Co zaplanować przed remontem łazienki?

Co zaplanować przed remontem łazienki?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli jeszcze nie postanowiłeś, powinieneś oszacować, ile chcesz przeznaczyć na remont łazienki. Ustalenie budżetu pomoże Ci w podejmowaniu decyzji o tym, co uwzględnić w przebudowie. Po ustaleniu, ile możesz wydać i odjęciu kwoty przeznaczonej na roboty, będziesz miał jaśniejsze wyobrażenie tego, ile możesz wydać na płytki, sprzęt i dodatki.

Czas

Wiele osób zakłada, że ​​jeśli przebudowują małą łazienkę, zajmie to tylko kilka dni w przeciwieństwie do większego pomieszczenia. Nie jest to jednak reguła. W zależności od tego, ile elementów zmieniasz w łazience, wykonawca będzie musiał być może przebrnąć przez te same kroki, co w większej łazience. Planowanie dotyczy jednak nie tylko określenia czasu trwania prac renowacyjnych, ale także pewnych etapów pośrednich, takich jak zamawianie i zakup płytek, elementów takich jak kabiny prysznicowe lub szafki, aby upewnić się, że mogą one zostać dostarczone wtedy, gdy wykonawca będzie ich potrzebować. Planowanie tego jest również kluczowe dla tych, którzy mają tylko jedną łazienkę w domu, ponieważ będą musieli ustalić, gdzie wziąć prysznic i skorzystać z toalety, gdy łazienka jest rozbierana.

Kolejność prac

Jeśli chodzi o renowację łazienki, wykonując pracę w określonej kolejności, możesz zaoszczędzić wiele czasu na sprzątanie oraz poprzez wykluczenie ewentualnych błędów. Niezależnie od tego, czy burzysz płytę gipsową, czy po prostu malujesz, zawsze zaczynaj od góry pomieszczenia. Najpierw zajmij się sufitem, potem ścianami, a następnie podłogami, aby zapobiec uszkodzeniu nowych elementów.

Funkcjonalność projektu

Na początku zacznij od zastanowienia się nad wyglądem swojej łazienki. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak kolor farby, wybór płytek, toalety, prysznica, wanny, baterii itp. Możesz zacząć składać elementy, które Ci się podobają, aby stworzyć ostateczny projekt łazienki, lub możesz wybrać element dekoracyjny, który chcesz umieścić w łazience, a następnie zająć się resztą projektu łazienki. tworząc resztę wokół niego. Projekt powinien łączyć styl i funkcjonalność, więc zastanów się, kto i w jaki sposób będzie korzystał z łazienki, rozważ ewentualną odsprzedaż domu, a także zastanów się, jak projekt łazienki będzie współgrał z resztą domu.

Pomiary

Istnieją 3 główne ograniczenia, które sprawiają, że wielkość ma znaczenie w renowacji łazienki: całkowita wielkość łazienki (zazwyczaj najmniejsze pomieszczenie w domu), lokalizacja istniejących rur wodno-kanalizacyjnych i przewodów elektrycznych oraz typowe standardowe wymiary armatury łazienkowej. Dlatego upewnij się, że masz zebrane prawidłowe wymiary i specyfikacje, kiedy idziesz do sklepu. 

mała łazienka
Photo from Pixabay.com

Przechowywanie

Planowanie umieszczenia szafek, regałów i rozwiązań do przechowywania kosmetyków itp. to w większości przypadków dość kłopotliwa sprawa. W małych pomieszczeniach o nieregularnych kształtach, takich jak właśnie łazienka, jest jeszcze trudniej. Muszą być to meble funkcjonalne, które pomieszczą Twoje rzeczy, a jednocześnie powinieneś mieć do nich łatwy dostęp, muszą pasować do dostępnej przestrzeni i jak najlepiej ją wykorzystywać, a na dodatek muszą wyglądać stylowo.

Sprzęt

Żadna renowacja nie jest kompletna bez wymiany lub naprawy osprzętu i elementów, które same w sobie mogłyby stanowić osobną listę kontrolną: prysznic, wanna, toaleta, bidet, umywalka, krany i słuchawki prysznicowe. Powinieneś również wymienić lub naprawić lustra i drzwi prysznicowe. Możesz również bardzo łatwo zmienić wygląd swojej łazienki, wymieniając klamki, uchwyty do szuflad itp.. Jeśli dysponujesz odpowiednim budżetem, nowy zestaw drzwi prysznicowych może całkowicie odmienić wygląd łazienki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wymiana podłogi krok po kroku
Wymiana podłogi krok po kroku
O czym pamiętać przy wymianie podłogi? Zastosuj te kilka prostych zasad, a z pewnością nie będziesz żałować.
Lampy wewnętrzne – rodzaje, które sprawdzą się w każdym domu
Lampy wewnętrzne – rodzaje, które sprawdzą się w każdym domu
Lampy w domu to wcale nie tak oczywista kwestia. Oświetlenie górne może wydawać się oczywiste, ale wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Przedstawiamy różne rodzaje lamp wewnętrznych.
Remont drewnianej balustrady
Remont drewnianej balustrady
Nie masz pomysłu, jak odremontować zniszczoną balustradę z drewna? Zapoznaj się z naszym najnowszym poradnikiem i w prosty sposób przywróć jej atrakcyjny wygląd!
Ostatnie wpisy