Jak zamontować cichy domyk w szufladzie?

Jak zamontować cichy domyk w szufladzie?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Cichy domyk w szufladach umożliwia wyeliminowanie jednego ze źródeł głośnych dźwięków. Specjalny mechanizm nie pozwala na głośne zatrzaśnięcie się szuflady, dzięki czemu zostaje ona jedynie cicho domknięta. Jak więc zamontować cichy domyk bez konieczności wymieniania prowadnic?

Najpierw z wybranego przez nas mebla wyjmujemy szufladę i układamy ją na płaskiej powierzchni, dnem skierowanym do góry. W kolejnym kroku będzie nam potrzebny uniwersalny szablon montażowy do spowalniacza. Za jego pomocą określamy miejsce, do którego przykręcimy (po obu stronach) do krawędzi szuflady dołączoną do zestawu ruchomą nakładkę.

>> Zobacz też: Wybieramy zlew do kuchni. Co musisz wiedzieć?

Następnie przymocowujemy frontowy zawias meblowy do wnętrza szafki, ponownie określając odległość przy użyciu szablonu, który przykładamy do górnej prowadnicy. Analogicznie postępujemy z zawiasem po drugiej stronie. Na końcowym etapie wsuwamy szufladę z powrotem do szafki. A później – delektujemy się ciszą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać oświetlenie do salonu?
Jak dobrać oświetlenie do salonu?
Jak stworzyć przytulny kącik domowy przy pomocy światła? Czego nie można pomijać przy wyborze odpowiedniej lampy podłogowej? Sprawdźmy!
Jak wykonać stolik kawowy w stylu vintage?
Jak wykonać stolik kawowy w stylu vintage?
Marzysz o efektownym stoliku kawowym do swojego salonu w stylu vintage? Sprawdź, jak wykonać go samodzielnie i cieszyć się pięknym meblem na długie lata!
Okna na zamówienie – czy to dobre rozwiązanie?
Okna na zamówienie – czy to dobre rozwiązanie?
Okna nowoczesne musimy specjalnie zamówić. W jakiej firmie? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze okien oraz przy zamówieniu? Sprawdźmy to.
Ostatnie wpisy