Czyszczenie skórzanych mebli

Czyszczenie skórzanych mebli
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dawniej skórzane meble były synonimem luksusu. Obecnie, kiedy znacznie więcej osób decyduje się na zakup tego typu kanap, foteli czy krzeseł nastaje pytanie, w jaki sposób o nie dbać, by służyły nam jak najdłużej w niezmienionym stanie?

Pielęgnacja

Najważniejsza jest pielęgnacja. Zadbaj o to, żeby skórzana powierzchnia nie miała do czynienia z nadmiarem wody, również w trakcie jej czyszczenia. Pamiętaj o regularnym odkurzaniu mebli. Systematyczne odkurzanie raz w tygodniu w zupełności wystarczy. Następnie warto przetrzeć powierzchnię wilgotną (niemokrą!) ściereczką z mikrofibry wcześniej namoczoną w wodzie z płatkami szarego mydła. Kiedy przytrafi nam się plama, np. z czerwonego wina, szminki czy czekolady, jeśli chcesz zachować dobrą kondycję mebla, zapomnij o używaniu odplamiacza. Na rynku dostępne są specjalne preparaty służące do czyszczenia trudnych zabrudzeń. Warto również sięgnąć po środki służące do impregnowania mebli wykonanych ze skóry.

Skórzane meble to elegancja i klasa sama w sobie, dlatego pamiętaj o ich odpowiednim czyszczeniu oraz pielęgnacji, a odwdzięczą Ci się, służąc długie lata w niezmienionej formie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kuchnia otwarta na salon – ukryj to, czego nie chcesz pokazać gościom
Kuchnia otwarta na salon – ukryj to, czego nie chcesz pokazać gościom
Triki na to, aby funkcjonalnie i komfortowo urządzić otwartą kuchnię z salonem, skrywając niechciane mankamenty.
Pompy ciepła – ile kosztuje ich zakup i jak działają?
Pompy ciepła – ile kosztuje ich zakup i jak działają?
Coraz częściej mówi się o skutecznym zastosowaniu pomp ciepła. Jako jeden z dostępnych rodzajów instalacji grzewczej, dobrze sprawdza się zarówno w starszym, jak i nowszym budownictwie. Przed przystąpieniem do inwestycji, warto dowiedzieć się o koszcie i sposobie działania pomp ciepła. W naszym artykule przychodzimy z odpowiedzią. 
Modne tapety do salonu 2023
Modne tapety do salonu 2023
Czym kierować się podczas wyboru konkretnej propozycji?
Ostatnie wpisy