Artykuł sponsorowany
Zwyczajne, rutynowe odświeżenie domy czy wystroju mieszkania, można przeprowadzić właściwie w jeden weekend. Generalny remont to już przedsięwzięcie na wiele tygodni i wymaga bardzo dokładnego zaplanowania. Renowacja domu lub mieszkania może wydawać się błaha, jednak zazwyczaj ten proces trwa dłużej, niż to przewidziane, a wiele prac remontowych mocno utrudnia funkcjonowanie w domostwie. Zobacz, o co musisz zadbać z wyprzedzeniem przy generalnym remoncie.
Najbardziej uciążliwe przy remoncie generalnym jest odnawianie podłóg. Zrywanie paneli lub kucie płytek podłogowych jest niestety dość czasochłonne i często generuje bardzo duży bałagan wokół. Po zerwaniu starej nawierzchni z podłogi, najczęściej trzeba wyrównać podstawę podłoża, robiąc betonową wylewkę. Zanim taka warstwa betonu dobrze wyschnie i utwardzi się ostatecznie, mija kilka dni, w ciągu których nie można chodzić po zalanej mokrym betonem przestrzeni. W przypadku pomieszczeń takich, jak kuchnia czy łazienka, wykluczenie ich z użycia na więcej niż 24 godziny często nie wchodzi w grę. Żeby przyspieszyć proces utwardzania się betonu możesz wypożyczyć urządzenia do suszenia wylewki, które znajdziesz na https://www.doosuszenia.pl/.
Po prawidłowym wysuszeniu wylewki betonowej często trzeba ją jeszcze wyrównać i wygładzić, by podłoga była prosta i wytrzymywała wysokie obciążenie. Polerowanie betonu specjalną frezarką to usługa oferowana przez wiele firm. Na stronie https://www.obrobka-betonu.pl/ znajdziesz więcej informacji na temat tego kroku. Przy planowanej renowacji podłóg warto wziąć pod uwagę, że frezowanie może być konieczne i znaleźć z wyprzedzeniem firmę, która się tym zajmuje.
Podczas pracy lepiej nie wtrącać się i nie “pomagać” specjalistom na siłę. Jeśli jednak masz jakieś pojęcie na temat prac remontowych, możesz dorzucić swoje trzy grosze i na przykład poprawić drobne niedociągnięcia pozostawione przez ekipę. Za pomocą prostych narzędzi Delko Tools możesz samodzielnie wykonać drobne prace lub bardziej precyzyjnie wykończyć niektóre niedopracowane elementy.
Gipsowanie, gruntowanie i malowanie ścian oraz sufitów w domu to czynności, które bardzo niszczą meble w pomieszczeniu. Pył ze szlifowania tynku osadzi się na tekstyliach i zniszczy je, z kolei krople z farby trwale poplamią meble. Nawet najdokładniejsze zakrycie wszystkiego folią malarską nie daje całkowitej gwarancji, że nic się nie zniszczy. Zaplanuj prace w poszczególnych pomieszczeniach w taki sposób, żeby można było przenosić meble do kolejnych pokojów w domu. Dzięki temu unikniesz wynoszenia ich do garażu czy przetrzymywania mebli na dworze.
Zdjęcie główne: pexels.com/Polina Tankilevitch