Czyszczenie skórzanych mebli

Czyszczenie skórzanych mebli
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dawniej skórzane meble były synonimem luksusu. Obecnie, kiedy znacznie więcej osób decyduje się na zakup tego typu kanap, foteli czy krzeseł nastaje pytanie, w jaki sposób o nie dbać, by służyły nam jak najdłużej w niezmienionym stanie?

Pielęgnacja

Najważniejsza jest pielęgnacja. Zadbaj o to, żeby skórzana powierzchnia nie miała do czynienia z nadmiarem wody, również w trakcie jej czyszczenia. Pamiętaj o regularnym odkurzaniu mebli. Systematyczne odkurzanie raz w tygodniu w zupełności wystarczy. Następnie warto przetrzeć powierzchnię wilgotną (niemokrą!) ściereczką z mikrofibry wcześniej namoczoną w wodzie z płatkami szarego mydła. Kiedy przytrafi nam się plama, np. z czerwonego wina, szminki czy czekolady, jeśli chcesz zachować dobrą kondycję mebla, zapomnij o używaniu odplamiacza. Na rynku dostępne są specjalne preparaty służące do czyszczenia trudnych zabrudzeń. Warto również sięgnąć po środki służące do impregnowania mebli wykonanych ze skóry.

Skórzane meble to elegancja i klasa sama w sobie, dlatego pamiętaj o ich odpowiednim czyszczeniu oraz pielęgnacji, a odwdzięczą Ci się, służąc długie lata w niezmienionej formie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Maskownica karnisza a elegancja okna
Maskownica karnisza a elegancja okna
Jeśli szukasz eleganckiego rozwiązania, które poprawi wygląd Twojego pokoju, maskownica karnisza może być idealnym rozwiązaniem. Ale co to jest i dlaczego jest tak ważne?
Jak wyciąć otwór w płycie gipsowo-kartonowej?
Jak wyciąć otwór w płycie gipsowo-kartonowej?
Żeby wyciąć otwór w płycie gipsowo-kartonowej, należy wspomóc się właściwymi narzędziami.
Jak wybrać narzędzia, przeznaczone do pielęgnacji naszego ogrodu?
Jak wybrać narzędzia, przeznaczone do pielęgnacji naszego ogrodu?
Kieruj się naszymi radami, aby wybrać narzędzia do pielęgnacji ogrodu, które spełnią twoje wymagania i pomogą ci stworzyć zielony raj na swo działce.
Ostatnie wpisy