Podczas remontu mieszkania często decydujemy się zrobić wiele prac samodzielnie, aby zminimalizować koszty. Ze względu na brak specjalistycznych narzędzi trzeba wykorzystywać wiele innych, mniej skomplikowanych, by osiągnąć ten sam efekt. 

Jeśli szukasz takiego sprzętu, który będzie funkcjonalny, bezpieczny i prosty w obsłudze, koniecznie zastanów się nad zakupem piły ukosowej. Zdecydowanie nie należy ona do najtańszych urządzeń, ale jest warta swojej ceny. 

piła ukośnica
Photo by 15299 from Pixabay.com

Zastosowanie piły

W przeciwieństwie do pił tradycyjnych można wykorzystać ją nie tylko do cięcia drewna, ale także tworzyw sztucznych czy metalowych – rodzaj materiału nie będzie żadnym problemem. Wyposażono ją też w mechanizm umożliwiający dokładne ustawienie parametrów, zgodnie z którymi zostanie wykonane cięcie. Dzięki temu z łatwością dopasujesz ją do dowolnego elementu pod wybranym kątem, a samo cięcie będzie niezwykle precyzyjne.

>> Przeczytaj też: Narzędzia ręczne i elektryczne, które warto mieć podczas remontu

Niezależnie od tego, czy postanowisz przyciąć panele (podłogowe lub ścienne), deski tarasowe, ramy obrazów czy nawet ramy drewnianych łóżek, piła ukośnica pozwoli Ci na osiągnięcie każdego oczekiwanego efektu. 

piła ukośnica
Photo by philippe ruaudel from Pixabay.com

Przydatna także w ogrodzie

Myślałeś o kupnie altany, ale jednocześnie uważasz, że byłbyś w stanie wykonać ją sam? Dzięki temu urządzeniu będzie to możliwe. Z myślą o właśnie takich pracach stolarskich została wyposażona w tarczę zdolną ustawić się pod kątem od 45 do 90 stopni. Istnieją także droższe i bardziej skomplikowane modele, które pozwolą Ci na obróbkę z ustawieniem piły na kąt między 0 a 60 stopni. 

Przycinaj bezpiecznie

Jeśli w majsterkowaniu i stolarstwie jesteś prawdziwym profesjonalistą – to urządzenie tnące jest dla Ciebie. Zwróć też uwagę, że producenci przy tak zaawansowanym narzędziu jednocześnie pamiętają o zapewnieniu użytkownikowi należytego bezpieczeństwa – piła posiada dwa włączniki, dzięki czemu nie może zostać uruchomiona przez przypadek. Podczas cięcia unieruchomiony zostaje zarówno obrabiany materiał, jak i wybrany kąt nachylenia tarczy. Wielozadaniowość, precyzyjność i bezpieczne stosowanie – oto, dlaczego warto zdecydować się na zakup piły ukośnicy.

Tagi: , , ,
Studiuje filologię polską na specjalności edytorstwo i redakcja tekstu. W przyszłości chciałaby pracować w zawodzie korektorki lub copywriterki. Interesuje się psychologią i literaturą oraz aranżacją wnętrz.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz