Jak przygotować pokój do pracy zdalnej?

Jak przygotować pokój do pracy zdalnej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Praca zdalna na dobre weszła do naszej codzienności. Coraz więcej firm decyduje się na pracę w trybie online, ponieważ jest to znacznie wygodniejsze i bardziej efektywne. Jednak, aby home office był komfortowy, należy odpowiednio zaaranżować przestrzeń. Dowiedz się, jak przygotować pokój do pracy zdalnej. 

Biurko – najważniejszy element domowego biura

Bez względu na to, czy warunki mieszkaniowe pozwalają Ci na urządzenie domowego biura w osobnym pokoju, czy też chcesz zaaranżować je w salonie lub sypialni, biurko bez wątpienia powinno grać główne skrzypce. Jest to zdecydowanie najważniejszy element każdego home office. Jakie jednak powinno być dobre biurko? Przede wszystkim ergonomiczne i funkcjonalne, a także posiadające atrakcyjny design. Świetnym pomysłem są biurka z regulacją wysokości, które znajdziesz na stronie https://projektergonomia.pl/. Dzięki temu bardzo praktycznemu rozwiązaniu będziesz w stanie wygodnie pracować w wielu pozycjach – nie tylko na siedząco, ale także na stojąco. Twój kręgosłup z pewnością Ci za to podziękuje.

Warto także zadbać o to, co się na tym biurku znajdzie. Wydziel odpowiednie miejsce na laptopa lub komputer oraz ewentualnie na głośniki, które mogą okazać się niezwykle przydatne podczas spotkań online. Kup także organizery i teczki, które pozwolą Ci na zachowanie porządku na biurku, dzięki czemu nie będziesz czuł się rozproszony przez panujący dookoła chaos.

O czym jeszcze pamiętać, urządzając domowe biuro?

Podczas aranżacji przestrzeni do pracy zdalnej, warto także zwrócić uwagę na inne elementy. Bardzo ważna jest w tym przypadku kolorystyka. W miejscach, które mają pobudzać kreatywność i sprzyjać koncentracji najlepiej sprawdzą się spokojne barwy, na przykład beż, szarości lub biel oraz pobudzające akcenty barwne w detalach, takie jak czerwień, fiolet, pomarańcz i tym podobne. Pamiętaj także o dobraniu odpowiedniego światła. Postaraj się przede wszystkim, aby jak najbardziej przypominało ono to naturalne.

Zdj. główne: Mikey Harris/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rzepy samoprzylepne. Wieszanie obrazów bez wiercenia
Rzepy samoprzylepne. Wieszanie obrazów bez wiercenia
Chcesz powiesić ramki ze zdjęciami, ale nie masz pod ręką wiertarki i wkrętów? Wystarczą samoprzylepne rzepy montażowe. Dekorowanie wnętrz nigdy nie było takie proste!
Od starych do nowych: transformacja mebli krok po kroku
Dowiedz się, jak odmienić wygląd starych mebli, dokonując ich transformacji krok po kroku. Zaktualizuj swój dom dzięki praktycznym poradom.
Obrazy – prosty sposób na dekorację wnętrz
Obrazy – prosty sposób na dekorację wnętrz
Dekorowanie wnętrz wymaga bardzo dużo kreatywności oraz wysiłku intelektualnego. Wykorzystanie dzieł sztuki to prosty i bardzo efektowny sposób na ozdobienie każdego pokoju. Zobacz, jak zaaranżować obrazy w wystroju swojego domu.
Ostatnie wpisy