Przydatne akcesoria do drzwi wejściowych

Przydatne akcesoria do drzwi wejściowych
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Drzwi wejściowe do domu to wrota do intymnej i komfortowej przestrzeni dla całej rodziny. Mają one zapewniać nie tylko prywatność, lecz także spokój i bezpieczeństwo. Zamknięte drzwi powinny być gwarancją tego, że nikt nieproszony nie dostanie się do domu czy mieszkania. Włamanie jest przeżyciem, które całkowicie burzy budowane przez lata poczucie bezpieczeństwa, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na to, jakie drzwi oraz akcesoria do nich wybierasz.   

Rodzaje zamków do drzwi    

Zamek w drzwiach wejściowych do domu jest absolutnie najważniejszym elementem. Możesz wybierać z naprawdę dość szerokiej gamy rodzajów zamków, które mają różne właściwości i w nieco inny sposób działają. Najbardziej popularne i najczęściej stosowane są na obecną chwilę zamki antywłamaniowe. Taki zamek charakteryzuje się tym, że posiada kilka bolców, które po zamknięciu drzwi wsuwają się w otwory w ramie. Dzięki temu, że jest to więcej, niż jeden pręt, takiego zamka praktycznie nie da się podważyć i otworzyć w najbardziej znany włamywaczom sposób. 

Innym skutecznym sposobem na zabezpieczenie drzwi jest zamontowanie zatrzasku i gałki. Dzięki temu, za każdym razem, gdy drzwi będą zamknięte, będzie chronił je od zewnątrz zatrzaśnięty zamek. To mechanizm stosowany często w furtkach i bramach wejściowych, jednak warto pomyśleć nad wdrożeniem go także w drzwiach. Sprawdzi się zwłaszcza, jeśli w domu są dzieci, które jeszcze nie potrafią zamykać za sobą drzwi kluczem. Minusem tego rozwiązania jest jednak fakt, że łatwo można zatrzasnąć drzwi od zewnątrz i uniemożliwić sobie wstęp do własnego domu. Co gorsza, jeśli w domu znajdują się klucze do zamka, nie obejdzie się bez interwencji ślusarza. 

Samozamykacz i elektromagnes  

W dużych budynkach, na przykład blokach mieszkalnych czy nowoczesnych kamienicach, drzwi zamykane na zaczepy z elektromagnesem to doskonały pomysł. Dzięki temu wejście do budynku pozostaje zawsze zamknięte i dostępne tylko dla tych osób, które posiadają klucz.

Aby elektrozaczep zadziałał, spełniony musi być jeden warunek – drzwi muszą być domknięte. W tym wypadku pomóc mogą samozamykacze, które bez użycia siły i działania człowieka, delikatnie i bezpiecznie dla zamka, całkowicie domykają drzwi do końca. Dzięki obecności samozamykacza, nikt niepowołany nie dostanie się do bloku czy kamienicy przez otwarte drzwi, ponieważ zawsze będą one zablokowane. 

Zasuwki do drzwi  

Mieszkania w bloku są zazwyczaj chronione jednym skrzydłem drzwi wejściowych i jednym lub dwoma zamkami. Zdarza się jednak, że to nie wystarczy, zwłaszcza, jeśli zamki są starej generacji i łatwo je podważyć i otworzyć. Warto wtedy zainwestować w dodatkowe zabezpieczenie, które jest znane i wykorzystywane już od wielu lat, ale nadal nie traci na skuteczności. Mowa zasuwce na łańcuszku, która uniemożliwia dostanie się do mieszkania nawet po otwarciu zamka. To dodatkowa forma ochrony, która sprawdza się doskonale, pod warunkiem, że jest odpowiednio zamontowana. 

Każdy chce w swoim domu czuć się bezpiecznie i spokojnie. Odpowiednie akcesoria, zabezpieczające drzwi wejściowe do mieszkań i budynków to gwarancja bezpieczeństwa. Pamiętaj, aby zarówno rodzaje zamków, jak i dodatki do nich, wybierać z głową, aby były one ze sobą jak najbardziej kompatybilne i komplementarne.

Zdj. główne: Pawel Czerwinski/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rzepy samoprzylepne. Wieszanie obrazów bez wiercenia
Rzepy samoprzylepne. Wieszanie obrazów bez wiercenia
Chcesz powiesić ramki ze zdjęciami, ale nie masz pod ręką wiertarki i wkrętów? Wystarczą samoprzylepne rzepy montażowe. Dekorowanie wnętrz nigdy nie było takie proste!
Przeobrażenie starej łazienki w oazę relaksu – poradnik remontowy
Przeobrażenie starej łazienki w oazę relaksu – poradnik remontowy
Odkryj sekrety, jak przekształcić swój przestarzały pokój kąpielowy w luksusowy przystanek do relaksu poprzez nasz praktyczny przewodnik remontowy.
Łazienka w stylu glamour – postaw na oryginalne płytki!
Łazienka w stylu glamour – postaw na oryginalne płytki!
Czym charakteryzuje się łazienka w stylu glamour? Co powinno się w niej znaleźć, a czego unikać? Jakie płytki sprawdzą się w tworzeniu stylowej aranżacji? Sprawdźmy!
Ostatnie wpisy