Remont altany ogrodowej w kilku krokach

Nowy ogród
Remont altany ogrodowej w kilku krokach
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak przywrócić starej altanie świetność i zyskać tym samym znakomite miejsce na spotkania przy grillu? Zobacz jak w kilku krokach odnowić altanę ogrodową.

Altanę ogrodową należy co jakiś czas odnawiać. Jednak nawet gdy przez lata była nieużywana lub nie dbano o jej odpowiednie zabezpieczenie, możemy z powodzeniem samodzielnie ją wyremontować. Zobacz jak to zrobić i od czego zacząć.

1. Uporządkowanie altany

Przede wszystkim należy najpierw posprzątać altanę – wszystko, co nie powinno się w niej znajdować należy usunąć i uporządkować otoczenie altany.

2. Oczyszczanie altany

Teraz przystępujemy do oczyszczenia altany. Aby usunąć z niej zabrudzenia i zniszczoną warstwę farby należy ją dobrze oszlifować, najlepiej przy pomocy szlifierki obrotowej (trudno dostępne miejsca potraktować możemy szlifierką akumulatorową). 

3. Drobne naprawy

Jeżeli altana ma drobne uszkodzenia, możemy dodać nowe drewniane elementy, które zamaskują niedoskonałości. W przypadku większych zniszczeń trzeba będzie poszczególne elementy usunąć i wymienić.

4. Malowanie altany

Teraz czas, aby nadać altanie nowy kolor, który doda jej świeżości. Malować możemy przy pomocy pędzla lub pistoletu natryskowego – co znacznie ułatwi dotarcie do najmniejszych zakamarków.

5. Aranżacja altany ogrodowej

Na koniec czas na urządzenie altany tak, aby stała się wygodnym i przyjemnym miejscem do spotkań i wypoczynku. Oprócz mebli ogrodowych w altanie możemy umieścić ozdobne elementy, takie jak lampiony, czy ledowe girlandy. Projektując otoczenie altany pamiętajmy o kwiatach i krzewach, które dodadzą całości uroku i przyjemnego klimatu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Urządzenia i narzędzia przydatne podczas remontu mieszkania
Urządzenia i narzędzia przydatne podczas remontu mieszkania
W najbliższym czasie będziesz przeprowadzać remont? Dowiedz się, jakie narzędzia oraz urządzenia będą przydatne do wykonania najważniejszych prac remontowych.
Renowacja mebli tapicerowanych. Czy to się opłaca?
Renowacja mebli tapicerowanych. Czy to się opłaca?
Twój ulubiony fotel nie prezentuje się zbyt dobrze po wielu latach użytkowania. Zastanawiasz się, czy kupić nowy czy może podarować mu drugie życie? Zobacz ile kosztuje renowacja mebli i kiedy warto to zrobić?
Montaż szklanego daszku nad drzwiami krok po kroku
Montaż szklanego daszku nad drzwiami krok po kroku
Daszki szklane cechuje minimalistyczny design, pasują zwłaszcza do budynków o nowoczesnej architekturze.
Ostatnie wpisy