Mszyce na kwiatach – domowe sposoby na pozbycie się szkodnika

Mszyce na kwiatach – domowe sposoby na pozbycie się szkodnika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mszyce to jedne z najpopularniejszych szkodników w naszych domach czy ogrodach. Kiedy już się pojawią, jeśli stanowczo nie zareagujemy potrafią ogołocić wszystkie rośliny po kolei. Dziś kilka sprawdzonych, domowych sposobów jak się ich pozbyć w ekologiczny sposób.

Wywar z cebuli

Jednym ze skuteczniejszych sposobów, by poradzić sobie z mszycami jest wywar z cebuli. By go przygotować należy pokroić dużą cebulę w kostkę, włożyć do garnka, zalać 1 litrem wody i gotować przez pół godziny. Następnie odstawić do ostudzenia. Chłodny wywar odcedzić, przelać do spryskiwacza i opryskać zainfekowane rośliny. Możliwa będzie konieczność powtórzenia zabiegu.

Photo by cottonbro from Pexels.com

Mleko!

Jednym z popularniejszych sposobów na mszyce stosowanych już przez nasze babcie był roztwór wody i krowiego mleka wymieszanych w proporcji 1:1. Tak przygotowanym płynem opryskujemy rośliny. Dla lepszych efektów warto powtórzyć oprysk.

Photo by rumpel from Pixabay.com

Roztwór z szarego mydła

Jedną z tańszych możliwości w walce z mszycami jest roztwór z szarego mydła, które jak wiemy jest lekiem na całe zło. 10 g mydła rozpuszczamy w pół litrze dobrze ciepłej wody. Po ostudzeniu spryskujemy liście i kwiaty roślin.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odnowa pamiątek z przeszłości: sekrety renowacji antycznych mebli
Odkryj tajniki sztuki renowacji antycznych mebli i dowiedz się, jak przywrócić blask dawno zapomnianym skarbom.
Meble do małej kuchni
Meble do małej kuchni
Aranżacja małej kuchni bywa wyzwaniem. Dowiedz się, jak planować wystrój, wybierać meble i kolory, organizować przestrzeń i projektować rozwiązania, które zwiększą funkcjonalność pomieszczenia.
Jak wybrać doskonały materiał na posadzkę? Poradnik dla entuzjastów nowoczesnych rozwiązań
Jak wybrać doskonały materiał na posadzkę? Poradnik dla entuzjastów nowoczesnych rozwiązań
Zastanawiasz się, jaki materiał wybrać na posadzkę? Odkryj poradnik, który wprowadzi Cię w świat najnowszych trendów i pomysłów na posadzę dla Twojego domu.
Ostatnie wpisy