Urządzenia i narzędzia przydatne podczas remontu mieszkania

Urządzenia i narzędzia przydatne podczas remontu mieszkania
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Remont mieszkania, zarówno ten samodzielny, jak i ten z pomocą ekipy remontowej, to spore przedsięwzięcie. Należy pamiętać, że aby remont przebiegał szybko i sprawnie, musisz zaopatrzyć się we wszystkie najpotrzebniejsze urządzenia oraz narzędzia. Co dokładnie przyda się podczas remontu mieszkania? Dowiesz się z tego artykułu!

Planujesz remont? Z pewnością masz już przygotowaną listę zakupów w sklepie budowlanym. Jeśli jednak nie wiesz, co warto kupić przed rozpoczęciem prac budowlanych, to ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiedz się, jakie urządzenia oraz narzędzia będą najbardziej przydatne.

Podstawowe narzędzia remontowe

W pierwszej kolejności należy zadbać o podstawowe narzędzia remontowe. Możemy podzielić je na narzędzia ręczne oraz elektryczne. 

Narzędzia ręczne

Jeżeli chodzi o narzędzia ręczne, to Twojej remontowej liście zakupowej powinny znaleźć się przede wszystkim:

  • młotek, 
  • poziomnica,
  • miarka zwijana,
  • ołówek stolarski,
  • kombinerki
  • zestaw wkrętaków, czyli inaczej zwanych śrubokrętów, w tym wkrętaki dynamometryczne 

Jest to absolutna podstawa, bez której nie będziesz w stanie zacząć żadnych prac remontowych. Przydadzą się również różnego rodzaju klucze, a w tym między innymi klucze dynamometryczne oraz klucze grzechotkowe. Warto kupić również nożyk z wymiennymi ostrzami, pistolety do kleju montażowego, silikonu oraz akrylu, a także komplet wkrętów i różnego rodzaju śrub. 

Narzędzia elektryczne

Nie można zapomnieć również o narzędziach elektrycznych. Prawdziwym must have w tej kategorii jest oczywiście wiertarka, czyli atrybut każdego majsterkowicza. Wybierając ją uwzględnij przede wszystkim jej zastosowanie – na rynku znajdziesz bowiem wiertarki do drewna, betonu lub metalu. Drugim niezbędnym narzędziem jest wkrętarka. Najlepszym wyborem będzie ta akumulatorowa, która z pewnością przyspieszy i usprawni wiele prac remontowych. 

Narzędzia malarskie

Remont mieszkania często uwzględnia malowanie. Dlatego też warto zaopatrzyć się również w narzędzia typowo malarskie. 

Przyda się na pewno zestaw pędzli malarskich o różnej grubości i szerokości. Przydatny z pewnością będzie też wałek. Nie zapomnij także o szpachli do wypełniania ubytków w ścianach, kuwecie malarskiej oraz praktycznym kiju teleskopowym. Istotna jest również folia, taśma malarska oraz folia, której zadaniem będzie zabezpieczenie podłogi oraz mebli.

Fot.: Karl SolanoHire/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Metamorfoza balkonu na lato. Pomysły i aranżacje
Metamorfoza balkonu na lato. Pomysły i aranżacje
Lubisz spędzać wolny czas na balkonie, ale nie masz zupełnie pomysłu na jego aranżację? Poznaj najbardziej kreatywne, inspirujące pomysły!
Te koszty remontu mieszkania w 2022 z pewnością Cię zaskoczą!
Te koszty remontu mieszkania w 2022 z pewnością Cię zaskoczą!
Planujesz odświeżyć swoje mieszkanie na wiosnę? Sprawdź, jak wyglądają ceny na rynku
Malowanie płytek. Sposób na szybką metamorfozę łazienki
Malowanie płytek. Sposób na szybką metamorfozę łazienki
Na myśl o hałasie i nieporządku związanym z remontem zaczyna boleć Cię głowa? Zobacz, jak w kilku krokach odmienić łazienkę poprzez malowanie kafelków!
Ostatnie wpisy