Kiedy wymieniać meble w sypialni?

Kiedy wymieniać meble w sypialni?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Meble, jak każda rzecz użytkowa kiedyś się niszczą. Następuje taki czas, gdy trzeba koniecznie je wymienić. Jednak kiedy jest do tego odpowiedni moment? Zobacz, kiedy zastąpić stare meble, nowymi. 

Wymiana mebli w domu

Na pewno pamiętasz w domach swoich rodziców czy dziadków stare meblościanki, które służyły im przez wiele lat i niechętnie chcą je wymienić, ponieważ nadal są zdatne do użytku. Dzisiaj rynek meblarski to jeden z najszybciej rozwijających się przemysłów. Meble, które dzisiaj znajdziesz w sklepach, różnią się między sobą sposobem wykonania oraz użytymi materiałami. Za tym idzie także różnica jakościowa. Wymiana umeblowania zatem powinna nastąpić w twoim domu, kiedy:

  • zainwestowałeś w przedmioty niskiej jakości i które wyglądają źle; 
  • na przykład łóżka z materacem nie były odpowiednio pielęgnowane 
  • twoje dziecko urosło i potrzebuje nowych mebli;
  • któryś z pokoi się zwolnił, a ty chcesz stworzyć w innym wnętrze o odmiennym przeznaczeniu.

Aby uniknąć częstej wymiany, inwestuj w dobrej jakości rzeczy, które służyć ci będą latami. Pielęgnuj wybrane meble zgodnie z zaleceniami producenta. 

Wymiana mebli w sypialni 

Meble, które oceniane są przez ludzi jako te, które najmniej się zużywają, to meble w sypialni. Sprawdzić się to może jedynie w przypadku komody, szafy lub innego sprzętu, którego używasz sporadycznie. Łóżko tapicerowane 180 × 200, w którym kładziesz się co noc, będzie się bardzo eksploatować. Dlatego inwestując w jego, upewnij się, że jest ono dobrej jakości. Nie zapominaj także o jego odpowiedniej pielęgnacji i czyszczeniu. 

Wymiana materaca 

Okres wymiany materaca, na którym codziennie śpisz, wnosi około 5-6 lat. Jest to okres optymalny, mimo że niektóre modele będą mogły służyć ci znacznie dłużej. Jednak musisz brać pod uwagę higienę, która przekłada się na bezpieczeństwo jego użytkowania. 

Czasami może zdarzyć się tak, że konieczność zmiany materaca nastąpi szybciej. Kiedy zatem wiadomo, że jego żywotność dobiega końca? Nierówności lub zgrubienia, które pojawiają się na jego powierzchni, mogą o tym świadczyć. Kolejnymi oznakami, świadczącymi o tym, że pora wymienić materac na nowszy model są wyczuwalne sprężyny podczas leżenia oraz skrzypienie w trakcie poprawiania sylwetki. 

Wymiana drzwi do szafy

Szafa to mebel, którego używasz na co dzień. Gdy ulega uszkodzeniu, nie musisz wymieniać go w całości. Wystarczy, że postawisz na nowe drzwi, które odmienią cały wygląd wnętrza. Kiedy jednak decydować się na ich zmianę? Oto kilka powodów:

  • zmiana aranżacji i stylu wnętrza;
  • zmiana funkcji pomieszczenia i dopasowanie do niej funkcji mebla; 
  • konieczność zmiany, z uwagi na uszkodzenia dotychczasowych drzwi;
  • dostosowanie mebla do użytkownika. 

Jeśli decydujesz się na taką wymianę, zwróć uwagę na elementy szafy, które będą nadal widoczne, aby nie gryzły się ze stylizacją całego wnętrza. 

Zdjęcie główne: pexels.com/M&W Studios

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak promienniki podczerwieni do łazienki mogą poprawić komfort Twojego domu?
Jak promienniki podczerwieni do łazienki mogą poprawić komfort Twojego domu?
Zdobądź wyższy poziom komfortu w swoim domu dzięki promiennikom podczerwieni do łazienki, dowiedz się jak mogą zwiększyć efektywność energetyczną i zaoszczędzić pieniądze.
Jak ocieplić nowy dom?
Jak ocieplić nowy dom?
Czy do ocieplania domów służy tylko styropian lub wata mineralna? Bynajmniej! Zobacz, w jaki sposób możesz ocieplić nowy dom.
Zmiana wystroju sypialni – co zaplanować?
Zmiana wystroju sypialni – co zaplanować?
Marzysz o metamorfozie sypialni? Przeczytaj, jak zaplanować i przeprowadzić zmianę aranżacji.
Ostatnie wpisy