Remont domu. Jak szybko i tanio przeprowadzić remont?

Remont domu. Jak szybko i tanio przeprowadzić remont?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli podejmujesz decyzje o tanim i szybkim remoncie, niewykluczone, że będziesz musiał pójść na wiele kompromisów, a także ustalić pewne priorytety. Być może niektóre pomysły i plany będziesz musiał przesunąć w czasie. Jeśli jesteś gotów na ustępstwa, zobacz, jak szybko i tanio wykonać remont domu!

Maksimum korzyści przy minimum budżetu

Naprawienie kluczowych elementów jest tym, od czego musisz zacząć. Dla każdego kluczowe może być coś innego, dlatego mądrze przemyśl, od czego rozpocząć remont przy ograniczonych środkach pieniężnych.

Pamiętaj, że dobrą praktyką jest podglądanie tych, którzy zrobili już tani i szybki remont. Po co wyważać już otwarte drzwi? Przychodzimy z kilkoma sprawdzonymi trikami.

Weź sprawy w swoje ręce

Wynajęcie ekipy remontowej może pochłonąć znaczną część budżetu przeznaczonego na remont. Jeśli zdecydujesz się samodzielnie zrobić chociaż część zadań, zaoszczędzisz dużo pieniędzy. Może masz wśród swoich znajomych zapalonych fanów hydrauliki lub elektryki? 

Poproś ich o pomoc, w zamian możesz podczas ich remontu zrobić to, co potrafisz najlepiej! Internet pełen jest filmików w kategorii DIY – Do It Yourself – dlatego chcieć, to znaczy móc. Nawet jeśli oznacza to samodzielne szpachlowanie lub kładzenie kafelków.

montaż gnizadka
Photo by evprokrey from Freepik.com

Renowacja mebli

Nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić, ale dodatkowo jest tym, czego potrzebuje nasza planeta. Zamiast wyrzucać stare meble, daj im drugie życie! Jeśli nie masz takiej ochoty, zleć odnowienie specjaliście. W dalszym ciągu będzie to tańsze i ekologiczniejsze, niż kupowanie nowego zestawu.

O łóżku z palet słyszeli prawie wszyscy, ale czy pomyślałaś o innych meblach z palet? To alternatywa dla odnawiania. Jeśli chcesz mieć coś nowego, ale z odzyskanych materiałów, postaw na meble z palet!

>> Przeczytaj także: Łóżko z palet – jak wykonać?

Jeśli zastanawiasz się, jaka metamorfoza przyda się Twoim szafkom kuchennym, polecamy odkręcić drzwiczki od szafek. Ten mały zabieg sprawi, że kuchenne meble będą wyglądały jak z salonu!

Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali OLX, Gumtree czy Pokato. Możesz tam znaleźć prawdziwe perełki, które komuś zawadzają, ale idealnie będą pasować do Twojego domu.

Podłoga pod przykryciem

Jeśli chcesz tanio zmienić wygląd swojej podłogi, postaw na stylowy dywan lub wykładzinę.

Możesz zakryć całą powierzchnię albo mniejszy wycinek podłogi, który jest uszkodzony i zabrudzony. Jeśli na myśl o wykładzinie staje Ci przed oczami brzydki, brązowy kawałek materiału, pamiętaj, że na rynku dostępne są różne kolory i ciekawe wzory wykładzin.

pokój przygotowany do remontu
Photo by user14872161 from Freepik.com

Małe dodatki – wielka zmiana

Nie musisz inwestować w drogie, duże bibeloty, żeby odnowić swój dom. Na pchlich targach i w second-handach znajdziesz wiele dodatków, które zrewolucjonizują wnętrze!

Tapeta zamiast malowania

Decydując się na tapetę, automatycznie oszczędzasz na szpachlowaniu, szlifowaniu i malowaniu. Tapeta ożywi wnętrze i przysłoni niechciane plamy na ścianach.

Malowanie wanny zamiast wymiany

To kolejny trik, który nie jest kosztowny, a szalenie efektowny. Specjalną masą szpachlową uzupełnij ubytki, wyszlifuj je. Przejdź do kolejnego kroku, czyli pomalowania wanny farbą podkładową. Po kilku godzinach należy nałożyć drugą warstwę, a następnie wszystko pokryć farbą renowacyjną. Koszt nowej pięknej wanny to ok. 200 zł!

Inną metodą jest zastosowanie gotowej, akrylowej nakładki na wannę. Jeśli chcesz, by urządzenie zyskało nowy wygląd także od zewnątrz, możesz wyłożyć ją stylowymi kamieniami, kafelkami lub wykorzystać specjalny panel dekoracyjny.

Zamiast kupować drogie narzędzia niezbędne do remontu, wypożycz je! Kto wie, może na portalach znajdziesz ogłoszenia, w których inni chętnie oddadzą to, co zostało im po remoncie. Tobie może się to przydać!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Modne tapety do salonu 2023
Modne tapety do salonu 2023
Czym kierować się podczas wyboru konkretnej propozycji?
Jak profesjonalna utylizacja niechcianych przedmiotów wspiera ochronę środowiska?
Jak profesjonalna utylizacja niechcianych przedmiotów wspiera ochronę środowiska?
Ochrona środowiska przez utylizację. Wartość profesjonalnej troski o naszą planetę
Drewniana podłoga. Sposoby na odświeżenie drewnianej podłogi
Drewniana podłoga. Sposoby na odświeżenie drewnianej podłogi
Drewniana podłoga z czasem zyskuje wyjątkowy urok. Pod warunkiem, że o nią zadbamy. Poznaj sposoby na odświeżenie drewnianej podłogi!
Ostatnie wpisy