Czy warto we wnętrzach montować przeszklenia?

Remont domu
Czy warto we wnętrzach montować przeszklenia?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne wnętrza są jasne i pełne światła. W architekturze często stosuje się teraz przeszklenia, jako element, który ma urozmaicić wygląd pomieszczeń i wprowadzić do nich jak najwięcej słońca. Czy warto jednak inwestować w przeszklenia w swoim domu? Czy taka ozdoba to na pewno dobry pomysł? Poznaj zalety i wady posiadania przeszkleń w swoim domu.  

Jasna, słoneczna przestrzeń  

Zdecydowanie dużym plusem przeszklenia w ścianie jest to, że do pomieszczenia dostaje się znacznie więcej naturalnego światła, niż przez okno. Jasne, pełne słońca salony są teraz najmodniejsze, a poza trendami, należy też przyznać, że takie przestrzenie są po prostu ładne. Słońce wprowadza do pomieszczenia ciepły, rodzinny klimat i sprawia, że wydaje się ono bardziej przyjazne. To efekt jak najbardziej pożądany w domu. 

Niska wytrzymałość szkła  

Dość oczywistą wadą szkła, jako budulca jakiegokolwiek budynku, jest jego kruchość. Oczywiście do przeszklenia używa się grubszej i bardziej wytrzymałej szyby, niż do okien, jednak mimo wszystko, materiał ten nigdy nie będzie odporny na uderzenia w takim stopniu, jak ściana.

Rozwiązaniem tego problemu może być jednak zamiana szkła na panele poliwęglanowe, które charakteryzują się bardzo dużą przepuszczalnością światła, a dodatkowo są dużo bardziej odporne i trwałe niż szkło. Więcej na temat właściwości poliwęglanu i jego zastosowania w budownictwie dowiesz się na stronie internetowej https://www.robelit.pl/panele-poliweglanowe-29.html

Modny i ciekawy wystrój  

Przeszklenia niewątpliwie wprowadzają do wnętrza urozmaicenie. Jeśli zależy Ci na oryginalnym i niebanalnym wystroju, postaw na przeszkloną ścianę na przykład w salonie lub sypialni. Taki element doda pomieszczeniu nowoczesnego charakteru i sprawi, że cały pokój stanie się bardziej stylowy. Przeszklenia sprawdzą się zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ tworzą wrażenie większej przestrzeni, dzięki czemu wnętrze staje się mniej klaustrofobiczne. 

Mycie i czyszczenie szyb   

Niestety nie da się ukryć, że przeszklenia są nieco uciążliwe, jeśli chodzi o utrzymywanie ich w czystości. Po deszczu szyby nie wyglądają już estetycznie i wymagają mycia, a od wewnątrz brudzą się właściwie non stop. Odciski palców, tłuste ślady, kurz i wiele innych zabrudzeń bardzo często utrudnia życie w domu z przeszkleniem. To spory minus – szyby, żeby były ozdobą domu, muszą zawsze lśnić czystością, w przeciwnym wypadku, nawet w posprzątanej przestrzeni, stworzą wrażenie nieporządku. 

Piękne widoki – naturalna ozdoba w domu  

Jeśli mieszkasz w urokliwej okolicy, dookoła Twój dom otaczają pola lub las, przeszklona ściana będzie nadzwyczajną ozdobą. Widoki zza szyby staną się niejako zmienną i sezonową fototapetą. Obrazy natury są najlepszą dekoracją pomieszczenia, zwłaszcza, jeśli są to autentyczne widoki zza okna.  

Zła izolacja termiczna  

Szkło czy poliwęglan nie są niestety najlepszym izolatorem ciepła. Jeśli zdecydujesz się na przeszklenia w domu, może się okazać, że w tych pomieszczeniach, w których obecne są szklane ściany, jest po prostu chłodno. O ile przy oknie taki efekt jest wyczuwalny w bardzo niewielkim stopniu, tak w przypadku całej ściany możesz dotkliwiej odczuć tę właściwość szkła. W przeszklonych domach z tego powodu mogą wystąpić wyższe koszty ogrzewania, a samo dostarczanie ciepła może być mniej skuteczne, niż we w pełni ocieplonych budynkach.

Zdj. główne: Jason Goodman/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Profesjonalne wyposażenie warsztatu – jakie maszyny warto mieć?
Profesjonalne wyposażenie warsztatu – jakie maszyny warto mieć?
Zatem na jakie maszyny będzie najlepiej postawić? Które z nich mogą okazać się najbardziej przydatne w twojej pracy?
Jak szukać dobrych wykonawców budowlanych?
Jak szukać dobrych wykonawców budowlanych?
Znalezienie rzetelnej i doświadczonej firmy może oszczędzić Ci wiele stresu oraz nieoczekiwanych wydatków.
Piła ukośnica. Jakie ma zastosowanie?
Piła ukośnica. Jakie ma zastosowanie?
Piła ukośnica to narzędzie, bez którego nie obędzie się żaden profesjonalny ale i hobbystyczny stolarz.
Ostatnie wpisy