Sposób na muchy. Jak się ich pozbyć z domu?

Sposób na muchy. Jak się ich pozbyć z domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej. To niestety oznacza, że wkrótce w naszych domach pojawią się nieproszeni goście w postaci much. Jak sobie z nimi radzić oraz szybko pozbyć z domu?

Zapobiegaj

Zawsze najlepiej sprawdza się zapobieganie. Zadbaj o to, żeby w każdym oknie znajdowały się moskitiery, które powstrzymają muchy przed wlatywaniem do domu. Dobrze sprawdzają się również wkłady elektryczne do kontaktu, które ulatniają nieprzyjemny dla much zapach i skutecznie je odstraszają, mogą być jednak groźne dla dzieci lub alergików. Bezpieczniejszą opcją są kominki wraz z olejkami eterycznymi (lawendowym lub miętowym). Warto również ustawić na oknach doniczki z ziołami, tj. bazylia, lawenda, tymianek czy rozmaryn.  Niestety czasem zdarzy się, że owady i tak się przedostaną do wnętrza. Co wtedy?

Sprawdzone sposoby

Kiedy owady już przedostały się do wnętrza i chcemy je wyłapać, możemy sięgnąć po sprawdzone sposoby w postaci lepek i pułapek, których mamy obecnie dość duży wybór na rynku. Dobrze sprawdzają się również lampy wydzielające światło ultrafioletowe z siatkami rażącymi, wabiące do siebie muchy. Czasem wystarczy oldschoolowa łapka na muchy, którą zabijesz pojedyncze owady.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ugryzienia komarów — jak im przeciwdziałać?
Ugryzienia komarów — jak im przeciwdziałać?
Ugryzienia komarów mogą zepsuć letnią przyjemność. Dowiedz się, jak skutecznie im przeciwdziałać za pomocą odstraszaczy komarów. 
CNC – działanie i zastosowanie
CNC – działanie i zastosowanie
Interesujesz się maszynami? Zobacz, jak działają maszyny CNC.
Jak układać kamień na ścianie?
Jak układać kamień na ścianie?
Zastanawiasz się, jak ułożyć kamień na ścianie w salonie, przedpokoju, łazience lub sypialni? Poznaj podstawowe zasady układania tego surowca i ciesz się efektem końcowym swojej pracy!
Ostatnie wpisy