Sposób na muchy. Jak się ich pozbyć z domu?

Sposób na muchy. Jak się ich pozbyć z domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej. To niestety oznacza, że wkrótce w naszych domach pojawią się nieproszeni goście w postaci much. Jak sobie z nimi radzić oraz szybko pozbyć z domu?

Zapobiegaj

Zawsze najlepiej sprawdza się zapobieganie. Zadbaj o to, żeby w każdym oknie znajdowały się moskitiery, które powstrzymają muchy przed wlatywaniem do domu. Dobrze sprawdzają się również wkłady elektryczne do kontaktu, które ulatniają nieprzyjemny dla much zapach i skutecznie je odstraszają, mogą być jednak groźne dla dzieci lub alergików. Bezpieczniejszą opcją są kominki wraz z olejkami eterycznymi (lawendowym lub miętowym). Warto również ustawić na oknach doniczki z ziołami, tj. bazylia, lawenda, tymianek czy rozmaryn.  Niestety czasem zdarzy się, że owady i tak się przedostaną do wnętrza. Co wtedy?

Sprawdzone sposoby

Kiedy owady już przedostały się do wnętrza i chcemy je wyłapać, możemy sięgnąć po sprawdzone sposoby w postaci lepek i pułapek, których mamy obecnie dość duży wybór na rynku. Dobrze sprawdzają się również lampy wydzielające światło ultrafioletowe z siatkami rażącymi, wabiące do siebie muchy. Czasem wystarczy oldschoolowa łapka na muchy, którą zabijesz pojedyncze owady.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czyszczenie pieca ze smoły – jak to zrobić?
Czyszczenie pieca ze smoły – jak to zrobić?
Piecyk z płaszczem wodnym to urządzenie, które jest często stosowane do ogrzewania wody użytkowej i pomieszczeń. W trakcie użytkowania piecyk z płaszczem wodnym wydziela sadzę, smołę i inne zanieczyszczenia, które z czasem mogą osadzić się w przewodach, komorze spalania i innych elementach pieca. Dlatego ważne jest regularne czyszczenie pieca ze smoły, aby zapewnić jego sprawne i bezpieczne działanie.
Skąd się biorą szkodniki w domu?
Skąd się biorą szkodniki w domu?
Szkodniki w domu to niechciani lokatorzy, którzy niestety pojawiają się często i niepostrzeżenie. Rozmnażają się w zastraszającym tempie i często ich eksmisja zajmuje mnóstwo czasu, nerwów i pieniędzy. Sprawdź, jak uniknąć szkodników w domu!
Jak uzyskać pozwolenie na budowę?
Jak uzyskać pozwolenie na budowę?
Droga do wybudowania niektórych budynków musi rozpocząć się od uzyskania pozwolenia na budowę.
Ostatnie wpisy