Jak zaaranżować małe mieszkanie? Nasze porady

Jak zaaranżować małe mieszkanie? Nasze porady
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Planujesz remont i nie masz pomysłu, jak urządzić małą przestrzeń w mieszkaniu? Mamy dla Ciebie kilka rozwiązań, które sprawią, że mały metraż nie będzie już problemem!

Salon z aneksem kuchennym – za czy przeciw?

Częstym rozwiązaniem problemu z małym metrażem mieszkaniowym jest połączenie salonu i kuchni. Właścicieli kierują się wtedy zasadą, że im mniej ścian, tym więcej przestrzeni! Zwolennicy tego podejścia mogą cieszyć się także lepszym oświetleniem pomieszczenia. Przeciwnicy natomiast mają swoje kontrargumenty w postaci brzydkiego zapachu jedzenia w strefie odpoczynku i widoków brudnych naczyń. Tak czy inaczej, połączenie salonu z kuchnią zostaje jednym z najpopularniejszych rozwiązań w małych mieszkaniach. 

Wielofunkcyjne meble, czyli dodatkowa przestrzeń na rzeczy 

Rozwój branży meblarskiej, a także coraz bardziej zaskakujące pomysły projektantów wnętrz, przyniosły multum sposobów na zagospodarowanie małej przestrzeni w pomieszczeniach. Jednym z takich rozwiązań stały się narożniki z funkcją spania, które służą nie tylko jako sofa w strefie relaksu, ale również jako wygodna powierzchnia do spania. Łatwy mechanizm rozkładania i schowek na pościel sprawiają, że narożnik sprawdza się lepiej niż łóżko w małym mieszkaniu! Polecamy uwadzę L-kształtne meble, które zajmują mniej miejsca niż U-kształtne i świetnie wpasują się do pokoju dziennego. 

Inne wielofunkcyjne rozwiązanie, które stało się dość popularne podczas pandemii, szczególnie u zachodnich sąsiadów, to cloffice. Jest to duża szafka lub wnęka z ukrytym wewnątrz biurkiem, które jest zamykane (ukrywane) po zakończeniu pracy. Nad biurkiem zwykle montuje się półki, gdzie można przechowywać rzeczy, a więc zaoszczędzić dodatkowe miejsce.

Na rynku meblarskim można znaleźć bardzo dużo pomysłów na wielofunkcyjne urządzenia małych mieszkań. Są to na przykład rozkładane stoliki kawowe, które łatwo przekształcają się w biurko do pracy, wysokie łóżka z szufladami, składane półki czy wolnostojące regały. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

Antresola nowym trendem w remoncie

Coraz bardziej popularne stają się także antresole, które idealnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach z wysokimi sufitami. Antresola to półpiętro, górna część pomieszczenia, do której prowadzą schody i która jest ogrodzona od strony wnętrza odpowiednimi barierkami. Na antresoli w małych pomieszczeniach najczęściej aranżuje się sypialnia, która wtedy staje się oddzielona od reszty mieszkania. Podczas jej urządzenia należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, stabilne ogrodzenie i schody, a także ogrzewanie. Warto pamiętać, że antresola jest możliwa do zamontowania w naprawdę wysokich pomieszczeniach, najczęściej kamienicach, gdyż w zbyt niskim pokoju stanie się przytłaczająca. 

Jeśli planujesz remont w małym mieszkaniu, warto przemyśleć podział pomieszczeń i możliwość ustawienia wielofunkcyjnych mebli, które pomogą zaoszczędzić trochę miejsca. Zawsze możesz skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz – mimo dużego wydatku za usługę, zaoszczędzi to sporo zmartwień w przyszłości.

Fot.: JAMAL YAHYAYEV/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny system odprowadzania wody dla nowoczesnej łazienki
Jak wybrać idealny system odprowadzania wody dla nowoczesnej łazienki
Odkryj kluczowe aspekty do rozważania przy wyborze systemu odprowadzania wody, który będzie idealnie pasować do estetyki i funkcjonalności Twojej nowoczesnej łazienki.
Panele na ścianach w kuchni? Czemu nie!
Panele na ścianach w kuchni? Czemu nie!
Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu. Jest ona wykorzystywana każdego dnia do przygotowywania napojów i posiłków przez wszystkich domowników
Odnowienie starych mebli – poradnik krok po kroku
Odnowienie starych mebli – poradnik krok po kroku
Odkryj sekrety renowacji starych mebli i odmieniaj swoje wnętrza bez wydawania fortuny. Krok po kroku zobacz, jak techniką odnawiania zaprowadzić drugie życie do starych, zapomnianych przedmiotów.
Ostatnie wpisy