Remont altany ogrodowej w kilku krokach

Nowy ogród
Remont altany ogrodowej w kilku krokach
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak przywrócić starej altanie świetność i zyskać tym samym znakomite miejsce na spotkania przy grillu? Zobacz jak w kilku krokach odnowić altanę ogrodową.

Altanę ogrodową należy co jakiś czas odnawiać. Jednak nawet gdy przez lata była nieużywana lub nie dbano o jej odpowiednie zabezpieczenie, możemy z powodzeniem samodzielnie ją wyremontować. Zobacz jak to zrobić i od czego zacząć.

1. Uporządkowanie altany

Przede wszystkim należy najpierw posprzątać altanę – wszystko, co nie powinno się w niej znajdować należy usunąć i uporządkować otoczenie altany.

2. Oczyszczanie altany

Teraz przystępujemy do oczyszczenia altany. Aby usunąć z niej zabrudzenia i zniszczoną warstwę farby należy ją dobrze oszlifować, najlepiej przy pomocy szlifierki obrotowej (trudno dostępne miejsca potraktować możemy szlifierką akumulatorową). 

3. Drobne naprawy

Jeżeli altana ma drobne uszkodzenia, możemy dodać nowe drewniane elementy, które zamaskują niedoskonałości. W przypadku większych zniszczeń trzeba będzie poszczególne elementy usunąć i wymienić.

4. Malowanie altany

Teraz czas, aby nadać altanie nowy kolor, który doda jej świeżości. Malować możemy przy pomocy pędzla lub pistoletu natryskowego – co znacznie ułatwi dotarcie do najmniejszych zakamarków.

5. Aranżacja altany ogrodowej

Na koniec czas na urządzenie altany tak, aby stała się wygodnym i przyjemnym miejscem do spotkań i wypoczynku. Oprócz mebli ogrodowych w altanie możemy umieścić ozdobne elementy, takie jak lampiony, czy ledowe girlandy. Projektując otoczenie altany pamiętajmy o kwiatach i krzewach, które dodadzą całości uroku i przyjemnego klimatu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykorzystać plexi na wymiar? 
Jak wykorzystać plexi na wymiar? 
W tym artykule odkryjesz różne zastosowania plexi na wymiar i dowiesz się, dlaczego jest tak popularne w wielu dziedzinach.
Jak oryginalnie ozdobić ściany w mieszkaniu?
Jak oryginalnie ozdobić ściany w mieszkaniu?
Planujesz zmianę aranżacji swojego mieszkania? Korzystaj z kilku prostych trików, które mogą udekorować każde pomieszczenie!
Jak wybrać idealne firany do pokoju dziecka, aby zapewnić mu komfortowy i spokojny sen?
Poradnik dotyczący wyboru odpowiednich firan do pokoju dziecka tak, aby zapewnić mu komfortowy sen. Dowiedz się, jakie kolory i materiały wybrać oraz jak wpływają one na jakość odpoczynku.
Ostatnie wpisy