Panele tapicerowane. Pomysł na aranżację ściany

Remont domu
Panele tapicerowane. Pomysł na aranżację ściany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Panele tapicerowane to jeden z wiodących trendów w aranżacji wnętrz. Nic w tym dziwnego, taka dekoracja potrafi nadać ekskluzywnego charakteru każdemu wnętrzu. Sprawdź, nasze inspiracje.

Jakość paneli

Panele tapicerowane najczęściej wykonane są z płyty MDF, miękkiej pianki i materiału. Najistotniejsza w wyborze jest odpowiednia jakość tkaniny, którą panele są pokryte. Należy postawić na dobrej klasy materiał, jeśli zakładamy, że panele mają nam służyć na lata. Niska jakość sprawi, że po kilku nawet miesiącach pojawią się na tkaninie zabrudzenia, trudne do usunięcia ze względu na specyfikę tej dekoracji. Szczególnie trzeba zwrócić na to uwagę, jeśli takie panele mają służyć jako zagłówek, czy oparcie, bo będąc stale dotykane, mogą stracić estetyczny wygląd bardzo szybko.

Sypialnia

Panele tapicerowane najczęściej montuje się w sypialni i pełnią funkcję zagłówka. Dzięki swojej miękkości będą bardzo komfortowym oparciem. Są dwa sposoby na ich umieszczenia: typowo umieszczone do standardowej wysokości wezgłowia lub przedłużone na całą ścianę, aż do sufitu.

Kuchnia 

Panele tapicerowane w kuchni mogą pełnić funkcję wygodnego siedziska. Jeśli mamy w kuchni wnękę i zdecydujemy się na wyłożenie jej takimi panelami, zyskamy bardzo luksusowe wykończenie i niebanalny styl.

Salon

W salonie możemy zdecydować się na całą jedną ścianę pokrytą panelami tapicerowanymi. Przestrzeń w niebanalny sposób zyska na elegancji i szyku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykorzystać beton architektoniczny przy aranżacji wnętrz?
Jak wykorzystać beton architektoniczny przy aranżacji wnętrz?
Jak wykorzystać ten surowiec podczas aranżacji? Dowiedz się już dziś!
Czy warto inwestować w narzędzia wielofunkcyjne do prac domowych?
Czy warto inwestować w narzędzia wielofunkcyjne do prac domowych?
Dowiedz się, dlaczego inwestycja w narzędzia wielofunkcyjne do prac domowych może się okazać strzałem w dziesiątkę. Poznaj zalety i wady takiej decyzji i zdecyduj, czy jest to dla Ciebie dobre rozwiązanie.
Ekologiczne rozwiązania, które warto wprowadzić w nowym domu
Ekologiczne rozwiązania, które warto wprowadzić w nowym domu
Szukasz sposobów na skuteczną ochronę środowiska w ramach swoich możliwości? Zainteresuj się ideą ekologicznego domu – zwłaszcza, jeśli masz zamiast wybudować własny!
Ostatnie wpisy