Czym zabezpieczyć drewno sosnowe na zewnątrz?

Czym zabezpieczyć drewno sosnowe na zewnątrz?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno sosnowe pięknie wygląda i może służyć latami, pod warunkiem, że odpowiednio o nie zadbamy i zabezpieczymy, w taki sposób, że nie straszne mu będą warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. W jaki sposób to zrobić?

Czym zabezpieczyć drewno sosnowe? 

By drewno sosnowe, które jest stosunkowo miękkim drewnem, dobrze się prezentowało, musimy pamiętać o jego odpowiedniej impregnacji. Niezabezpieczone szybko podda się działaniem deszczu, słońca czy owadów bądź grzybów. W sklepach z łatwością kupisz odpowiedni preparat, którym będziesz mógł zabezpieczyć sośninę. Wzmocni i ochroni jego powierzchnię, tworząc ochronną powłokę. Doskonale sprawdzi się w tym celu gruntujący impregnat do drewna lub impregnat koloryzujący. Możesz użyć również lakierobejcy, lakieru (możesz kupić taki ze specjalnym filtrem, chroniącym przed promieniami słonecznymi) bądź specjalnych olejów, trzeba się jednak liczyć, że co jakiś czas będziemy musieli powtarzać zabieg. 

Przed zabraniem się za malowanie, pamiętaj, żeby odpowiednio oczyścić i przygotować powierzchnię oraz zaplanować „front robót” odpowiednio do pogody. 

Photo by Ono Kosuki from Pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nieśmiertelne klasyki. Drugie życie starych mebli
Nieśmiertelne klasyki. Drugie życie starych mebli
Renowacja mebli zabytkowych domowym sposobem, czyli drugie życie starych mebli, które nigdy nie wyjdą z mody.
Jakie obiekty wymagają pozwolenia a jakie nie?
Jakie obiekty wymagają pozwolenia a jakie nie?
Planujesz budowę domu lub postawienie altany w ogródku? Zobacz, jakie obiekty na działce wymagają pozwolenia na budowę, a jakie możesz bez obaw postawić w swoim ogrodzie.
Zmiana wystroju sypialni – co zaplanować?
Zmiana wystroju sypialni – co zaplanować?
Marzysz o metamorfozie sypialni? Przeczytaj, jak zaplanować i przeprowadzić zmianę aranżacji.
Ostatnie wpisy