Jak zamontować cichy domyk w szufladzie?

Jak zamontować cichy domyk w szufladzie?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Cichy domyk w szufladach umożliwia wyeliminowanie jednego ze źródeł głośnych dźwięków. Specjalny mechanizm nie pozwala na głośne zatrzaśnięcie się szuflady, dzięki czemu zostaje ona jedynie cicho domknięta. Jak więc zamontować cichy domyk bez konieczności wymieniania prowadnic?

Najpierw z wybranego przez nas mebla wyjmujemy szufladę i układamy ją na płaskiej powierzchni, dnem skierowanym do góry. W kolejnym kroku będzie nam potrzebny uniwersalny szablon montażowy do spowalniacza. Za jego pomocą określamy miejsce, do którego przykręcimy (po obu stronach) do krawędzi szuflady dołączoną do zestawu ruchomą nakładkę.

>> Zobacz też: Wybieramy zlew do kuchni. Co musisz wiedzieć?

Następnie przymocowujemy frontowy zawias meblowy do wnętrza szafki, ponownie określając odległość przy użyciu szablonu, który przykładamy do górnej prowadnicy. Analogicznie postępujemy z zawiasem po drugiej stronie. Na końcowym etapie wsuwamy szufladę z powrotem do szafki. A później – delektujemy się ciszą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kuchnia otwarta na salon – ukryj to, czego nie chcesz pokazać gościom
Kuchnia otwarta na salon – ukryj to, czego nie chcesz pokazać gościom
Triki na to, aby funkcjonalnie i komfortowo urządzić otwartą kuchnię z salonem, skrywając niechciane mankamenty.
Mszyce na kwiatach – domowe sposoby na pozbycie się szkodnika
Mszyce na kwiatach – domowe sposoby na pozbycie się szkodnika
Mszyce zaatakowały Twoje ulubione kwiaty? Oto kilka domowych sposobów, jakimi możesz się ich pozbyć szybko i bezpiecznie dla środowiska.
Jak dbać o klimatyzację?
Jak dbać o klimatyzację?
Klimatyzacja samochodowa oraz domowa to niezwykłe udogodnienie, szczególnie w wyjątkowo upalne dni. Jednak aby działała prawidłowo i sprawnie, należy o nią odpowiednio zadbać. Podpowiadamy, jak to zrobić.
Ostatnie wpisy