Kuchnia z wyspą – czego nie może w niej zabraknąć?

Kuchnia z wyspą – czego nie może w niej zabraknąć?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kuchnia z wyspą w ostatnich czasach stała się najpopularniejszym sposobem na aranżację wnętrz. Wysoka funkcjonalność, a w tym stylowy design zachwyca coraz więcej osób. Jednak, aby stworzyć aranżację z wyspą, należy zastanowić się nad wyglądem całego pomieszczenia. Jak zaaranżować kuchnię z wyspą, aby była funkcjonalna i cieszyła oczy zarówno domowników, jak i gości?

Zorganizuj przestrzeń roboczą

Najważniejszym aspektem planowania kuchni z wyspą jest zaaranżowanie sporej ilości przestrzeni roboczej. To właśnie na niej będziemy przygotowywali składniki do naszych dań. Dlatego też wyspa powinna być na tyle duża, abyśmy swobodnie mogli na niej przygotowywać posiłki i nie mieli wrażenia ścisku. Na idealnej wyspie powinno się znaleźć miejsce na zlewozmywak, płytę grzewczą oraz na blat roboczy. Wszystko też powinno być tak rozplanowane, żebyśmy mogli gotować w komfortowy sposób. Oczywiście wiele zależy od dostępnej przestrzeni w kuchni.

Odpowiednie oświetlenie

Kolejnym bardzo ważnym aspektem w kuchni z wyspą jest odpowiednie oświetlenie. Nasza wyspa kuchenna powinna być dobrze oświetlona, aby lepiej nam się pracowało. Istnieje wiele rodzajów oświetlenia do kuchni z wyspą. Możemy zastosować oświetlenie wiszące, które będzie w centralnym punkcie nad wyspą, dzięki czemu całe miejsce robocze będzie odpowiednio oświetlone. Sprawdzą się również wbudowane światła sufitowe oraz podszafkowe taśmy LED. Dobrze dobrane oświetlenie zapewnia nie tylko dobre i komfortowe warunki do pracy, ale również dodaje charakteru i przytulności całej kuchni. 

Praktyczne schowki

Przy wyspie kuchennej inne meble kuchenne nie będą tak bardzo potrzebne, ponieważ idealna wyspa może posiadać wiele szafek i poręcznych schowków, w których można przechowywać wiele przeróżnych rzeczy, takich jak: garnki, patelnie, talerze, przyprawy czy też sztućce. Wtedy ważne jest, aby dostosować odpowiednio organizery i przybory, aby wszystkie rzeczy się pomieściły. Dzięki praktycznym schowkom oraz organizerom na wyspie kuchennej zawsze będzie czysto i schludnie.

Wyspowa jadalnia

Przy dobrze zorganizowanej przestrzeni z wyspą kuchenną na pewno znajdziemy miejsce również na miejsce do spożywania posiłków. Dodatkowo tylko będziemy musieli zakupić zestawy mebli kuchennych, jakimi są krzesła typu chokery. Dzięki nim będziemy mogli na spokojnie spożywać posiłki. Wyspa kuchenna jako miejsce do spożywania posiłków sprzyja rozmowom oraz wzajemnej integracji.

Estetyczne wykończenia

Ostatnim, ale nie mniej ważnym aspektem wykończenia kuchni, są stylowe i estetyczne dodatki. Same szafki kuchenne mogą być efektownym wykończeniem za sprawą zdobionych frontów. Jeśli jednak chcemy postawić na inne dodatki, dobrze sprawdzą się rośliny i małe zdobiące akcesoria, które nie będą przeszkadzały w pracy przy wyspie. Oczywiście wyspa również może być ciekawą ozdobą i dopełnieniem całego pomieszczenia, w zależności od materiału produkcji. Wyspa może być wykonana z drewna, kamienia lub z innych surowców pasujących do wnętrza.

Fot.: André François McKenzie/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Planujesz generalny remont domu? O tym pamiętaj!
Planujesz generalny remont domu? O tym pamiętaj!
Generalny remont domu to przedsięwzięcie na kilka tygodni intensywnej pracy. Zobacz, jakie rzeczy warto zaplanować z wyprzedzeniem zanim taka renowacja się rozpocznie!
Triki optyczne na powiększenie salonu
Triki optyczne na powiększenie salonu
Mały salon wcale nie musi pozostawać pusty. Przeczytaj, co powinno się w nim znaleźć, aby optycznie go powiększyć.
Lane podłogi
Lane podłogi
Posadzki lane, pierwotnie typowe dla budynków przemysłowych, rozprzestrzeniły się na sklepy, biura i zwykłe przestrzenie mieszkalne z rosnącą popularnością surowego, industrialnego wzornictwa.
Ostatnie wpisy