Zagospodarowanie tarasu – ciekawe rozwiązania

Zagospodarowanie tarasu – ciekawe rozwiązania
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Taras to idealne miejsce na wypoczynek po całym dniu lub na wspólny posiłek z najbliższymi, zwłaszcza latem. Jednak, aby rzeczywiście był on miejscem komfortowym i wygodnym, warto go odpowiednio zagospodarować. Poznaj najciekawsze rozwiązania na aranżację tarasu.

Zacznij od podstaw

Myśląc o zagospodarowaniu tarasu, warto zacząć od podstaw, czyli od budowy. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne postawienie tarasu przed swoim domem, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim zacznij od przygotowania gruntu. Pamiętaj też, że taras  może być usytuowany bezpośrednio na gruncie, wykończony trawą lub utwardzoną nawierzchnią. Zwróć uwagę także na samo miejsce na taras. W tym przypadku dość duże znaczenie mają na przykład strony świata.  Najlepiej zbudować taras od strony południowo-wschodniej lub południowo-zachodniej, co zapewni najkorzystniejsze nasłonecznienie. Jeśli jednak chcesz zaaranżować na tarasie prawdziwe tropiki i miejsce do opalania, to świetnym rozwiązaniem będzie taras południowy. 

Ważny jest także wybór nawierzchni. Na rynku znajdziesz wiele różnych materiałów, które możesz wykorzystać do budowy tarasu. Z pewnością pięknie prezentować się będzie taras drewniany. Do jego wykończenia przydadzą Ci się przede wszystkim deski tarasowe. Innym ciekawym i dość popularnym rozwiązaniem jest także beton lub kamienie. 

Pomyśl także o zadaszeniu swojego tarasu. Dzięki temu ochronisz się nieco przed promieniami słońca w upalne dni i będziesz mógł korzystać z uroków tarasu nawet w ulewę. Bardzo praktycznym i wytrzymałym rozwiązaniem jest aluminiowe zadaszenie tarasu. Dzięki niemu Twój taras przetrwa nawet najgorsze warunki pogodowe. 

Dobór mebli

Kiedy Twój taras jest już gotowy, należy go odpowiednio wyposażyć. Zacznij od mebli, ponieważ to w dużej mierze właśnie dzięki nim taras jest miejscem wygodnym i komfortowym. Postaw przede wszystkim na miękkie i przytulne kanapy i fotele ogrodowe, najlepiej te wykonane z rattanu lub technorattanu i posiadające grube poduszki. Rattan i technorattan to dwa najczęściej stosowane materiały, jeśli chodzi o meble ogrodowe. Są one niezwykle trwałe i odporne na negatywne czynniki atmosferyczne. Zadbaj także o wygodny stolik kawowy, przy którym będziesz mógł zjeść posiłek z innymi domownikami, a także o wygodne leżaki do opalania.

Zdjęcie główne: pexels.com/Marianne

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pomiary sytuacyjno-wysokościowe wpływają na rozwój infrastruktury przemysłowej?
Jak pomiary sytuacyjno-wysokościowe wpływają na rozwój infrastruktury przemysłowej?
Dowiedz się, jak pomiary sytuacyjno-wysokościowe mogą wpłynąć na optymalizację i rozwój infrastruktury przemysłowej. Przeczytaj, jak precyzyjne dane pomagają w planowaniu i realizacji inwestycji.
Poziomica laserowa. Jak jej używać?
Poziomica laserowa. Jak jej używać?
Nie jesteś pewien jak używać poziomicy laserowej? Przeczytaj tę krótką instrukcję.
Montaż paneli akustycznych krok po kroku
Montaż paneli akustycznych krok po kroku
Podjąłeś decyzję o montażu paneli akustycznych, ale nie wiesz, czy musisz zatrudnić do tego specjalną ekipę? Z nami poradzisz sobie samodzielnie, krok po kroku. Sprawdź!
Ostatnie wpisy