Zamek do drzwi – jakie są rodzaje?

Zamek do drzwi – jakie są rodzaje?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zamek do drzwi odpowiada za komfort i bezpieczeństwo w Twoim domu. Należy jednak pamiętać, że zamki są różne, a jedynie ten dobrze dobrany będzie w pełni spełniał swoje zadanie. Jakie zamki możesz znaleźć na rynku? Przedstawiamy wszystkie najpopularniejsze rodzaje zamków do drzwi oraz podpowiadamy, który zamek wybrać. 

Najpopularniejsze rodzaje zamków do drzwi

Zamki do drzwi zazwyczaj dzieli się na podstawie sposobu montażu. W ten sposób można wyróżnić kilka podstawowych typów zamków. Jakie więc zamki do drzwi są najczęściej spotykane?

Zamki wpuszczane

Jednym z rodzajów zamków do drzwi są tak zwane zamki wpuszczane. Zamki te są montowane wewnątrz drzwi i są one zamykane głównie na zatrzask uruchamiany z półobrotu klamki. Zamek do drzwi wpuszczany może być też uruchamiany za pomocą kilku typów zasuw, na przykład na klucz prosty, z blokadą, czy też na klucz płaski.

Zamki wielopunktowe

Innym rodzajem zamków do drzwi są zamki wielopunktowe, czyli tak zwane skrzynkowe. Zamek ten za pomocą jednego klucza jest w stanie uruchomić kilka zasuw w różnych miejscach. Zazwyczaj są to trzy zasuwy, jednak jeśli zależy Ci na drzwiach antywłamaniowych o wysokim poziomie bezpieczeństwa, to zdecydowanie postaw na zamek z sześcioma, a nawet ośmioma zasuwami. 

Zamki wierzchnie

Kolejnym często wybieranym typem zamka, jest zamek wierzchni, czyli zamek do drzwi, który nie wymaga wiercenia. Jak sama nazwa wskazuje, jest on montowany na powierzchni drzwi. W jego przypadku zasuwa wchodzi w blokadę, która jest zamontowana na ościeżnicy. Na taki zamek warto zdecydować się przede wszystkim w przypadku bardzo cienkich drzwi lub w momencie, kiedy wiercenie jest z wielu innych powodów niemożliwe.

Zamki oszczędnościowe

Jeszcze inną propozycją są tak zwane zamki oszczędnościowe. Zamki te nie mają klasycznej zasuwy. Zamiast niej posiadają one zapadkę uruchamianą obrotową klamką. Tego typu zamek często stosuje się w przypadku drzwi wewnętrznych, na przykład w biurach lub hotelach. Możesz też zdecydować się na zamek łączony, czyli zamek oszczędnościowy i zamek wpuszczany w jednym. Dzięki tego rodzaju zamkowi otwarcie drzwi od zewnątrz wymaga klucza, a od wewnątrz – nie.

Bez względu na to, jakiego rodzaju zamka do drzwi szukasz dla swojego domu, możesz mieć pewność, że idealne rozwiązanie znajdziesz na stronie sklepu internetowego Gerda.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie urządzenia do uzdatniania wody i podgrzewania potraw w gastronomii
Jak wybrać odpowiednie urządzenia do uzdatniania wody i podgrzewania potraw w gastronomii
Poznaj sekrety wybierania najwyższej jakości urządzeń do uzdatniania wody i podgrzewania potraw, odpowiednich do różnych typów gastronomii. Dowiedz się, jak te decyzje mogą wpłynąć na smak Twojej kuchni.
Wiele urządzeń, jedna bateria
Wiele urządzeń, jedna bateria
Wiele urządzeń zasilanych z jednej baterii. Czy taki system sprawdzi się u Ciebie?
Jak odbywa się kompleksowa usługa SEO dla branży remontowej?
Jak odbywa się kompleksowa usługa SEO dla branży remontowej?
Przyjęło się, że w sieci znajduje się miejsce wyłącznie dla firm, które swoje centrum zarobków widzą wyłącznie w sieci. Okazuje się, że jest to błędne stwierdzenie, przez które wielu przedsiębiorców traci potencjalne źródło kolejnych zarobków. Jest o co walczyć.
Ostatnie wpisy