Karmnik dla ptaków z butelki. Zobacz jakie to proste!

Karmnik dla ptaków z butelki. Zobacz jakie to proste!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wystarczy tylko kilka produktów i kilka minut pracy, żeby zapewnić ptakom schronienie i pożywienie. Sprawdź, jak niewielkim nakładem energii zrobić karmnik dla ptaków.

Dokarmianie ptaków zimą

Przygotowanie

  • plastikowa butelka (1,5 l) z korkiem
  • flamaster 
  • drucik 
  • zapalniczka 
  • nożyk tapicerski lub nożyczki 
  • sznurek i taśma klejąca. 

Wykonanie

Zacząć należy od nakreślenia czterech otworów o wymiarach 10 × 10 cm w dolnej części butelki, kilka centymetrów nad jej dnem. Następnie trzeba wyciąć zaznaczone fragmenty nożem do tapet. Maleńkie otwory będą okienkami dla ptaków. Żeby uchronić je przed skaleczeniem, ostre kanty butelki najlepiej okleić dokładnie taśmą izolacyjną lub podgrzać plastik i zaokrąglić wycięte brzegi. Następnie przygotowujemy uchwyt do zawieszenia karmnika. W górnej części butelki, pod zakrętką, wykonujemy cztery małe otwory przy użyciu gorącego gwoździa. Na koniec wystarczy przewlec przez nie sznurki i związać u góry w supeł. Zrobione!!!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Bartosz 30.01.2022

    Butelki dotąd tak nie wykorzystałem. Natomiast ogólnie karmniki dla ptaków jak najbardziej wykonuję. Korzystam jednak z drewna, do tego wkręty lub czasami montaż na klej. I każdego roku ptaki mogą się najadać.

Rekomendowane
Jak wybrać idealny kamień naturalny do twojego domu?
Jak wybrać idealny kamień naturalny do twojego domu?
Rozważasz zakup kamienia naturalnego do swojego domu? Odkryj kluczowe elementy, którymi powinieneś kierować, aby dobrze dopasować go do swoich potrzeb i stylu wystroju.
Sprawdzone sposoby na stare fugi
Sprawdzone sposoby na stare fugi
Stare fugi ciemnieją i wyglądają nieestetyczne. Można odnieść wrażenie, że podłoga jest brudna. Na szczęście są różne sposoby, dzięki którym można sprawić, że będą wyglądały jak nowe.
3 sposoby na ciekawą aranżację okna
3 sposoby na ciekawą aranżację okna
Marzysz o tym, żeby Twoje okno wyglądało ciekawie? Podpowiadamy, jak to zrobić.
Ostatnie wpisy