Remont kawalerki pod wynajem. Ile to kosztuje, jak zaplanować?

Wyremontowane!
Remont kawalerki pod wynajem. Ile to kosztuje, jak zaplanować?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Inwestycja w nieruchomości jest zawsze dobrym pomysłem, ponieważ popyt na rynku mieszkaniowym nie maleje nawet w trudnych warunkach ekonomicznych. Wynajęte mieszkanie zarabia praktycznie samo na siebie, dlatego inwestycja w lokal pod wynajem szybko się zwraca. Przekonaj się, ile kosztuje remont i wykończenie kawalerki do wynajęcia oraz jak zaplanować takie przedsięwzięcie.   

Koszty remontu kawalerki  

Kwota, jaką musisz przeznaczyć na remont mieszkania pod wynajem, jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim znaczącym aspektem jest stan początkowy mieszkania. Jeśli kupujesz lokal w stanie deweloperskim, na jego remont będzie trzeba przeznaczyć więcej, niż na wykończone mieszkanie kupione od osoby prywatnej. Drugą kwestią jest to, czy lokum wymaga tylko odświeżenia, czy też generalnego remontu. Jeśli podłogi czy ściany są w dobrym stanie i wpisują się mniej więcej w obowiązujące w dzisiejszych czasach standardy dekoratorskie, możesz bez problemu zostawić je dla nowych lokatorów i zaoszczędzić na tym nawet kilka tysięcy złotych.  

Kolejnym warunkiem, od którego zależy koszt remontu kawalerki, jest to, czy remont wymaga zatrudnienia ekipy remontowej, czy są to prace, które możesz wykonać samodzielnie. Remont wykonany własnym nakładem będzie o wiele tańszy, ale może zająć więcej czasu. Musisz rozważyć wszystkie za i przeciw oraz dobrze przemyśleć, co możesz zrobić własnoręcznie, a do jakich prac potrzebny będzie specjalista. O ile ściany można pomalować samemu, tak położenie paneli podłogowych czy płytek na ściany wymaga już nieco większych umiejętności.

Jak oszacować koszt remontu?  

Kiedy już rozpiszesz prace, które możesz wykonać własnym nakładem oraz te, które wymagają ręki fachowca, czas znaleźć najlepszą ofertę ekipy budowlanej i skorzystać z najbardziej opłacalnej opcji. Po wycenie ze strony fachowca możesz zacząć doliczać do kosztów ceny materiałów, takich jak farby, gładź szpachlowa, podkłady wygłuszające i panele, kafelki, zaprawa i wszystkich innych produktów, których potrzebujesz do wykończenia mieszkania. 

Dodatkowym kosztem, z jakim trzeba się liczyć, jest wyposażenie i umeblowanie mieszkania. Aby zaoszczędzić nieco pieniędzy na tych elementach, warto poszukać używanych mebli na portalach aukcyjnych czy grupach sąsiedzkich. W ten sposób można znaleźć zupełnie niezniszczone meble i w pełni sprawny sprzęt AGD za grosze.  

Jak zaplanować remont i wydatki?   

Najlepszym okresem na remont mieszkania jest czas sezonowych wyprzedaży w sklepach meblowych i budowlanych. W tych momentach w roku najłatwiej jest trafić na naprawdę duże promocje i korzystne oferty na duże zakupy. Przy generalnym remoncie i zmianie mebli w mieszkaniu wyprzedaże na koniec sezonu lub akcje typu Black Friday lub Cyber Monday mogą być bardzo pomocne. Jeśli możesz pozwolić sobie na czekanie do pojawienia się promocji w sklepach, jest to doskonały sposób na ograniczenie wydatków.

Zdj. główne: eduard/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Samodzielne malowanie ścian. Ile można zaoszczędzić?
Samodzielne malowanie ścian. Ile można zaoszczędzić?
Czy samodzielne malowanie ścian się opłaca? Ile można zaoszczędzić, rezygnując z usług malarza?
Jak ozdobić puste ściany?
Jak ozdobić puste ściany?
Nie masz pomysłu na ozdobienie pustej ściany? Nic nie szkodzi! Podpowiadamy, jak możesz pięknie zagospodarować ściany w Twoim mieszkaniu.
Osuszanie piwnic – kiedy jest konieczne i jak je przeprowadzać  
Osuszanie piwnic – kiedy jest konieczne i jak je przeprowadzać  
Wilgotność w piwnicach to powszechny problem, który występuje w wielu budynkach.
Ostatnie wpisy