Mszyce na kwiatach – domowe sposoby na pozbycie się szkodnika

Mszyce na kwiatach – domowe sposoby na pozbycie się szkodnika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mszyce to jedne z najpopularniejszych szkodników w naszych domach czy ogrodach. Kiedy już się pojawią, jeśli stanowczo nie zareagujemy potrafią ogołocić wszystkie rośliny po kolei. Dziś kilka sprawdzonych, domowych sposobów jak się ich pozbyć w ekologiczny sposób.

Wywar z cebuli

Jednym ze skuteczniejszych sposobów, by poradzić sobie z mszycami jest wywar z cebuli. By go przygotować należy pokroić dużą cebulę w kostkę, włożyć do garnka, zalać 1 litrem wody i gotować przez pół godziny. Następnie odstawić do ostudzenia. Chłodny wywar odcedzić, przelać do spryskiwacza i opryskać zainfekowane rośliny. Możliwa będzie konieczność powtórzenia zabiegu.

Photo by cottonbro from Pexels.com

Mleko!

Jednym z popularniejszych sposobów na mszyce stosowanych już przez nasze babcie był roztwór wody i krowiego mleka wymieszanych w proporcji 1:1. Tak przygotowanym płynem opryskujemy rośliny. Dla lepszych efektów warto powtórzyć oprysk.

Photo by rumpel from Pixabay.com

Roztwór z szarego mydła

Jedną z tańszych możliwości w walce z mszycami jest roztwór z szarego mydła, które jak wiemy jest lekiem na całe zło. 10 g mydła rozpuszczamy w pół litrze dobrze ciepłej wody. Po ostudzeniu spryskujemy liście i kwiaty roślin.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wiertarki udarowe. Sprzęty do zadań specjalnych
Wiertarki udarowe. Sprzęty do zadań specjalnych
Kompletujesz elektronarzędzia, chcesz kupić wiertarkę udarową, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące wiertarki z udarem i wybierz solidny model!
Profesjonalne meble na narzędzia
Profesjonalne meble na narzędzia
Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru mebli do warsztatu.
Meble biurowe – Twój komfort w pracy
Meble biurowe – Twój komfort w pracy
Podkreśl swój profesjonalizm i komfort w pracy dzięki doskonałym meblom biurowym, które zapewnią Ci idealne warunki do osiągania sukcesów.
Ostatnie wpisy