Jak zaaranżować małe mieszkanie? Nasze porady

Jak zaaranżować małe mieszkanie? Nasze porady
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Planujesz remont i nie masz pomysłu, jak urządzić małą przestrzeń w mieszkaniu? Mamy dla Ciebie kilka rozwiązań, które sprawią, że mały metraż nie będzie już problemem!

Salon z aneksem kuchennym – za czy przeciw?

Częstym rozwiązaniem problemu z małym metrażem mieszkaniowym jest połączenie salonu i kuchni. Właścicieli kierują się wtedy zasadą, że im mniej ścian, tym więcej przestrzeni! Zwolennicy tego podejścia mogą cieszyć się także lepszym oświetleniem pomieszczenia. Przeciwnicy natomiast mają swoje kontrargumenty w postaci brzydkiego zapachu jedzenia w strefie odpoczynku i widoków brudnych naczyń. Tak czy inaczej, połączenie salonu z kuchnią zostaje jednym z najpopularniejszych rozwiązań w małych mieszkaniach. 

Wielofunkcyjne meble, czyli dodatkowa przestrzeń na rzeczy 

Rozwój branży meblarskiej, a także coraz bardziej zaskakujące pomysły projektantów wnętrz, przyniosły multum sposobów na zagospodarowanie małej przestrzeni w pomieszczeniach. Jednym z takich rozwiązań stały się narożniki z funkcją spania, które służą nie tylko jako sofa w strefie relaksu, ale również jako wygodna powierzchnia do spania. Łatwy mechanizm rozkładania i schowek na pościel sprawiają, że narożnik sprawdza się lepiej niż łóżko w małym mieszkaniu! Polecamy uwadzę L-kształtne meble, które zajmują mniej miejsca niż U-kształtne i świetnie wpasują się do pokoju dziennego. 

Inne wielofunkcyjne rozwiązanie, które stało się dość popularne podczas pandemii, szczególnie u zachodnich sąsiadów, to cloffice. Jest to duża szafka lub wnęka z ukrytym wewnątrz biurkiem, które jest zamykane (ukrywane) po zakończeniu pracy. Nad biurkiem zwykle montuje się półki, gdzie można przechowywać rzeczy, a więc zaoszczędzić dodatkowe miejsce.

Na rynku meblarskim można znaleźć bardzo dużo pomysłów na wielofunkcyjne urządzenia małych mieszkań. Są to na przykład rozkładane stoliki kawowe, które łatwo przekształcają się w biurko do pracy, wysokie łóżka z szufladami, składane półki czy wolnostojące regały. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

Antresola nowym trendem w remoncie

Coraz bardziej popularne stają się także antresole, które idealnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach z wysokimi sufitami. Antresola to półpiętro, górna część pomieszczenia, do której prowadzą schody i która jest ogrodzona od strony wnętrza odpowiednimi barierkami. Na antresoli w małych pomieszczeniach najczęściej aranżuje się sypialnia, która wtedy staje się oddzielona od reszty mieszkania. Podczas jej urządzenia należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, stabilne ogrodzenie i schody, a także ogrzewanie. Warto pamiętać, że antresola jest możliwa do zamontowania w naprawdę wysokich pomieszczeniach, najczęściej kamienicach, gdyż w zbyt niskim pokoju stanie się przytłaczająca. 

Jeśli planujesz remont w małym mieszkaniu, warto przemyśleć podział pomieszczeń i możliwość ustawienia wielofunkcyjnych mebli, które pomogą zaoszczędzić trochę miejsca. Zawsze możesz skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz – mimo dużego wydatku za usługę, zaoszczędzi to sporo zmartwień w przyszłości.

Fot.: JAMAL YAHYAYEV/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne miejsce do nauki dla nastolatka – praktyczne wskazówki
Jak wybrać idealne miejsce do nauki dla nastolatka – praktyczne wskazówki
Praktyczne porady jak odnaleźć idealne miejsce do nauki dla nastolatka. Zrozum zasady, które pomogą tworzyć efektywne warunki do nauki i poprawią skoncentrowanie, efektywność oraz wyniki młodego ucznia.
Poradnik wyboru idealnych elementów wykonawczych i automatyki dla twojego inteligentnego domu
Poradnik wyboru idealnych elementów wykonawczych i automatyki dla twojego inteligentnego domu
Odkryj, jak wybrać najlepsze elementy wykonawcze i automatykę dla swojego inteligentnego domu. Dowiedz się, jakie urządzenia są niezbędne, aby twój dom był maksymalnie dostosowany do twoich potrzeb.
Urządzenia i narzędzia przydatne podczas remontu mieszkania
Urządzenia i narzędzia przydatne podczas remontu mieszkania
W najbliższym czasie będziesz przeprowadzać remont? Dowiedz się, jakie narzędzia oraz urządzenia będą przydatne do wykonania najważniejszych prac remontowych.
Ostatnie wpisy