Montaż szklanego daszku nad drzwiami krok po kroku

Montaż szklanego daszku nad drzwiami krok po kroku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Daszku o większej powierzchni używa się jako osłony balkonów czy tarasów. Nie musisz korzystać z pomocy fachowców, aby go przytwierdzić. Sprawdź, jak możesz zrobić to samodzielnie.

Po ustaleniu, jakie powinien mieć wymiary oraz jaki model Cię interesuje, zwróć uwagę na to, z jakiego materiału zrobiono ścianę, na której go zamontujesz. Może się cechować różnymi parametrami wytrzymałości w zależności od tego, czy jest ze zwykłego niezarysowanego betonu, ceramicznych pustaków, betonu komórkowego czy ceramicznych cegieł pełnych. W każdym przypadku należy zadbać o to, aby podłoże było gładkie, równe i pozbawione zanieczyszczeń.

Sam montaż daszku przebiega następująco – element szklany mocujemy na załączonej podstawie, a całość przykręcamy do konstrukcji mocującej przy użyciu łączników rozporowych. Ważne jest, aby materiał, z którego zostały wykonane, posiadał aktualne aprobaty techniczne (europejskie lub krajowe), to znaczy odpowiadał masie daszku i obciążenia, które może się na nim zebrać (choćby śniegu). Producenci rekomendują stosowanie minimum trzech łączników wklejanych lub rozporowych.

>> Przeczytaj także: Dach dwuspadowy krok po kroku

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie powinny być drzwi wejściowe do mieszkania?
Jakie powinny być drzwi wejściowe do mieszkania?
Dobre, solidne i jakościowe drzwi wejściowe do mieszkania są gwarancją bezpieczeństwa dla domowników oraz dają dużo większe poczucie komfortu. Dom to bardzo osobista przestrzeń, do której dostęp powinny mieć tylko osoby do tego powołane. Przekonaj się, jak wybrać najlepsze drzwi zewnętrzne.
Fugi do cegły. Jak dobrać idealnie?
Fugi do cegły. Jak dobrać idealnie?
Fugi mogą całkowicie zmienić wygląd ceglanej ściany – na plus, ale i na minus. Dowiedz się zatem, czym należy się kierować podczas wybierania fugi do cegły, by efekt był zadowalający.
Optymalizacja systemów pojenia dla bydła mięsnego: jak miski mogą przyczynić się do efektywnej hodowli?
Optymalizacja systemów pojenia dla bydła mięsnego: jak miski mogą przyczynić się do efektywnej hodowli?
Dowiedz się, jak optymalizować systemy pojenia dla bydła mięsnego, aby poprawić wydajność i zdrowie bydła. Znajdź klucze do wykorzystania miski jako skutecznego narzędzia w hodowli.
Ostatnie wpisy