Mole spożywcze. Jak się ich pozbyć?

Mole spożywcze. Jak się ich pozbyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mole spożywcze to owady lubiące uprzykrzać życie niejednej pani domu. Kiedy wkradną się do domowej spiżarni sieją spustoszenie. Zobacz, w jaki prosty sposób się ich pozbyć.

Gdzie najczęściej występują mole?

Mole spożywcze najczęściej można znaleźć w produktach suchych, takich jak mąka, cukier, kasza lub ryż, ale również bakalie czy makaron. Poszukiwania warto rozpocząć wieczorem, kiedy można zaobserwować największą aktywność owadów. Sygnałem ich bytowania jest charakterystyczna pajęczyna, zauważalna gołym okiem.  

Photo by Contributor / ullstein bild / Getty Images

Jak się ich pozbyć?

Pierwszym i podstawowym zadaniem jest wyrzucenie zainfekowanego pożywienia oraz dokładne umycie półek oraz szafek w kuchni czy spiżarni.  W tym celu najlepiej sprawdzi się woda z octem oraz jakimś olejkiem zapachowym, np. lawendowym. Należy pamiętać, że konieczne jest pozbycie się również produktów, w których mogą znajdować się jajeczka i larwy moli.

Środki przeciw molom

Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele środków, które pomogą Ci rozwiązać problem z niechcianymi owadami. Warto jednak sięgnąć po te mniej inwazyjne i owadobójcze. Najlepiej sprawdzą się tu pułapki w formie lepek nasączonych feromonami, wabiące dojrzałe osobniki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne łóżko tapicerowane welurem do małej sypialni?
Jak wybrać idealne łóżko tapicerowane welurem do małej sypialni?
Wybór idealnego łóżka tapicerowanego welurem do małej sypialni może być wyzwaniem. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, na co zwracać uwagę, aby łóżko pasowało do Twojego pomieszczenia i spełniało Twoje oczekiwania.
Tapetowanie. Jak samodzielnie położyć tapetę?
Tapetowanie. Jak samodzielnie położyć tapetę?
Tapetowanie ścian to czynność, która wymaga precyzji, cierpliwości i sprawnego działania. Dowiedz się już teraz, jak bezproblemowo wytapetować ściany i uatrakcyjnić wnętrze domu lub mieszkania!
Skręcanie mebli – to prostsze niż sądzisz!
Skręcanie mebli – to prostsze niż sądzisz!
Przeczytaj ten tekst, jeśli często masz problem ze składaniem mebli. Podpowiemy, jak sprawniej to zrobić.
Ostatnie wpisy