Urządzenia przydatne na początku przygody z majsterkowaniem

Urządzenia przydatne na początku przygody z majsterkowaniem
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Majsterkowanie w domu, czy też w ogrodzie to genialna forma spędzania wolnego czasu, która przynosi nie tylko sporo radości, ale także ogrom satysfakcji. Majsterkowanie jednak nie byłoby możliwe bez odpowiedniego sprzętu. Podpowiadamy, jakie urządzenia wybrać na początek.

Wiertarko-wkrętarka

Jest to urządzenie, bez którego prawdziwy majsterkowicz nie może się obejść. Jednak jeśli chcesz mieć sprzęt dobrej jakości, będzie to dość spory wydatek. Najlepszy bowiem będzie tańszy model z linii profesjonalnej, którego koszt to od 500 do około 1000 zł. Taka wiertarka będzie jednak dobrą inwestycją na lata. A jaki model wybrać? Przede wszystkim zwróć uwagę na moment obrotowy będący najważniejszym parametrem wiertarki, przekłada się on bowiem na możliwości wiertarki. Im wyższy moment obrotowy, tym w twardszym materiale mogą być wykonywane otwory. 

Zwróć też uwagę na prędkość obrotową, która mówi nam, jak szybko wiertarka będzie w stanie wykonać otwór. Ważna jest także moc znamionowa, która wskazuje, w jakich materiałach będziesz w stanie pracować. Zastanów się też, jakie zasilanie będzie dla Ciebie najbardziej komfortowe – elektryczne czy akumulatorowe. Te pierwsze zasilane są z sieci, więc ograniczeniem może stać się długość przewodu. Wiertarka akumulatorowa może być zaś wykorzystana wszędzie, ważna jest jednak pojemność akumulatora czyli czas, na który on nam wystarczy. 

Zszywacz elektryczny

Przy drobnych remontach lub hobbystycznym przerabianiu rzeczy przyda się także zszywacz elektryczny. Najlepsze będą modele elektryczne i akumulatorowe, jednak w majsterkowaniu sprawdzą się także modele ręczne. Takiego zszywacza możesz używać do różnego rodzaju materiałów, jest więc genialnym urządzeniem na przykład do tapicerowania.

Szlifierki kątowe

Szlifierki kątowe to również multifunkcjonalne urządzenia, które posłużą Ci do szlifowania powierzchni, cięcia, polerowania, a także ostrzenia. Szukając odpowiedniego sprzętu, warto zwrócić jednak uwagę na takie parametry jak średnica obsługiwanej tarczy, moc urządzenia (w przypadku modeli przewodowych), maksymalną prędkość obrotową tarczy, rodzaj gwintu wrzeciona oraz poziom wibracji. Warto też wspomnieć, że nie jest to sprzęt szalenie drogi, a naprawdę dobry model kupisz już za około 150 zł. 

Stacja lutownicza

Kolejnym urządzeniem, które może przydać się na początku przygody z majsterkowaniem, jest stacja lutownicza, nazywana także po prostu lutownicą. Jest to urządzenia służące do lutowania, czyli łączenia materiałów za pomocą stopu lutowniczego (spoiwa), które następnie łączy ze sobą elementy metalowe. Temperatura topnienia musi być niższa niż temperatura łączonych metali. Lutownice są niezastąpione przy pracy z elementami elektronicznymi i elektrotechnicznymi, a  niektóre modele są przystosowane również do  używania przy spawaniu tworzyw sztucznych lub wycinania.  Na rynku dostępne są różne rodzaje, jednak najpopularniejszym z nich są lutownice grzałkowe. Urządzenia te są niewielkie i poręczne w pracy. Koszt lutownic tego typu jest niewielki, co sprawia, że są idealne do zastosowań amatorskich i do wykonywania ogólnych prac przy elektronice. Jeśli szukasz takiej właśnie stacji lutowniczej, to koniecznie zapoznaj się z ofertą marki Botland

Zdjęcie główne: JESHOOTS.com/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać kominek do domu – porównanie różnych typów i technologii
Jak wybrać kominek do domu – porównanie różnych typów i technologii
Przekonaj się, jak wybrać kominek, który spełni Twoje oczekiwania. Porównaj różne typy i technologie, aby podjąć decyzję, która przekształci Twój dom w ciepłe i przytulne miejsce.
Kable mają znaczenie – nowoczesne przewody elektryczne do zastosowania w domu
Kable mają znaczenie – nowoczesne przewody elektryczne do zastosowania w domu
Sprawdź, jakie kable elektryczne zapewnią Ci bezpieczeństwo domu i spokojny sen.
Czy chemia z Niemiec jest lepsza?
Czy chemia z Niemiec jest lepsza?
Czy chemia z Niemiec rzeczywiście jest lepsza? Odpowiadamy!
Ostatnie wpisy