Myślisz o adaptacji poddasza na cele mieszkalne? Wybierz projekt domu najlepszy do rozbudowy.

Myślisz o adaptacji poddasza na cele mieszkalne? Wybierz projekt domu najlepszy do rozbudowy.
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie łatwo jest przewidzieć, co czeka nas w przyszłości, choćbyśmy mieli najlepiej zaplanowaną wizję naszego przyszłego życia. Gdy wybieramy projekt domu i chcemy być przygotowany na zmiany, które przyniesie życie, warto wybrać taki, który będziemy mogli – w miarę rosnących potrzeb – dostosować do sytuacji. Jakie projekty domów są najlepsze do późniejszej rozbudowy? Warto stawiać na parterówki, łatwo poddające się adaptacji poddasza na cele mieszkalne. 

 Dom przy Przyjemnej 29 bis
Dom przy Przyjemnej 29 bis

Projekty domów parterowych – najlepsze do rozbudowy! 

Jeśli myślimy przyszłościowo o rozbudowie naszego domu, to najlepiej wybierać do realizacji projekty domów parterowych. Szczególnie funkcjonalne będą takie, które nie mają jeszcze zagospodarowanego poddasza i będziemy je mogli wykorzystać według własnego uznania. Parterowe budynki mają cały układ funkcjonalny zaprojektowany na jednym poziomie, dlatego w pełni odpowiadają potrzebom rodziny. Budując dom parterowy otrzymujemy komfortową przestrzeń parteru oraz niewykorzystaną jeszcze powierzchnię poddasza. To właśnie o nią warto zadbać wybierając właściwy projekt domu. Jakie projekty domów parterowych nadają się najlepiej do zagospodarowania poddasza? Na kilka rzeczy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.


Wybierajmy projekty domów z dachem dwuspadowym – łatwiej doświetlić poddasze, gdy możemy umieścić okna w ścianach szczytowych. Zwróćmy uwagę na kąt nachylenia dachu. Jeśli geometria dachu zakłada spadek 30 stopni to jest to odpowiedni kąt, by móc myśleć o skutecznym zagospodarowaniu poddasza. Dobrze jest wybierać również takie projekty, które mają od razu zaprojektowane schody na poddasze i – co najważniejsze – odpowiednią konstrukcję stropu. Domy z solidnym stropem bez trudu przeniosą obciążenia związane z adaptacją poddasza.
Jednym z projektów odpowiadającym w pełni powyższym założeniom jest Dom przy Przyjemnej 29 bis. Zajrzyjmy do wnętrza tego parterowego domu. 

Dom przy Przyjemnej 29 bis – rzut parteru
Dom przy Przyjemnej 29 bis – rzut parteru

Przyjemny w adaptacji – projekt domu parterowego z potencjałem. 

W poszukiwaniu naprawdę przestronnego parterowego domu z dwustanowiskowym garażem, który można rozbudować bez większego trudu o poddasze użytkowe, warto zwrócić uwagę na gotowy projekt domu przy Przyjemnej 29 bis zaprojektowany przez pracownię GALERIADOMOW.PL. Ten energooszczędny projekt domu zajmuje powierzchnię 100 m² i posiada aż 4 pokoje oraz bogaty zestaw pomieszczeń dodatkowych. Sypialnie znajdują się w ustronnej części domu. Każdy pokój posiada duże okna, dzięki czemu wnętrze jest jasne i przyjemne. 

Do użytkowania oddano również w pełni wyposażoną łazienkę oraz dodatkową toaletę. Część dzienna to otwarta przestrzeń o powierzchni blisko 34 metrów kwadratowych. W kuchni zaprojektowano duże okno, przez które doświetlony jest blat. W salonie przewidziano kominek, wygodne sofy i telewizor. 

Przestronna strefa dzienna została dobrze skomunikowana z zielenią ogrodu. Rozsuwane drzwi prowadzą na zadaszony taras i bezpośrednie wyjście do ogrodu. Na styku kuchni i salonu jest miejsce na duży stół jadalny. Przyjemna 29 bis posiada przestronne poddasze doskonale nadające się do adaptacji. Aby ułatwić taki zabieg  w przyszłości, w projekcie uwzględniono schody i okna w ścianach szczytowych górnego piętra. Dom przy Przyjemnej 29 bis posiada dach o kącie nachylenia 30 stopni, co sprawia, że pod dachem jest sporo miejsca możliwego do wykorzystania. Nie trzeba, w związku z rozbudową, nawet podnosić ścianki kolankowej. 

Dom przy Przyjemnej 29 bis
Dom przy Przyjemnej 29 bis

Oszczędny w budowie, bezpieczny na przyszłość. 

Przyjemna 29 bis to gotowy projekt domu ekonomicznego w realizacji  i oszczędnego w użytkowaniu. Dach posiada prostą konstrukcję o połaciach dwuspadowych i kalenicy równoległej do drogi. Budynek charakteryzuje się zwartą bryłą i regularnymi kształtami, co nie sprawia trudności na etapie realizacji. Wybierając parterowy dom z możliwością adaptacji poddasza, niewielkim kosztem możemy mieć w pełni funkcjonalny dom, który spełnia nasze oczekiwania mieszkaniowe, który da nam poczucie bezpieczeństwa, że jeśli potrzeby się zwiększą możemy liczyć na jego szybką i sprawną rozbudowę. 

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czyszczenie pieca ze smoły – jak to zrobić?
Czyszczenie pieca ze smoły – jak to zrobić?
Piecyk z płaszczem wodnym to urządzenie, które jest często stosowane do ogrzewania wody użytkowej i pomieszczeń. W trakcie użytkowania piecyk z płaszczem wodnym wydziela sadzę, smołę i inne zanieczyszczenia, które z czasem mogą osadzić się w przewodach, komorze spalania i innych elementach pieca. Dlatego ważne jest regularne czyszczenie pieca ze smoły, aby zapewnić jego sprawne i bezpieczne działanie.
Jakie są najlepsze płytki do garażu?
Jakie są najlepsze płytki do garażu?
W tym artykule przedstawimy kilka różnych rodzajów płytek, które są popularne wśród właścicieli garaży.
Układanie paneli podłogowych krok po kroku?
Układanie paneli podłogowych krok po kroku?
Twoje mieszkanie jest na wykończeniu, a Ty zastanawiasz się, jak samodzielnie położyć panele? Podpowiadamy, jak wygląda ich montaż krok po kroku. Przeczytaj koniecznie!
Ostatnie wpisy