Środki przydatne w ogrodzie

Środki przydatne w ogrodzie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli jesteś właścicielem domku z ogródkiem albo działki, z pewnością wiesz, z jakimi problemami wiążą się tereny zielone – z insektami. W ciągu dnia pełno jest much siadających gdzie popadnie, wieczorami pojawiają się irytujące komary, pająki pokrywają Twoje ulubione meble nieprzyjemnymi pajęczynami, a ślimaki, chrząszcze i gąsienice niszczą Twoje kwiaty i uprawy. Czas temu zapobiec.

Jak walczyć z komarami?

Czy istnieje idealny środek na komary? Na pewno słyszałeś o wielu opcjach – aerozole do ciała, które odstraszają owady, kadzidełka i świeczki zapachowe lub olejki eteryczne, których zapach utrzymuje szkodniki z daleka od tarasu, werandy lub altanki, a także lampy, które przyciągają niepożądanych gości i szybko ich uśmiercają. Każda z tych metod ma swoje charakterystyczne cechy i z pewnością odpowiedni wybór środka może pomóc w danej sytuacji. Warto jednak rozważyć również inne rozwiązanie, które może okazać się skuteczne w długotrwałej perspektywie. Jest nim stosowanie oprysku na komary i preparatu na larwy komarów. Regularne stosowanie tych środków zgodnie z instrukcją ich użytkowania przynosi niezwykłe efekty. Nie zajmujesz się odstraszaniem irytujących owadów, ale skutecznie walczysz z ich rozmnażaniem się i rozprzestrzenianiem w Twoich okolicach. W początkowych fazach stosowania oprysku warto wyposażyć się w dodatkowe zabezpieczenie (na przykład świeczkę zapachową albo spray), ale z czasem może się okazać, że nie potrzebujesz już żadnego odstraszacza.

Problem ze szkodnikami

Insekty, które pojawiają się w ogrodach, nie są tylko irytujące i budzące odrazę. Często realnie zagrażają Twoim kwiatom i uprawom, podgryzają korzenie, oszpecają liście czy uniemożliwiają roślinom wzrost i rozwój. W takich sytuacjach konieczne mogą okazać się radykalne metody działania. Sklep https://sklepvaco.pl/ oferuje szeroki asortyment środków chemicznych, które pomogą Ci w dezynsekcji. Zakupisz tutaj preparaty na ślimaki, pluskwy, mrówki, rybiki, pchły, muchy, mole spożywcze, pasożyty, komary, szerszenie i karaluchy. Jeśli wydaje Ci się, że takie działania mogą nie być wystarczające, poszukaj pomocy na www.vaco.com.pl, gdzie znajdziesz specjalistów wykonujących usługi dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Dezynsekcja, czyli pozbywanie się uciążliwych owadów, jest kompleksową usługą, w ramach której profesjonaliści zajmują się usuwaniem osobników latających i biegających, a także ich larw i jaj. Dotyczy to szerokiej gamy rodzajów szkodników, między innymi prusaków, karaluchów, pluskiew, mrówek, rybików, moli, much, os, szerszeni, obrzeżek, meszek, wołków, trojszyków, mklików, omacnic, rozkruszków i chrząszczy.

Zdjęcie główne: pexels.com/ Wibhas Onnom

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ogrzewać dom?
Jak ogrzewać dom?
Zastanawiasz się, jaka forma ogrzewania jest najkorzystniejsza i pozwala najwięcej zaoszczędzić? W artykule przeczytasz o różnych technologiach ogrzewania domu.
Wymiana blatu w kuchni krok po kroku
Wymiana blatu w kuchni krok po kroku
Marzy Ci się nowy blat kuchenny? Sprawdź, jak wymienić go samodzielnie krok po kroku!
Jak wybrać idealny kominek dla twojego domu: przewodnik krok po kroku
Jak wybrać idealny kominek dla twojego domu: przewodnik krok po kroku
Podpowiadamy, jakie kryteria warto wziąć pod uwagę, wybierając kominek do swojego domu. Omawiamy różne rodzaje kominków, ich zalety oraz wskazujemy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.
Ostatnie wpisy