sprawiają, że poszczególne czynności mogą być wykonywane precyzyjnie. Ze względu na ich efektywność, użytkownicy znacznie skracają też czas pracy. Dlatego warto dowiedzieć się, na które przydatne elektronarzędzia zwrócić uwagę.
Elektronarzędzia są napędzane elektrycznie lub za pomocą baterii. Zazwyczaj wykorzystuje się je w celu ułatwienia lub przyspieszenia wykonywania różnych prac. Do takich czynności można zaliczyć, na przykład: wiercenie, cięcie, szlifowanie, malowanie, czy nitowanie.
W przeciwieństwie do narzędzi ręcznych elektronarzędzia są wyposażone w silnik lub inny mechanizm, który umożliwia im wykonywanie pracy bez konieczności używania dużej siły fizycznej. Elektronarzędzia stosuje się często w branży budowlanej, remontowej, przemysłowej, ale także i w przydomowych warsztatach i garażach.
Szlifierka może być narzędziem elektrycznym lub pneumatycznym, które służy do szlifowania powierzchni z różnych materiałów, takich jak: metal, drewno, kamień, tworzywa sztuczne i inne. Szlifierki mogą być wyposażone w różne rodzaje tarcz, umożliwiające szlifowanie, wycinanie lub polerowanie powierzchni, w zależności od potrzeb.
Wyróżnia się cztery odmiany. Pierwsza to szlifierka kątowa. Wykorzystuje tarczę o średnicy od 100 do 230 mm. Wykorzystywana jest do szlifowania, cięcia, polerowania i usuwania materiału. Druga to typ oscylacyjny. To narzędzie z ruchomą tarczą, które jest wykorzystywane do szlifowania powierzchni płaskich.
Inną odmianą jest szlifierka taśmowa. Narzędzie wykorzystuje taśmę ścieralną, która obraca się wokół dwóch wałków. Stosowana do szlifowania powierzchni płaskich i zakrzywionych. Ta szlifierka służy do szlifowania powierzchni z tynku lub gipsu. Zazwyczaj jest wykorzystywana podczas prac wykończeniowych.
Przecinarka taśmowa to narzędzie służące do cięcia materiałów na kawałki za pomocą specjalnej taśmy tnącej. Porusza się ona w pętli, przechodząc przez dwa koła napędowe. Przecinarki taśmowe stosuje się głównie do cięcia metalu, drewna, tworzyw sztucznych, gumy i innych materiałów, które są zbyt trudne lub zbyt grube, by można je przeciąć za pomocą standardowych narzędzi tnących.
Funkcje przecinarek taśmowych można wykorzystać w przemyśle metalowym, stolarskim, mechanicznym i w innych branżach, gdzie konieczne jest dokładne cięcie na wymiar. Urządzenie może być ręczne lub mechaniczne. W zależności od potrzeb producenci mogą też zdecydować się na różne funkcje. Opcje wyposażenia mogą obejmować, na przykład: regulację prędkości taśmy tnącej, regulację kąta cięcia, czy chłodzenie wodne taśmy tnącej, co zapobiega jej przegrzaniu i przedłuża jej żywotność. Te i inne przydatne elektronarzędzia można znaleźć na Hempis24.
Fot.: Pixabay/pexels.com