Lampy wewnętrzne – rodzaje, które sprawdzą się w każdym domu

Lampy wewnętrzne – rodzaje, które sprawdzą się w każdym domu
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Oświetlenie jest w domu tym, co daje poczucie bezpieczeństwa i podkreśla urok wnętrz. Ciemność jest chłodna, ponura i niepewna, a rozjaśnienie mroku sprawia, że pomieszczenie od razu staje się bardziej przyjazne i zapraszające. Lampy wewnętrzne do domu to nie tylko lampy sufitowe, które są dla większości najbardziej oczywistym wyborem. Oto rodzaje lamp do domu, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. 

Plafony  

Wiszące lampy sufitowe mają zazwyczaj swój określony styl, którym wpływają na otoczenie. Jeśli chcesz, aby lampa była jak najbardziej neutralna dla wystroju, płaskie, praktycznie niezauważalne na suficie plafony to doskonałe rozwiązanie. Ma je w ofercie każdy większy sklep z oświetleniem.

Te rodzaje lamp najlepiej sprawdzają się w nowoczesnych lub minimalistycznych wnętrzach, z racji tego, że mają bardzo prostą formę i nie posiadają zazwyczaj żadnych dodatkowych ozdób. Plafony mają też tę zaletę, że, przez swoją powierzchnię, oświetlają naprawdę pokaźny obszar pomieszczenia. W dużych salonach lub kuchniach z jadalnią takie lampy sprawdzą się fantastycznie.    

Kinkiety   

Lampy ścienne to świetna alternatywa dla oświetlenia górnego, które jest bardzo ostre i często zniekształca obraz całego pokoju. Kinkiety na ścianach mają niestety dość mały zasięg, dlatego polecane są raczej do niewielkich pomieszczeń, jak łazienka czy garderoba. W większej ilości wspaniale oświetlą także przestrzeń w sypialni, zwłaszcza nad łóżkiem.

Aby korzystanie z kinkietów było praktyczne, warto zainwestować w system łączący ze sobą poszczególne lampy, by móc sterować oświetleniem – wyłączać je i włączać – w wygodny sposób. Każdy profesjonalny elektryk powinien być w stanie stworzyć system, dzięki któremu łatwo i praktycznie będzie można zarządzać działaniem większej ilości źródeł światła.    

Lampy stojące    

Piękne i eleganckie lampy stojące na długiej nóżce to świetna forma oświetlenia bocznego do klasycznych wnętrz w stylu glamour lub gabinetów. Stojące lampy najczęściej mają bogato zdobione lub wzorzyste abażury, którymi zdobią pomieszczenia i dodają wystrojowi charakteru.

Z kolei gładkie, proste klosze do lamp to klasyka w najczystszej postaci. Sprawdzi się właściwie w każdym wnętrzu, ponieważ łagodny i nienachalny styl takiego abażura, najlepiej w jasnym, neutralnym kolorze, nie narusza w żaden sposób estetyki danego pomieszczenia. Lampy stojące doskonale sprawdzą się w salonach i sypialniach, ponieważ tam jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie.     

Lampy stołowe     

Podobne do lamp stojących są lampy stołowe, które również dają delikatnie rozproszone światło boczne. Nie zniekształca ono, a komplementuje i podkreśla walory wnętrza. Nawet twarze w pomieszczeniu z oświetleniem bocznym wyglądają bardziej korzystnie. Lampy stołowe mogą być prawdziwą ozdobą pomieszczenia, jeśli dobrze dobierze się ich styl i formę do wystroju. Cały duży system lamp stojących oraz stołowych można sterować za pomocą dostępnych w każdym sklepie z elektroniką kontaktów sterowanych zdalnie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz do każdej lampy podchodzić osobno, by ją włączyć lub wyłączyć. Wszystko to zrobisz bez wstawania z kanapy, za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie, w zależności od rodzaju kontaktów, jakie wybierzesz.

Zdj. główne: Aaron Huber/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak za niewielką cenę urządzić małą sypialnię?
Jak za niewielką cenę urządzić małą sypialnię?
Poznaj proste i skuteczne metody na eleganckie urządzenie małej sypialni bez nadwyrężania budżetu. Inspiracje, pomysły i praktyczne porady czekają na Ciebie.
Sufit napinany – wzory i inspiracje
Sufit napinany – wzory i inspiracje
Sufit to przecież nic takiego, prawda? A jednak przy pomocy sufitów napinanych możesz całkowicie odmienić wygląd wnętrza. Zainspiruj się!
Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka kontynentalnego?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka kontynentalnego?
Zastanawiasz się, jak wybrać dobre łóżko kontynentalne? Sprawdź ten poradnik.
Ostatnie wpisy