O czym warto pomyśleć przy projektowaniu domu?

Remont domu
O czym warto pomyśleć przy projektowaniu domu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Budowa domu jest trudnym procesem, a oprócz aranżacji wnętrz warto zwrócić uwagę na praktyczne zagospodarowanie zamieszkiwanej przestrzeni. Dlatego już na etapie tworzenia projektu wymarzonego domu, należy przemyśleć zastosowanie nowoczesnych rozwiązań. W poniższym artykule dowiesz się, jak podnieść komfort swojego mieszkania!

Nowoczesne rozwiązania

Obecnie w branży deweloperskiej istnieją innowacyjne możliwości, które chętnie znajdą zastosowanie w nowym budownictwie. Na większość z nich składają się przede wszystkim ekologiczne i funkcjonalne aspekty, które mają poprawić jakość życia mieszkańców i zadbać o środowisko. Choć samo tworzenie projektu jest indywidualną kwestią, dobrym pomysłem byłoby uwzględnienie w nim praktycznych rozwiązań. Sprawdzą się one w każdym nowoczesnym domu! Co warto wziąć pod uwagę? Poniżej przedstawiamy nasze podpowiedzi. 

Fotowoltaika – ekologiczne źródło prądu

Montaż instalacji PV to coraz chętniej stosowane rozwiązanie dla domu. Zainwestowanie w panele słoneczne to dobry patent na oszczędność. Zmniejszymy swoje wydatki na zakup energii elektrycznej od ich dostawców, a co za tym idzie – nasze rachunki za prąd będą mniejsze. Dodatkową zaletą tej instalacji jest także większa niezależność od rosnących cen energii oraz możliwość pozyskania dofinansowania m.in. na zakup czy montaż fotowoltaiki. Oprócz tego instalacja wywiera pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Po więcej informacji na temat instalacji fotowoltaicznej zajrzyj pod adres: https://sunergo.pl/.

Rekuperacja – komfort, zdrowie i oszczędność 

To rodzaj mechanicznej wentylacji, która jest ekologiczną alternatywą dla wentylacji grawitacyjnej. Sposób działania rekuperatora pozwala chronić gospodarstwo domowe przed stratami ciepła i zapewnia optymalną temperaturę. Powietrze zaciągane jest z zewnątrz budynku, a w dodatku z łatwością można kontrolować jego przepływ. Zużycie w energii jest mniejsze w porównaniu do tradycyjnego systemu grzewczego. 

Pompa ciepła – skuteczny system grzewczy

Decydując się na budowę domu, warto zainwestować w ekologiczne źródło pozyskiwania ciepła. Ciepło transportowane jest z otoczenia i transportowane do pompy ciepła. Mechanizm działania jest prosty, a samo urządzenie – bezobsługowe. Nowoczesna instalacja grzewcza umożliwia podgrzanie ciepłej wody użytkowej, którą opcjonalnie można również schłodzić. To w pełni bezpieczny i ekologiczny sprzęt, pozwalający w dodatku zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Inteligentny dom – funkcjonalność ponad wszystko

Zastosowanie systemu smart home umożliwia łączenie ze sobą paru sprzętów, odpowiedzialnych za pełnienie różnych funkcji. Urządzenia sprawują je dzięki panelowi widocznemu w formie specjalnej aplikacji. Inteligentny dom skutecznie rozszerzy działanie i funkcjonalność sprzętu. Jest to wygodne rozwiązanie, które ułatwi wykonywanie zadań i domowych obowiązków. Jakie elementy funkcjonują w ramach tego systemu? Oto przykłady:

  • czujniki np. wilgotności,
  • moduły sterowania temperaturą,
  • moduły ogrzewania wnętrz  i poszczególnych pomieszczeń,
  • sieci monitoringu. 
Instalacje fotowoltaiczne a budowa domu - jak zaplanować?

Pomocne wskazówki przy projektowaniu domu 

Zastosowanie innowacyjnych metod to nie wszystko. Przygotowując się do budowy domu, warto poznać parę elementarnych zasad, które pozwolą dobrze zarządzać wymarzonym miejscem w przyszłości. Których reguł warto przestrzegać przy tworzeniu projektu nowego domu? 

  • Wybierz odpowiedni typ domu – parterowy lub piętrowy.
  • Określ liczbę pomieszczeń i ich powierzchnię.
  • Wyznacz właściwe położenie domu względem stron świata.
  • Zadbaj o energooszczędność.
  • Zorientuj się w odległościach między ważnymi obiektami jak np. lekarz, praca czy szkoła.
  • Podejmij właściwą decyzję co do kształtu i powierzchni działki.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kuna na poddaszu. Jak sobie poradzić z intruzem?
Kuna na poddaszu. Jak sobie poradzić z intruzem?
Jak poradzić sobie z kuną, żeby nie wyrządzić zwierzęciu krzywdy? Podpowiadamy.
Remont starej podłogi na legarach
Remont starej podłogi na legarach
Myślisz o kupnie starego domu i odremontowaniu go zgodnie z własną wizją? Sprawdź, jak poradzić sobie z odnowieniem starej podłogi na legarach, aby była praktyczna i funkcjonalna.
Transformacja starego tarasu w przytulną strefę relaksu
Transformacja starego tarasu w przytulną strefę relaksu
Odkryj, jak transformować stary taras w przestrzeń do relaksu. Dowiesz się, jak wykorzystać meble ogrodowe, rośliny i dekoracje, aby twoja strefa wypoczynku była wyjątkowa i przyjazna.
Ostatnie wpisy