Jak zamontować cichy domyk w szufladzie?

Jak zamontować cichy domyk w szufladzie?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Cichy domyk w szufladach umożliwia wyeliminowanie jednego ze źródeł głośnych dźwięków. Specjalny mechanizm nie pozwala na głośne zatrzaśnięcie się szuflady, dzięki czemu zostaje ona jedynie cicho domknięta. Jak więc zamontować cichy domyk bez konieczności wymieniania prowadnic?

Najpierw z wybranego przez nas mebla wyjmujemy szufladę i układamy ją na płaskiej powierzchni, dnem skierowanym do góry. W kolejnym kroku będzie nam potrzebny uniwersalny szablon montażowy do spowalniacza. Za jego pomocą określamy miejsce, do którego przykręcimy (po obu stronach) do krawędzi szuflady dołączoną do zestawu ruchomą nakładkę.

>> Zobacz też: Wybieramy zlew do kuchni. Co musisz wiedzieć?

Następnie przymocowujemy frontowy zawias meblowy do wnętrza szafki, ponownie określając odległość przy użyciu szablonu, który przykładamy do górnej prowadnicy. Analogicznie postępujemy z zawiasem po drugiej stronie. Na końcowym etapie wsuwamy szufladę z powrotem do szafki. A później – delektujemy się ciszą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ogrzewanie gazowe – co warto o nim wiedzieć?
Ogrzewanie gazowe – co warto o nim wiedzieć?
Ogrzewanie domu gazem to jeden ze sposobów na zapewnienie ciepła w zimie. Kocioł gazowy wykorzystywany jest także do podgrzewania wody […]
Jak skutecznie zaplanować przestrzeń z wykorzystaniem mebli na wymiar?
Jak skutecznie zaplanować przestrzeń z wykorzystaniem mebli na wymiar?
Odkryj tajniki efektywnego planowania przestrzeni za pomocą mebli na wymiar. Dowiedz się jak projektować, aby każdy centymetr był dobrze wykorzystany.
Jak przygotować pokój do pracy zdalnej?
Jak przygotować pokój do pracy zdalnej?
W obecnych czasach praca zdalna jest dla wielu z nas codziennością. Dowiedz się więc, jak zaaranżować komfortowy home office.
Ostatnie wpisy