Jak niewielkim kosztem odnowić ogród?

Nowy ogród
Jak niewielkim kosztem odnowić ogród?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Potrzebujesz zmian w swoim ogrodzie, ale nie masz pomysłu, od czego zacząć? Zobacz, co możesz zrobić, żeby Twój kawałek przestrzeni prezentował się jak z obrazka!

Zadbaj o kondycję trawnika

Być może zielone połacie trawy nie są pierwszym, co przychodzi Ci do głowy, kiedy myślisz o idealnym ogrodzie, ale nie powinieneś ich pomijać. Trawnik znajduje się w praktycznie każdym ogrodzie, a kiedy nie jest zadbany, wyjątkowo skutecznie psuje dobre wrażenie.

Z problemem „łysienia” tej przestrzeni w wyniku suszy, mrozów czy deptania może pomóc odpowiedni nawóz do trawy, dzięki któremu najbardziej zielone części twojego ogrodu zyskają całkiem nową świeżość. Na pewno nie zapominasz o „pilnowaniu” trawnika przed wrastaniem w klomby i rabaty – trzymaj go w ryzach, ale niech stanie się dodatkowym atutem Twojego otoczenia!

Zdrowie Twoich roślin

Nie tylko o trawę musisz się zatroszczyć. Kwiaty i krzewy wyglądają najpiękniej, kiedy są zdrowe i zadbane – zadbaj o odpowiednie nawozy i pomyśl o środkach na szkodniki. Wiele tego typu produktów oferuje sklep ogrodniczy GardenFlora. Dlaczego zwalczanie grzybów, owadów, pasożytów i gryzoni atakujących rośliny jest takie ważne? Chore rośliny wyglądają nieestetycznie i zarażają kolejne. Ciężka praca, pieniądze i czas, który poświęciłeś na stworzenie swojego ogrodu, mogą przepaść w jeden sezon, jeśli zaatakują szkodniki. Lepiej być przygotowanym i reagować, kiedy problem jest jeszcze w zalążku.

Pomysł na dodatkowe wsparcie

Młode rośliny potrzebują szczególnej uwagi. Niestety, często nawet takie czynniki jak pogoda mogą okazać się zbyt okrutne dla sadzonek. Jeśli borykasz się z problemem szybko umierających roślin, być może dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie agrotkanina, która pozwoli utrzymać odpowiedni mikroklimat, a dodatkowo będzie hamować wzrost chwastów.

Chwasty to rośliny, które zazwyczaj rosną bardzo szybko, zabierając dla siebie większość składników odżywczych, przez co okoliczne sadzonki rozwijają się znacznie wolniej. Z czasem gwałtowny wzrost chwastów zacznie również ograniczać światło słoneczne docierające do roślin rosnących bliżej ziemi. Z tych powodów takich „zielonych egoistów” warto wyplenić, kiedy są jeszcze niewielcy – albo uniemożliwić im wzrost agrotkaniną.

Zdj. główne: Glen Carrie/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drabina wielofunkcyjna: wszechstronność i praktyczność w jednym narzędziu
Drabina wielofunkcyjna: wszechstronność i praktyczność w jednym narzędziu
Wykorzystaj pełen potencjał drabiny wielofunkcyjnej - wszechstronne narzędzie do prac na różnych wysokościach.
Wiertarki udarowe. Sprzęty do zadań specjalnych
Wiertarki udarowe. Sprzęty do zadań specjalnych
Kompletujesz elektronarzędzia, chcesz kupić wiertarkę udarową, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące wiertarki z udarem i wybierz solidny model!
Jak szybko zmienić wystrój mieszkania?
Jak szybko zmienić wystrój mieszkania?
Marzysz o gruntownym remoncie mieszkania, ale nie masz warunków, żeby go przeprowadzić? Przeczytaj, jak możesz odmienić wnętrze niewielkim kosztem.
Ostatnie wpisy