Jak zamontować cichy domyk w szufladzie?

Jak zamontować cichy domyk w szufladzie?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Cichy domyk w szufladach umożliwia wyeliminowanie jednego ze źródeł głośnych dźwięków. Specjalny mechanizm nie pozwala na głośne zatrzaśnięcie się szuflady, dzięki czemu zostaje ona jedynie cicho domknięta. Jak więc zamontować cichy domyk bez konieczności wymieniania prowadnic?

Najpierw z wybranego przez nas mebla wyjmujemy szufladę i układamy ją na płaskiej powierzchni, dnem skierowanym do góry. W kolejnym kroku będzie nam potrzebny uniwersalny szablon montażowy do spowalniacza. Za jego pomocą określamy miejsce, do którego przykręcimy (po obu stronach) do krawędzi szuflady dołączoną do zestawu ruchomą nakładkę.

>> Zobacz też: Wybieramy zlew do kuchni. Co musisz wiedzieć?

Następnie przymocowujemy frontowy zawias meblowy do wnętrza szafki, ponownie określając odległość przy użyciu szablonu, który przykładamy do górnej prowadnicy. Analogicznie postępujemy z zawiasem po drugiej stronie. Na końcowym etapie wsuwamy szufladę z powrotem do szafki. A później – delektujemy się ciszą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Krążki fibrowe
Krążki fibrowe
Krążki fibrowe przeznaczone są do szlifowania mechanicznego z użyciem szlifierek kątowych. Używa się ich do wysokowydajnego usuwania materiału.
Jak wybrać odpowiednie jednorazowe naczynia do restauracji?
Jak wybrać odpowiednie jednorazowe naczynia do restauracji?
Wybierz odpowiednie jednorazowe naczynia dla restauracji z naszym poradnikiem. Dowiedz się, jakie są najważniejsze czynniki, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu.
Przydatne akcesoria do drzwi wejściowych
Przydatne akcesoria do drzwi wejściowych
Dom jest ostoją spokoju i bezpieczeństwa, pod warunkiem, że jest odpowiednio chroniony od samego wejścia. Podpowiadamy, jakie zamki i akcesoria do drzwi wejściowych wybrać.
Ostatnie wpisy