Co powinna zawierać skrzynka z narzędziami?

Co powinna zawierać skrzynka z narzędziami?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego czy mieszkasz w domu z wielkim ogrodem, czy w mieszkaniu, skrzynka z narzędziami jest przydatna w każdym gospodarstwie domowym. Sprawdź, co powinno się w niej znaleźć.

Podstawowe wyposażenie skrzynki z narzędziami

Nawet jeśli nie majsterkujesz, warto mieć w swoim domu skrzynkę z podstawowymi narzędziami. Dzięki temu będziesz w stanie samodzielnie naprawić drobne usterki takie jak na przykład poluzowany wkręt w krześle czy ruszający się uchwyt szuflady. Zanim jednak przystąpisz do kompletowania wyposażenia skrzynki, warto zastanowić się jakie drobne naprawy jesteś w stanie wykonać samodzielnie i umieścić w niej narzędzia, których potrafisz użyć. Z pewnością warto, żeby znalazły się w niej:

  • Miara – najlepiej rozwijana oraz składana, czyli calówka. Urządzając mieszkanie lub dom, miara będzie jednym z częściej używanych przedmiotów.
  • Młotek – zastosowania tego przedmiotu nie trzeba nikomu przybliżać. Przydaje się w każdym domu i zdecydowanie warto mieć go w swojej skrzynce z narzędziami.
  • Wkrętak – to jedno z najpopularniejszych narzędzi, często nazywane jest też śrubokrętem. Pamiętaj, by wyposażyć się we wkrętak płaski oraz we wkrętak krzyżowy. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup wkrętaka z wymiennymi końcówkami (bitami) – pamiętaj, by kupić zestaw bitów, który zawiera końcówki płaskie i krzyżowe.
  • Kombinerki – nieocenione, gdy trzeba coś wygiąć, ścisnąć lub odkręcić. Warto kupić takie, których rączki są izolowane i chronią przed napięciem 500 woltów.
  • Zestaw kluczy płaskich – przydadzą się na przykład podczas skręcania mebli. Warto kupić zestaw, który zawiera klucze o najpopularniejszych rozmiarach (od 6 do 19 mm).
  • Poziomica – przyda się podczas wieszania obrazów, ustawiania mebli i sprzętu gospodarstwa domowego (pralki, zmywarki). Nie musisz kupować dużej poziomicy, do domowych zastosowań wystarczy narzędzie niewielkich rozmiarów.
  • Nóż z wymiennym ostrzem – zwany też nożem tapicerskim lub nożem z łamanym ostrzem. Bardzo ostry, pozwala na precyzyjne docięcie różnych przedmiotów. Przyda się częściej, niż myślisz.

Gwoździe, wkręty, taśma malarska i inne akcesoria

Poza wymienionymi powyżej podstawowymi narzędziami, warto mieć też w swojej skrzynce kilka przydatnych akcesoriów. Taśma malarska przyda się nie tylko podczas malowania ścian, ale też do zaznaczania miejsca idealnego do powieszenia lustra czy obrazu. Niezbędne do tego będą też oczywiście gwoździe i wkręty, które umożliwią powieszenie tych ozdób na ścianie. 

Wiertarko-wkrętarka – elektronarzędzie przydatne w każdym domu

Wywiercenie dziury pod wkręt na ramkę ze zdjęciem to proste zadanie, do którego nie warto wzywać fachowca. Mając wiertarko-wkrętarkę w swojej skrzynce z narzędziami, wiele prostych prac możesz wykonać samodzielnie, bez czekania na przyjście fachowca. Dlatego poza narzędziami ręcznymi, warto zaopatrzyć się też w wiertarko-wkrętarkę. To jedyne elektronarzędzie, którego zakup zalecamy. Wiertarko-wkrętarka to spory wydatek, dlatego jeśli chcesz zaoszczędzić, warto rozważać pożyczanie go od znajomego majsterkowicza lub z wypożyczalni narzędzi.

zdj. główne: Tekton/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne oświetlenie do różnych pomieszczeń domu?
Jak wybrać idealne oświetlenie do różnych pomieszczeń domu?
Rozjaśnij swoje wnętrze - artykuł przedstawiający praktyczne wskazówki i porady na temat doboru optymalnego oświetlenia do różnych zakątków Twojego domu.
Jak wybrać urządzenie do przygotowywania świeżych sokó?
Jak wybrać urządzenie do przygotowywania świeżych sokó?
Odkryj kluczowe kryteria do wyboru idealnego urządzenia do robienia soków. Zacznij cieszyć się zdrowymi i świeżymi sokami przygotowanymi w domu, bez konserwantów i dodatków.
Izolacja termokurczliwa do kabli. Jak jej używać?
Izolacja termokurczliwa do kabli. Jak jej używać?
Nie wiesz, jak używać izolacji termokurczliwej na kable? Zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem i zaizoluj prawidłowo przewody elektryczne!
Ostatnie wpisy