Co ułatwi utrzymanie czystości w halach produkcyjnych?

Co ułatwi utrzymanie czystości w halach produkcyjnych?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Hale produkcyjne i budynki przemysłowe to miejsca, gdzie porządek jest jednocześnie konieczny i bardzo trudny do utrzymania. Ogromne powierzchnie pomieszczeń fabrycznych oraz duża liczba pracowników, którzy co dzień spędzają w nich co najmniej osiem godzin, to koszmar dla osób zajmujących się sprzątaniem takich miejsc. Oto kilka przydatnych na halach urządzeń oraz sposobów na łatwiejsze utrzymanie pomieszczeń przemysłowych w czystości.  

Czystość podłóg     

Najwięcej brudu, pyłu oraz odpadów z produkcji znajduje się na podłodze. Pracownicy fabryk i magazynów noszą co prawda obuwie ochronne, ale nie jest ono gwarancją bezpieczeństwa. Ostre przedmioty, opiłki metalu lub szkła mogą wbijać się w buty, ubrania, odzież ochronną, a nawet koła pojazdów poruszających się po budynku.

Żeby tego uniknąć, podłogi muszą być regularnie bardzo dokładnie czyszczone. Zamiatarki samojezdne to sposób, aby szybko i skutecznie odkurzyć całą podłogę w dużych pomieszczeniach, takich jak hale produkcyjne. W miejscach, gdzie teren jest naprawdę obszerny, a przestrzenie pomiędzy maszynami czy taśmami produkcyjnymi długie i szerokie, sprawdzić może się nawet zamiatarka komunalna.  

Do mycia podłóg zwykły mop i wiadro nie wystarczą. Aby dokładnie umyć powierzchnię hali i nie zmarnować na to całego dnia, przydadzą się myjki samojezdne. Jeżdżące szorowarki doskonale domyją wszelkie zabrudzenia i plamy z podłóg na halach fabrycznych i zapewnią bezpieczeństwo pracownikom. Jak brudne podłogi mogą stwarzać niebezpieczne sytuacje? warstwa pyłu na ziemi lub krople oleistych substancji sprawiają, że podłoga staje się śliska. W pośpiechu bardzo łatwo jest wtedy o upadek, który w najlepszym wypadku skończy się tylko siniakiem, ale prawdopodobne są także dużo gorsze scenariusze.   

Czystość powietrza   

W halach przemysłowych w powietrzu unosi się mnóstwo kurzu i pyłu. Ma to negatywny wpływ na zdrowie pracowników oraz komfort pracy w takich miejscach. Prawidłowo zaprojektowany i zamontowany system wentylacyjny to absolutna konieczność w fabrykach. Wentylatory to jednak nie wszystko, zbyt suche lub zbyt wilgotne powietrze również wpływa na jakość pracy w hali oraz czystość, ponieważ przy dużym zawilgoceniu, na ścianach powstawać będą wykwity grzybów i pleśni. Klimatyzator z filtrem powietrza to doskonały sposób zarówno na zapewnienie komfortu, jak i bezpieczeństwa pracy w budynkach produkcyjnych.  

Wentylatory, oczyszczacze powietrza i odkurzacze centralne pozwalają także na przechwytywanie i odprowadzanie na zewnątrz kurzu i pyłu unoszącego się w powietrzu. Dzięki temu pracownicy fabryki będą zdrowsi, a brud i kurz nie będą osadzać się na powierzchniach płaskich na hali lub w magazynie. 

Praca w przemyśle, zwłaszcza w sektorze produkcji, często wiąże się z zagrożeniami i utrudnieniami. Jednym z cieni tej pracy jest właśnie niski poziom czystości na niektórych halach produkcyjnych. Utrzymywanie porządku i regularne sprzątanie miejsca pracy jest bezwzględnym obowiązkiem każdego pracodawcy. Czystość w halach produkcyjnych ma ogromne znaczenie zarówno dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, jak i dla jakości wytwarzanych w zakładzie. Dzięki urządzeniom sprzątającym budynki fabryczne, utrzymanie porządku na hali będzie przychodziło szybko i bez większego wysiłku.

Zdj. główne: Fons Heijnsbroek/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przydatne elektronarzędzia
Przydatne elektronarzędzia
Elektronarzędzia sprawdzają się w wielu zastosowaniach. Dowiedz się, na które zwrócić szczególną uwagę!
Deska tarasowa, wykładzina czy płytki. Co wybrać na taras?
Deska tarasowa, wykładzina czy płytki. Co wybrać na taras?
Deska tarasowa, wykładzina czy płytki? wszystko zależy od stylu jaki chcesz uzyskać. Dowiedz się, co warto wybrać na taras!
Przełom marca i kwietnia – co należy zrobić w ogrodzie?
Przełom marca i kwietnia – co należy zrobić w ogrodzie?
Przełom marca i kwietnia to czas rozpoczęcia ogrodowych prac. Jakie w tym okresie należy wykonać czynności, a które trzeba zostawić na później?
Ostatnie wpisy