Czyszczenie skórzanych mebli

Czyszczenie skórzanych mebli
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dawniej skórzane meble były synonimem luksusu. Obecnie, kiedy znacznie więcej osób decyduje się na zakup tego typu kanap, foteli czy krzeseł nastaje pytanie, w jaki sposób o nie dbać, by służyły nam jak najdłużej w niezmienionym stanie?

Pielęgnacja

Najważniejsza jest pielęgnacja. Zadbaj o to, żeby skórzana powierzchnia nie miała do czynienia z nadmiarem wody, również w trakcie jej czyszczenia. Pamiętaj o regularnym odkurzaniu mebli. Systematyczne odkurzanie raz w tygodniu w zupełności wystarczy. Następnie warto przetrzeć powierzchnię wilgotną (niemokrą!) ściereczką z mikrofibry wcześniej namoczoną w wodzie z płatkami szarego mydła. Kiedy przytrafi nam się plama, np. z czerwonego wina, szminki czy czekolady, jeśli chcesz zachować dobrą kondycję mebla, zapomnij o używaniu odplamiacza. Na rynku dostępne są specjalne preparaty służące do czyszczenia trudnych zabrudzeń. Warto również sięgnąć po środki służące do impregnowania mebli wykonanych ze skóry.

Skórzane meble to elegancja i klasa sama w sobie, dlatego pamiętaj o ich odpowiednim czyszczeniu oraz pielęgnacji, a odwdzięczą Ci się, służąc długie lata w niezmienionej formie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykorzystać szablony malarskie do transformacji twojej sypialni – kreatywne pomysły i praktyczne porady
Jak wykorzystać szablony malarskie do transformacji twojej sypialni – kreatywne pomysły i praktyczne porady
Odkryj kreatywne strategie i praktyczne wskazówki, jak za pomocą szablonów malarskich przekształcić wygląd swojej sypialni.
Jak wyczyścić sztućce ze srebra?
Jak wyczyścić sztućce ze srebra?
Zabrudzone sztućce ze srebra? Dowiedz się, jak je szybko i skutecznie wyczyścić!
Jakie izolacje zamontować w domu?
Jakie izolacje zamontować w domu?
Zastanawiając się, jakie izolacje wybrać dla domu, to w pierwszej kolejności do głowy przychodzą zwykle wszystkie materiały mające wpływ na utrzymanie ciepła w budynku. Warto jednak pamiętać także o rozwiązaniach, które mogą wpłynąć pozytywnie na akustykę. Na jakie materiały najlepiej postawi i gdzie szukać sprawdzonych rozwiązań?
Ostatnie wpisy