Jak urządzić biurko w pokoju młodego ucznia?

Jak urządzić biurko w pokoju młodego ucznia?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Biurko stanowi centralny element pokoju ucznia. Sam wybór mebla to jednak dopiero początek aranżacji przestrzeni do nauki. Zapewnienie dziecku odpowiednich warunków do skupienia na realizowanych zadaniach wymaga wyposażenia go w dodatkowe, przydatne akcesoria. Jak urządzić biurko w pokoju dziecięcym?

Wybierz wygodne krzesło obrotowe

Wygodne korzystanie z biurka wymaga posiadania odpowiedniego krzesła. Chętnie wybierane są krzesła obrotowe, o wielkości dostosowanej do wzrostu dziecka oraz wysokości blatu biurka. Dobrym pomysłem są krzesła na kółkach, z regulowaną wysokością siedziska oraz możliwością regulacji kąta nachylenia oparcia. W zależności od preferencji wybrać można krzesło z podłokietnikami lub bez. Krzesła do biurek dziecięcych dostępne są w wielu wzorach i kolorach – najmłodsi uczniowie chętnie wybierają modele nawiązujące wzornictwem do ulubionych gier lub kreskówek. Podłogę pod krzesłem zabezpieczyć można przed porysowaniem specjalną matą ochronną. Będzie ona stanowić dodatkowo element wygłuszający w czasie przesuwania się kółek krzesła.

Zadbaj o prawidłowe oświetlenie biurka

Biurko ucznia należy ustawić w taki sposób, aby docierała do niego jak największa ilość światła słonecznego. Obowiązkowym elementem wyposażenia jest jednak również lampka, zapewniająca odpowiednie oświetlenie przestrzeni do nauki podczas pisania i czytania po zmroku. Lampki na biurko, z regulacją wysokości źródła światła, dostępne są w wielu rodzajach, kolorach i wzorach. Można pokusić się nawet o model z możliwością zmiany barwy światła. Trzeba również pamiętać o prawidłowym ustawieniu lampki. W przypadku uczniów praworęcznych powinna ona znaleźć się po lewej stronie biurka, jeśli natomiast dziecko pisze lewą ręką – po prawej. Dzięki takiemu ustawieniu uczeń nie będzie zasłaniać sobie światła w czasie pisania.

Zorganizuj i uporządkuj przestrzeń roboczą

Blat biurka ucznia warto zabezpieczyć specjalną matą ochronną. Dzieci przy swoich biurkach tną, kleją i malują, mata pozwoli więc skutecznie chronić blat przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Dodatkowo sama może stanowić przydatny dodatek. Dostępne są różne ich rodzaje, również z nadrukami. Mata może być jednocześnie mapą świata, tablicą wzorów matematycznych lub zawierać inne przydatne dla ucznia informacje.

Jeśli dziecko korzysta na biurku ze stacjonarnego komputera, konieczna będzie specjalna nadstawka na monitor. Dzięki takiej podstawce monitor nie zajmuje miejsca bezpośrednio na blacie, zostawiając więcej miejsca na rozłożenie książek lub zeszytów. Konieczne jest również zorganizowanie miejsca do przechowywania przyborów do pisania. Kredki, ołówki, długopisy, gumki i inne akcesoria bezładnie wrzucone do szuflady nie są najlepszym rozwiązaniem problemu. Sprawdzą się za to organizery na biurko, na przykład w formie kilku połączonych kubków o różnej wysokości. Taki gadżet pozwala na uporządkowanie wszystkich niezbędnych przyborów w sposób ułatwiający korzystanie z nich w czasie nauki.

Organizując biurko w pokoju ucznia, warto również uwzględnić preferencje młodego właściciela. W końcu to jego przestrzeń do pracy – dziecko powinno się tam czuć pewnie.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drabina wielofunkcyjna: wszechstronność i praktyczność w jednym narzędziu
Drabina wielofunkcyjna: wszechstronność i praktyczność w jednym narzędziu
Wykorzystaj pełen potencjał drabiny wielofunkcyjnej - wszechstronne narzędzie do prac na różnych wysokościach.
Jak wybrać tapczan, pasujący do małego pokoju?
Jak wybrać tapczan, pasujący do małego pokoju?
Odkryj sposoby na wybór idealnego tapczanu dla małego pokoju, które pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać przestrzeń nie tracąc na wygodzie i stylu.
Jak ogrzewać dom typu bliźniak
Jak ogrzewać dom typu bliźniak
Co warto brać pod uwagę, szukając idealnego systemu grzewczego do budowanego domu? Sprawdź, jakie opcje królują na rynku, ile kosztują i jakie są ich wady i zalety.
Ostatnie wpisy