Jak niewielkim kosztem odnowić ogród?

Nowy ogród
Jak niewielkim kosztem odnowić ogród?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Potrzebujesz zmian w swoim ogrodzie, ale nie masz pomysłu, od czego zacząć? Zobacz, co możesz zrobić, żeby Twój kawałek przestrzeni prezentował się jak z obrazka!

Zadbaj o kondycję trawnika

Być może zielone połacie trawy nie są pierwszym, co przychodzi Ci do głowy, kiedy myślisz o idealnym ogrodzie, ale nie powinieneś ich pomijać. Trawnik znajduje się w praktycznie każdym ogrodzie, a kiedy nie jest zadbany, wyjątkowo skutecznie psuje dobre wrażenie.

Z problemem „łysienia” tej przestrzeni w wyniku suszy, mrozów czy deptania może pomóc odpowiedni nawóz do trawy, dzięki któremu najbardziej zielone części twojego ogrodu zyskają całkiem nową świeżość. Na pewno nie zapominasz o „pilnowaniu” trawnika przed wrastaniem w klomby i rabaty – trzymaj go w ryzach, ale niech stanie się dodatkowym atutem Twojego otoczenia!

Zdrowie Twoich roślin

Nie tylko o trawę musisz się zatroszczyć. Kwiaty i krzewy wyglądają najpiękniej, kiedy są zdrowe i zadbane – zadbaj o odpowiednie nawozy i pomyśl o środkach na szkodniki. Wiele tego typu produktów oferuje sklep ogrodniczy GardenFlora. Dlaczego zwalczanie grzybów, owadów, pasożytów i gryzoni atakujących rośliny jest takie ważne? Chore rośliny wyglądają nieestetycznie i zarażają kolejne. Ciężka praca, pieniądze i czas, który poświęciłeś na stworzenie swojego ogrodu, mogą przepaść w jeden sezon, jeśli zaatakują szkodniki. Lepiej być przygotowanym i reagować, kiedy problem jest jeszcze w zalążku.

Pomysł na dodatkowe wsparcie

Młode rośliny potrzebują szczególnej uwagi. Niestety, często nawet takie czynniki jak pogoda mogą okazać się zbyt okrutne dla sadzonek. Jeśli borykasz się z problemem szybko umierających roślin, być może dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie agrotkanina, która pozwoli utrzymać odpowiedni mikroklimat, a dodatkowo będzie hamować wzrost chwastów.

Chwasty to rośliny, które zazwyczaj rosną bardzo szybko, zabierając dla siebie większość składników odżywczych, przez co okoliczne sadzonki rozwijają się znacznie wolniej. Z czasem gwałtowny wzrost chwastów zacznie również ograniczać światło słoneczne docierające do roślin rosnących bliżej ziemi. Z tych powodów takich „zielonych egoistów” warto wyplenić, kiedy są jeszcze niewielcy – albo uniemożliwić im wzrost agrotkaniną.

Zdj. główne: Glen Carrie/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać oświetlenie do salonu?
Jak dobrać oświetlenie do salonu?
Jak stworzyć przytulny kącik domowy przy pomocy światła? Czego nie można pomijać przy wyborze odpowiedniej lampy podłogowej? Sprawdźmy!
Dom w stylu nowoczesnym – czego nie może w nim zabraknąć?
Dom w stylu nowoczesnym – czego nie może w nim zabraknąć?
Planujesz remont swojego mieszkania? Pragniesz odmienić wystrój wnętrza? Sprawdź, jak efektownie zaaranżować przestrzeń w stylu nowoczesnym.
Poradnik: Jak przygotować się na przyjęcie nowego futrzanego członka rodziny?
Poradnik: Jak przygotować się na przyjęcie nowego futrzanego członka rodziny?
Odkryj, jak skutecznie przygotować swoje domostwo i siebie na pojawienie się czworonoga. Poznaj praktyczne porady dotyczące aklimatyzacji, jak uniknąć powszechnych błędów i jak dbać o nowego pupila.
Ostatnie wpisy