Pielęgnacja mebli skórzanych

Pielęgnacja mebli skórzanych
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skórzane meble to doskonały wybór, kiedy zależy Ci na wykreowaniu stylowej, ponadczasowej przestrzeni. Skóra znakomicie sprawdza się jako obicie dla kanap, narożników, foteli czy jadalnianych krzeseł. Odpowiednio pielęgnowana będzie się nienagannie prezentować przez długi czas. Jak należy właściwie zadbać o skórzane tapicerki? Jakich środków do czyszczenia i konserwacji najlepiej używać? Poniżej znajdziesz proste oraz skuteczne sposoby, aby cieszyć się wymarzonym meblem jak najdłużej.

Jak czyścić meble skórzane

Aby zachować wyśmienity wygląd skórzanej sofy czy fotela najważniejsze jest zapobieganie uszkodzeniom. Warto więc zadbać o właściwe ustawienie mebla w pomieszczeniu tak, aby nie narażać go na szkodliwe działanie promieni słonecznych lub ciepła wytwarzanego przez grzejnik. Istotne jest również zachowanie odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Znalezienie idealnego miejsca to nie wszystko. Regularnie należy dbać o obicia, aby nie doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Podstawą pielęgnacji jest odkurzanie przy pomocy suchej, miękkiej ściereczki. W celu usunięcia plam niewskazane jest sięganie po środki myjące np. płyny do naczyń, a także te posiadające w składzie naftę lub alkohol. Mogą one powodować odbarwienia i uszkodzić niewidoczną warstwę ochronną, którą posiada każdy skórzany element wyposażenia. W sklepie https://www.kler.eu znajdziesz profesjonalne środki czyszczące do skór naturalnych i ekologicznych. Dedykowane spraye nie tylko skutecznie usuną zabrudzenia, ale także zwiększą ochronę przed szkodliwym działaniem potu i tłuszczu. Środek czyszczący marki Kler należy nanieść na wilgotną gąbkę, ściskając doprowadzić do powstawania piany, a następnie delikatnie przecierać kolistymi ruchami. Nadmiar piany usunąć szmatkę, uważając, aby nie dopuścić do przemoczenia obicia, a następnie pozostawić mebel do wysuszenia.

Właściwa konserwacja mebli skórzanych

Wśród preparatów sygnowanych przez markę Kler znajdują się również środki konserwujące. Odpowiednie i systematyczne zabezpieczanie skórzanych tapicerek po czyszczeniu jest niezbędne, aby utrzymać ich świetny wygląd. Środki konserwujące Kler stworzą barierę przed szkodliwym działaniem słońca oraz niekorzystną temperaturą. Uzupełnione o filtry UV i przeciwutleniacze ochronią skórę przed blaknięciem i znacząco spowolnią proces jej starzenia. Preparat konserwujący LV PROTECTOR zmniejszy również podatność na ścieranie, a dzięki składnikom natłuszczającym zminimalizuje ryzyko powstania pęknięć lub rys. Podobnie, jak podczas czyszczenia, środek do konserwacji należy nanosić miękką ściereczką przy pomocy ostrożnych, kolistych ruchów. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, zaleca się dwukrotną aplikację produktu. W e-sklepie Kler.eu dostępne są zarówno pojedyncze środki do pielęgnacji oraz konserwacji, jak i praktyczne zestawy. Wszystkie oferowane preparaty gwarantują znaczące wydłużenie żywotności skórzanych mebli – dbając o kolor i wytrzymałość tapicerek.

Fot.: Timothy L Brock/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy regularne konserwowanie narzędzi ogrodowych przedłuża ich żywotność?
Czy regularne konserwowanie narzędzi ogrodowych przedłuża ich żywotność?
Odkryj, jak prawidłowa pielęgnacja sprzętu ogrodniczego może wpływać na jego trwałość. Dowiedz się, dlaczego regularne konserwowanie narzędzi jest tak ważne.
Błędy podczas budowy domu – w jaki sposób ich unikać?
Błędy podczas budowy domu – w jaki sposób ich unikać?
Czas budowy domu jest niezwykle ważny dla większości nowopowstałych rodzin, chcących na dobre rozpocząć wspólne życie.
Wybieramy drzwi wewnętrzne – kilka porad, które Ci to ułatwią
Wybieramy drzwi wewnętrzne – kilka porad, które Ci to ułatwią
Zobacz, jakie masz możliwości, kupując skrzydła do swoich pomieszczeń.
Ostatnie wpisy