Montaż szklanego daszku nad drzwiami krok po kroku

Montaż szklanego daszku nad drzwiami krok po kroku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Daszku o większej powierzchni używa się jako osłony balkonów czy tarasów. Nie musisz korzystać z pomocy fachowców, aby go przytwierdzić. Sprawdź, jak możesz zrobić to samodzielnie.

Po ustaleniu, jakie powinien mieć wymiary oraz jaki model Cię interesuje, zwróć uwagę na to, z jakiego materiału zrobiono ścianę, na której go zamontujesz. Może się cechować różnymi parametrami wytrzymałości w zależności od tego, czy jest ze zwykłego niezarysowanego betonu, ceramicznych pustaków, betonu komórkowego czy ceramicznych cegieł pełnych. W każdym przypadku należy zadbać o to, aby podłoże było gładkie, równe i pozbawione zanieczyszczeń.

Sam montaż daszku przebiega następująco – element szklany mocujemy na załączonej podstawie, a całość przykręcamy do konstrukcji mocującej przy użyciu łączników rozporowych. Ważne jest, aby materiał, z którego zostały wykonane, posiadał aktualne aprobaty techniczne (europejskie lub krajowe), to znaczy odpowiadał masie daszku i obciążenia, które może się na nim zebrać (choćby śniegu). Producenci rekomendują stosowanie minimum trzech łączników wklejanych lub rozporowych.

>> Przeczytaj także: Dach dwuspadowy krok po kroku

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zrób to sam. Zagłówek tapicerowany krok po kroku.
Zrób to sam. Zagłówek tapicerowany krok po kroku.
Potrzebujesz kilku materiałów, narzędzi i odrobiny czasu, żeby niedużym kosztem odmienić wygląd swojego łóżka! Sprawdź!
Co przyda się do wymiany elektryki?
Co przyda się do wymiany elektryki?
Samodzielne naprawy urządzeń i instalacji elektrycznych to nie przelewki i należy podchodzić do nich poważnie. Zobacz, jakie narzędzia są potrzebne do podstawowych prac z prądem oraz jak wykonywać je w bezpieczny sposób.
Przydomowy basen krok po kroku
Przydomowy basen krok po kroku
Chcesz cieszyć się basenem każdego lata, nie musząc co roku rozkładać go ani pompować? Podpowiadamy, jak wybudować przydomowy basen krok po kroku. Przeczytaj!
Ostatnie wpisy