Czy można samodzielnie ocieplić poddasze?

Czy można samodzielnie ocieplić poddasze?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie da się ukryć, że posiadanie domu jednorodzinnego wymaga od nas sporych poświęceń. Choć cieszymy się „własnym kątem”, to jednak zdarza się, że z biegiem czasu pojawiają się drobne usterki lub niedociągnięcia, które chcemy poprawić. Z całą pewnością posiadacze domów jednorodzinnych wiedzą, że najwięcej ciepła z pomieszczeń ucieka przed poddasze. Oczywiście nie chcemy również przepłacać z ekipę specjalistów, którzy mogą pomóc nam je docieplić. Wobec tego, czy faktycznie można samodzielnie ocieplić poddasze?

Samodzielne ocieplenie poddasza? To możliwe!

Poddasze zwykle jest jednym z tych pomieszczeń w naszych domach, które najbardziej nas martwi. Wiemy bowiem, że to właśnie przez nieocieplony dach i ścianki ucieka z naszego domu jak najwięcej ciepła, a w efekcie musimy płacić coraz to wyższe rachunki. Nic więc dziwnego, że w głowach może pojawić się pomysł samodzielnego docieplenia poddasza i tym samym zminimalizowania kosztów na poczet ekipy fachowców. Jednak czy jest to możliwe? Okazuje się, że jak najbardziej, choć warto przygotować się na to, że czeka nas całkiem sporo pracy. Warto więc uzbroić się w cierpliwość, a także odpowiednio się do tego procesu przygotować. Samodzielne ocieplenie poddasza wymaga od nas przede wszystkim dokładności i zaangażowania. Jednocześnie dzięki temu możemy liczyć na prawdziwie spektakularne efekty.

Samodzielne ocieplenie poddasza – znajdź odpowiednie poradniki

Jeśli już zapadła decyzja odnośnie tego, że samodzielnie zabieramy się za ocieplanie naszego poddasza, wówczas – zgodnie z tym co zostało wspomniane – musimy się do tego odpowiednio przygotować. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tego typu pracami, a także nie znamy się na materiałach izolacyjnych, wówczas naszym priorytetem powinno być zdobycie niezbędnej wiedzy. Warto w tym celu skorzystać z szeregu poradników jakie dostępne są w sieci – chociażby na stronie Knauf Insulation. Znajdziemy tam szereg poradników wideo, w których dokładnie zostało omówione jakie materiały i narzędzia będą nam potrzebne celem samodzielnego ocieplenia poddasza. Co więcej, poradniki te przeprowadzą nas krok po kroku przez czynności jakie należy wykonać. Możemy więc czerpać z nich niezbędną wiedzę, a jednocześnie posiłkować się nimi w momencie, kiedy rozpoczniemy już proces samodzielnego ocieplania poddasza. Taka pomoc i wsparcie jest niezbędne, szczególnie w momencie, kiedy zamierzamy wszystkie prace wykonać pierwszy raz w życiu.

Zakup niezbędne materiały i przygotuj się do pracy!

W momencie kiedy uznamy, że pod względem merytorycznym jesteśmy świetnie przygotowani do samodzielnego ocieplenia poddasza, wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wybrać się na zakupy. We wspomnianych już poradnikach znajdziemy szczegółową listę odnośnie materiałów i narzędzi, które będą nam niezbędne. Pamiętajmy, że musimy trzymać się wyszczególnionych rozmiarów oraz symboliki np. aluminiowych profili. Już najmniejsze odstępstwo od podanych wymiarów może spowodować, że nasza izolacja nie będzie szczelna, a my będziemy musieli poświęcić czas na jej demontaż i ponowne wykonanie. Skompletujmy więc w pierwszej kolejności materiał izolacyjny w odpowiedniej ilości, a także dodatkowe pomoce. Następnie po prostu przystąpmy do pracy i pamiętajmy o tym, by się nie spieszyć. Pośpiech zawsze jest złym doradcą i może sprawić, że popełnimy szereg błędów, które mogą okazać się wyjątkowo kosztowne. Samodzielne ocieplenie poddasza możemy rozłożyć na kilka dni, zachowując większą precyzję pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szpachlowanie łączeń płyt gipsowych krok po kroku
Szpachlowanie łączeń płyt gipsowych krok po kroku
Spoinowanie i szpachlowanie płyt gipsowych to konieczność, jeśli chcemy uzyskać trwałą i gładką strukturę ścian lub sufitu. Nie potrzeba jednak do tego fachowców czy ekipy – można zrobić to samodzielnie. Jak? Sprawdź!
Jak niewielkim kosztem odnowić ogród?
Jak niewielkim kosztem odnowić ogród?
Szybka renowacja ogrodu „po kosztach”? Podpowiadamy, co zmienić, żeby osiągnąć upragnione efekty!
Najlepsze schody do mieszkania dwupoziomowego
Najlepsze schody do mieszkania dwupoziomowego
Jakie są najlepsze schody do dwupoziomowego mieszkania? Oto warianty, na które warto zwrócić uwagę.
Ostatnie wpisy